Nebroliškos "brolių" kautynės

2009 08 17 0:00
Latvių milžino K.Kambalos (kairėje su kamuoliu) veiksmai aikštėje kėlė lietuviams pyktį.
Irmanto Sidarevičiaus (ELTA) nuotrauka

Lietuvos krepšinio rinktinė praėjusį penktadienį draugiškose rungtynėse Rygoje 79:81 nusileido Latvijai. Tačiau daugeliui įsiminė ne rezultatas, o tai, kaip broliškų tautų krepšininkai aikštėje negailėjo vieni kitų ir kovėsi lyg būtų paskutinės rungtynės jų gyvenime.

"Atvažiavome žaisti krepšinio, bet pamiršome atsivežti bokso pirštines", - po dvikovos pusiau juokais piktinosi lietuvių kapitonas Robertas Javtokas. Aukštaūgį sunervino šiurkštus latvių žaidimas ir pražangos. Ypač daug vietiniai teisėjai leido varžovų vidurio puolėjui Kasparui Kambalai. Kovų bokso ringe patirties turintis krepšininkas švaistėsi alkūnėmis į visas puses, pasiuntė į nokdauną Artūrą Jomantą, susistumdė su lietuvių krepšininkais ir vos neapkumščiavo vieno teisėjo.

Kaimynai pasiekė revanšą

"Rungtynės buvo geros, aukšto lygio. Akimirką pamaniau, kad čia ne draugiškos rungtynės, o jau prasidėjo Europos čempionatas. Nė viena pusė nenorėjo nusileisti", - pažymėjo latvius treniruojantis lietuvis Kęstutis Kemzūra.

Nuo rungtynių pradžios nedidelį pranašumą turėjo Lietuvos krepšininkai, tačiau latviai mūsiškiams neleido atitrūkti. Antrame kėlinuke lietuviai po Lino Kleizos 4 taškų iš eilės atitrūko 38:33, o įpusėjus rungtynėms pirmavo 45:40. Po didžiosios pertraukos mūsiškiai nemažino tempo ir pasiekė dviženklį pranašumą - 59:48.

Tačiau latviai nenorėjo nuvilti savų žiūrovų ir ėmė mažinti atsilikimą. Likus žaisti beveik dvi minutes K.Kambala dvitaškiu ir bauda išlygino rezultatą - 74:74, o netrukus išvedė saviškius į priekį.

Rungtynių pabaiga buvo verta Europos čempionato rungtynių. Latviams pirmaujant 81:78, Linas Kleiza stojo mesti baudų. Puolėjas pirmą baudą įmetė, antrą tyčia sviedė pro šalį, tačiau kamuolį atkovojo A.Jomantas, kuriam varžovai tuoj kirto per rankas. Deja, A.Jomantas prametė abi baudas ir nepasinaudojo proga išplėšti pratęsimo.

Latviai nugalėjo 81:79 ir atsirevanšavo už nesėkmę Kaune 75:77.

Žais Ispanijoje

"Šįkart mano žaidėjai buvo labiau disciplinuoti, organizuoti. Visą laiką atsilikinėjome, bet parodėme charakterį ir laimėjome, - džiaugėsi K.Kemzūra, - Nenorėčiau su lietuviais susitikti Europos čempionate. O jeigu susitiktume, tai tik finale."

"Jaučiu kartėlį, nes iki rungtynių pabaigos tikėjausi, kad pavyks išplėšti pergalę, - sakė lietuvių treneris Ramūnas Butautas. - Bet dar nesame tokios sportinės formos, kad šlifuotume žaidimą, kurį demonstruosime čempionate. Bandome įvairius variantus, įvairias sudėtis, kai kada užstringame puolime."

Šeštadienį Lietuvos rinktinė iš Rygos išskrido į draugišką keturių rinktinių turnyrą Ispanijoje. Sevilijos mieste rugpjūčio 19-21 dienomis mūsiškiai susitiks su Slovėnijos, Didžiosios Britanijos ir Ispanijos komandomis.

Latvija - Lietuva 81:79 (23:25, 17:20, 17:19, 24:15).

Latvija: Kristapas Valteris 24, Kasparas Kambala 11, Andris Biedrinis 10 (8 atk. kam.), Kristapas Janičenokas 9, Aigaras Vitolas 8, Janis Blūmas 7, Uvis Helmanis 6, Kasparas Beržinis 2, Armandas Škelė 1.

Lietuva: Linas Kleiza 20 (6 atk. kam.), Robertas Javtokas 12, Mindaugas Lukauskis 11, Jonas Mačiulis, Mantas Kalnietis 8 (4 rez. perd.), Marijonas Petravičius ir Artūras Jomantas po 5, Simas Jasaitis ir Tomas Delininkaitis po 4, Darjušas Lavrinovičius 2 (11 atk. kam., 4 rez. perd.), Andrius Mažutis, Kšyštofas Lavrinovičius ir Paulius Jankūnas taškų nepelnė.