Neptūnas įveikė Kazachstano čempionus

2013 12 01 23:05
bcneptunas.lt nuotrauka

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai VTB Vieningosios lygos rungtynėse iškovojo svarbią pergalę - Kazio Maksvyčio auklėtiniai rezultatu 84:82 nugalėjo Kazachstano krepšinio čempionus - "Astanos" atstovus.

Neptūniečiai pirmąjį kėlinį pradėjo geriau ir greitai išsiveržė į priekį - 17:9, tačiau aikštės šeimininkai nesiruošė nuleisti rankų ir atstatė rungtynių pusiausvyrą.

Ilgą laiką virė atkakli - taškas į tašką kova.

Nors trečiajame kėlinyje klaipėdiečiai dar pirmavo 5 taškais - 66:61, tačiau dvikovos pabaiga buvo itin dramatiška.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes, į priekį 80:77 išsiveržė "astanos" ekipa. Visgi klaipėdiečiai nesiruošė nuleisti rankų ir ėmė demonstruoti kovotojų charakterį: Edgaro Ulanovo metimas iš po krepšio ir Vytauto Šarakausko metimas kiek užmynus tritaškio liniją grąžino neptūniečių persvarą - 81:80.

Iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus 27 sekundėms "Astanos" legionierius Lionelis Rašas pataikė dvitaškį, taip išvesdamas savo komandą į priekį - 82:81.

Kitoje atakoje V.Šarakauskas privertė varžovus prasižengti bei pataikė abu baudos metimus. „Astanos“ krepšininkai nebesugebėjo suregzti taiklios atakos, o kamuolį atkovojusiam Martynui Mažeikai tuoj pat buvo sukirsta per rankas, taip siekiant sustabdyti rungtynių laiką.

"Neptūno" kapitonas pataikė vieną iš dviejų baudos metimų, o kazachai per likusias 4 sekundės nebepelnė taškų ir klaipėdiečiai šventė pergalę.

V.Šarakauskas dar pirmoje rungtynių dalyje žaidybinėje situacijoje gavo iš alkūnės į nosį, įtariama, kad jam lūžo nosis, tačiau nepaisant to kovėsi toliau ir sužaidė rezultatyviausias rungtynes šį sezoną: pelnė 29 taškus (10/15 dvit., 2/2 trit., 3/3 baudos) ir atkovojo 6 kamuolius.

"Astana" - "Neptūnas" - 82:84 (17:20, 22:18, 20:26, 23:20).

„Astana“: Olasenis Lavalis (Olaseni Lawal) - 20 (8 atk. kam.), Branko Cvetkovičius (Branko Cvetcovic) - 18, Lionelis Rašas (Lonniel Rush) - 16, Džeris Džionsonas (Jerry Johnson) - 14.

„Neptūnas“: Vytautas Šarakauskas - 29, Martynas Mažeika - 19, Justas Sinica - 11, Edgaras Ulanovas - 8, Mindaugas Girdžiūnas - 6, Simas Galdikas - 4.

"Neptūnui" šiose rungtynėse dėl čiurnos traumos nepadėjo vienas iš lyderių Valdas Vasylius.

Kazys MAKSVYTIS ("Neptūno" treneris): Džiugu, kad po ilgos ir varginančios kelionės pavyko palaužti "Astanos" ekipą. Atsilaikėme visas rungtynes, nepalūžome svarbiomis akimirkomis ir sėkmingiau sužaidėme rungtynių pabaigą. Prieš "Astanos" ekipą laimėti jų aikštėje - itin sudėtinga. Jie namuose nugali vieną po kito varžovus, tačiau mums pavyko pakeisti šią tendenciją. Esame patenkinti. Valdas Vasylius buvo pasiruošęs žaisti, čiurnos trauma beveik sugijo, tačiau jį dar pasaugojome".