NBA: susimušęs ranką D.Songaila nebaigė rungtynių

2009 02 12 0:00
Per mačą Atlantoje D.Songaila (dešinėje) susimušė alkūnę.

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate antradienio vakaras liūdnai baigėsi dviem lietuviams - Darius Songaila patyrė traumą, o Žydrūno Ilgausko ekipa pralaimėjo.

Vašingtono "Wizards" pralaimėjo jau keturiasdešimt pirmą kartą 52-ose rungtynėse - išvykoje 90:111 (17:26, 20:27, 24:24, 29:34) nusileido Atlantos "Hawks" (30 pergalių/21 pralaimėjimas) komandai.

"Wizards" starto penkete žaidęs D.Songaila per antrą kėlinuką susidūrė su komandos draugu Juanu Dixonu ir, stipriai susimušęs alkūnę, paliko aikštę. Daugiau į ją tą vakarą negrįžo.

"Man niekada anksčiau nėra nutikę nieko panašaus. Net nežinau, ką ir pasakyti", - kęsdamas rankos skausmus po rungtynių nusiminęs sakė lietuvis.

Per 15 minučių D.Songaila spėjo pelnyti 2 taškus, po kartą atkovoti ir perimti kamuolį, suklysti ir prasižengti, bei atlikti rezultatyvų perdavimą.

Antrąją vietą Rytų konferencijoje užimantis Ž.Ilgausko Klivlendo "Cavaliers" klubas (39/11) pralaimėjo antrą kartą iš eilės.

"Kavalieriai" išvykoje po atkaklios kovos 95:96 (24:24, 19:18, 25:25, 27:29) nusileido Indianos "Pacers" (21/32) komandai. Pergalingą tašką arenos šeimininkams baudos metimu pelnė Danny Grangeris po to, kai, likus žaisti 0,2 sekundės, pražanga buvo skirta svečių ekipos lyderiui LeBronui Jamesui, įmetusiam net 47 taškus.

Ž.Ilgauskas per 36 minutes atliko dvigubą dublį - pelnė 10 taškų (2-5/15, 3-0/2) ir po krepšiais atkovojo 11 kamuolių. Lietuvis taip pat blokavo net 3 varžovų metimus, perėmė 1 kamuolį, dukart suklydo bei penkiskart prasižengė.

Pergale užvakar džiaugėsi tik Linas Kleiza - jo komanda Denverio "Nuggets" (35/17) svečiuose 99:82 (32:20, 24:20, 18:25, 25:17) pranoko Majamio "Heat" ekipą (27/24) ir išsaugojo trečiąją vietą Vakarų konferencijoje. 27 minutes aikštėje praleidęs L.Kleiza prie pergalės prisidėjo kukliai - pelnė 4 taškus, atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą suklydo bei išvengė pražangų.

Lietuvos rinktinės puolėjas dažnai svaidė pro šalį - prametė visus 6 tritaškius ir pataikė 2 dvitaškius iš 5.