Neįtikėtinai sužaidęs Grigonis pergalės prieš kroatus neišplėšė

2013 07 03 9:07
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Net 18 taškų per ketvirtąjį kėlinį pelnęs Marius Grigonis pergalės Lietuvos jaunimo (iki 19 metų) rinktinei neatnešė. Tomo Masiulio auklėtiniai sugebėjo panaikinti 24 taškų pranašumą, tačiau laimėjimų serijos Čekijoje vykstančiame pasaulio čempionate nepratęsė.

Lietuvos krepšininkai po įspūdingos kovos 90:91 (20:25, 19:34, 21:17, 30:15) turėjo pripažinti Kroatijos rinktinės pranašumą ir patyrė pirmąją nesėkmę pirmenybėse.

Net keturis tritaškius per kelias ketvirtojo kėlinio minutes smeigęs Grigonis priartino Lietuvos rinktinę iki 6 taškų (74:80), o likus žaisti pustrečios minutės dvitaškiu persvėrė rezultatą (85:84).

Likus žaisti 21 sekundę Tomas Dimša tritaškiu leido lietuviams įgyti 2 taškų pranašumą, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir kroatai.

Lemiamą ataką rengęs Dimša nepataikė iš po krepšio, o gynėją tiesiog nukalusiems kroatams, nepaisant visų mūsų komandos trenerių protestų, arbitrai pražangos neskyrė.

Rungtynes su vienais pasaulio čempionato favoritų lietuviai pradėjo itin prastai. Mūsiškiai neapsigynė nuo varžovų snaiperio Martino Jukanovičiaus, per pirmuosius du kėlinius pelniusio net 6 tritaškius iš 8.

Vieną tašką po kito rinkę kroatai baigiantis antrajam ketvirčiui buvo susikrovę net 24 taškų pranašumą, o iš viso per pirmąją mačo dalį pelnė 59 taškus.

Lietuvos rinktinei šiame mače pavyko kiek pristabdyti kroatų žvaigždę Dario Šaričių. Jis per 32 minutes pelnė 14 taškų (4/8 metimų), tačiau atkovojo 12 kamuolių ir atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Rytoj mūsų šalies rinktinė 16.30 val. išmėgins jėgas su be pralaimėjimų žengiančia Ispanijos rinktine. Lietuviai jau yra užsitikrinę kelialapį į ketvirtfinalį.

Kroatija: Martinas Jukanovičius 27, Mislavas Brzoja 17, Dario Šaričius 14 (12 atk. kam., 5 rez. perd.), Tomislavas Gabričius 14, Jakovas Mustapičius 11.

Lietuva: Marius Grigonis 31 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), Augustinas Jankaitis 14, Tomas Dimša 12 (7 atk. kam.), Mantvydas Stašelis 8.