NBA trečiadienis - lietuvių diena

2009 03 27 0:00

Šiaurės Amerikos nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) čempionate trečiadienį pergales iškovojo visos trys "lietuviškos" komandos.

Absoliutus NBA lygos ir Rytų konferencijos lyderis Klivlendo "Cavaliers" (58 pergalės/13 pralaimėjimų) klubas su Žydrūnu Ilgausku, namie 98:87 (26:17, 18:23, 24:20, 30:27) nugalėjęs Naujojo Džersio "Nets" (30/41) komandą, pasiekė naują visų laikų klubo pergalių reguliariajame sezone rekordą.

Po vasario mėnesio viduryje vykusio NBA "Visų žvaigždžių" savaitgalio "Cavaliers" žaidė 20 rungtynių ir iškovojo net 18 pergalių.

Ž.Ilgauskas per 28 minutes nugalėtojams pelnė 16 taškų, po krepšiais atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo 3 varžovų metimus, po kartą suklydo bei prasižengė.

"Cavaliers" lyderio LeBrono Jameso sąskaitoje - 22 taškai ir 11 rezultatyvių perdavimų.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Vince'as Carteris (20 tšk.) ir Jarvis Hayesas (18 tšk.).

Vakarų konferencijoje ketvirtąją vietą užimantis Lino Kleizos Denverio "Nuggets" (46/26) klubas išvykoje 101:88 (28:21, 18:24, 31:23, 24:20) palaužė laipteliu žemiau esančius Naujojo Orleano "Hornets" (44/26) krepšininkus. L.Kleiza žaidė tik 6 minutes, per kurias įmetė 4 taškus (2-2/2, 3-0/2) bei atkovojo 1 kamuolį.

29 taškais prie "Nuggets" pergalės prisidėjo Carmelo Anthony, 26 - Chauncey Billupsas. "Hornets" gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Chrisas Paulas (19 tšk. ir 13 rezultatyvių perdavimų).

Retą pergalę šventė Rytų konferencijos autsaiderė Vašingtono "Wizards" komanda (17/56) - ji savo aikštėje 95:93 (24:29, 26:28, 23:14, 22:22) įveikė Šarlotės "Bobcats" (31/40). "Wizards" legionierius Darius Songaila praleido rungtynes dėl kaklo sausgyslių patempimo.