Negailestinga kova meta klubus už borto

2010 03 06 0:00
Sienos "Montepaschi" su K.Lavrinovičiumi (dešinėje) šį sezoną nesugebėjo įveikti TOP 16 etapo.

Likus vienam Eurolygos varžybų TOP 16 etapo turui paaiškėjo, kad ne tik Šarūnas Jasikevičius, bet ir Kšyštofas Lavrinovičius kitą savaitę atsisveikins su šiuo turnyru.

Eurolygos čempiono titulą gynusi Atėnų "Panathinaikos" (Graikija) su Š.Jasikevičiumi jau prieš savaitę E grupėje patyrė ketvirtą iš eilės nesėkmę ir atsidūrė už išrinktųjų - ketvirtfinalio dalyvių - būrio. Ketvirtadienį Graikijos čempionai išsikapstė iš nesėkmių ruožo, tačiau pirmoji pergalė svečiuose 82:66 prieš Belgrado "Partizan" (Serbija) jiems jau nieko nelemia. Graikų ekipos įžaidėjas Š.Jasikevičius buvo registruotas rungtynėms, tačiau aikštėje nepasirodė.

2008 metais trečiąją vietą Eurolygoje iškovojusi Italijos čempionė Sienos "Montepaschi" po penktojo turo taip pat pasitraukė iš kovos dėl vietos ketvirtfinalyje. Sienos klubas, kuriam K.Lavrinovičius pelnė 9 taškus, per F grupės rungtynes išvykoje 82:97 nusileido Tel Avivo "Maccabi Electra" (Izraelis) krepšininkams ir patyrė trečią nesėkmę.

Italijos klubą palaidojo prastai sužaistas paskutinis kėlinys: jį Izraelio krepšininkai laimėjo net 43:25. "Maccabi", per dešimt minučių pelniusi 43 taškus, pagerino Eurolygos pelnytų taškų per vieną kėlinį rekordą. Ankstesnis rekordas - 41 taškas per kėlinį - priklausė Kauno "Žalgirio" ir Madrido "Real" komandoms. Žalgiriečiai 41 tašką per ketvirtį į Nancy SLUC komandos krepšį įmetė praėjusių metų sezoną, o Madrido komanda tiek pat taškų per kėlinį pelnė per 2000-2001 metų sezoną.

Vietas ketvirtfinalyje iš F grupės užsitikrino "Maccabi" ir Madrido "Real" (Ispanija) ekipa, kurioje rungtyniauja Darjušas Lavrinovičius ir Rimantas Kaukėnas. Ketvirtadienį Madrido krepšininkai svečiuose 77:75 nugalėjo Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) klubą. D.Lavrinovičius, suklydęs net 7 kartus, pelnė 11 taškų, o R.Kaukėnas per mažiau nei 7 min. taškų nepelnė.

Pirmąją vietą H grupėje užsitikrino Graikijos vicečempionas Pirėjo "Olympiakos", kuriame vienas rezultatyviausių buvo Linas Kleiza. "Olympiakos" krepšininkai ketvirtadienį namie 102:85 nugalėjo Vitorijos "Caja Laboral" (Ispanija) komandą ir yra vieninteliai, TOP 16 etape iškovoję visas penkias pergales. Lietuvos rinktinės puolėjas L.Kleiza prie pergalės prisidėjo 17 taškų.

Jau aišku, kad ketvirtfinalyje Graikijos klubui teks žaisti su Lenkijos čempionu - Tomo Pačėso treniruojamu Gdynės "Asseco Prokom" klubu.

Naudingiausiu Eurolygos penktosios savaitės žaidėju tapo 28 naudingumo balus surinkęs Zagrebo "Cibonos" (Kroatija) puolėjas Bojanas Bogdanovičius.

E grupė

"Partizan" (Serbija) - "Panathinaikos" (Graikija) 66:82 (19:19, 13:16, 18:25, 16:22). B.McCalebbas 22, D.Kečmanas 9, J.Vesely (8 atk. kam.) ir L.Robertsas - po 8; D.Nicholas 22 (3-6/6), S.Perperoglou 16, M.Batiste'as 12, M.Haislipas ir D.Diamantidis - po 9.

E grupės lentelė (pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Regal FC Barcelona 4 1 383:332

2. Partizan 3 2 325:340

3. Maroussi 2 3 340:370

4. Panathinaikos 1 4 357:363

F grupė

"Efes Pilsen" (Turkija) - "Real" (Ispanija) 75:77 (19:23, 10:21, 23:12, 23:21). Ch.Smithas ir M.Kasunas - po 13, B.Nachbaras 12, D.Santiago 9; J.Garbajosa 16 (3-4/4), F.Reyesas ir S.Llullas - po 12, D.Lavrinovičius 11 (16 min., 2-3/5, 3-0/2, 1-5/6, 3 atk. kam., 7 kld.), M.Jaričius 10, R.Kaukėnas 0 (6 min., 2-0/1, 3-0/1).

"Maccabi" (Izraelis) - "Montepaschi" (Italija) 97:82 (19:21, 24:16, 11:20, 43:25). A.Andersonas 24, C.Eidsonas 16, D.Perkinsas 14, D.Bluthenthalis 13, S.Lasme ir A.Wisniewskis - po 11; H.Domercantas 21, T.McIntyre'as 14, R.Sato ir B.Eze - po 10, K.Lavrinovičius 9 (22 min., 2-2/7, 3-0/2, 1-5/6, 3 atk. kam.).

1. Maccabi 3 2 378:359

2. Real 3 2 383:378

3. Efes Pilsen 2 3 358:360

4. Montepaschi 2 3 388:410

H grupė

"Olympiakos" (Graikija) - "Caja Laboral" (Ispanija) 102:85 (22:29, 27:16, 31:16, 22:24). J.Childressas 20 (10 atk. kam.), S.Schortsanitis 19, L.Kleiza 17 (23 min., 2-7/11, 3-0/2, 1-3/3, 5 atk. kam., 4 rez. perd.), N.Vujčičius ir M.Teodosičius - po 14; M.Teletovičius 25 (9 atk. kam.), C.Englishas 14, S.Baračas ir F.San Emeterio - po 11.

1. Olympiakos 5 0 453:408

2. Caja Laboral 2 3 413:431

3. Chimki 2 3 380:404

4. Cibona 1 4 396:399