"Neptūnas" kėdainiškius privertė baigti sezoną

2009 04 20 0:00
"Ši nesėkmė mums labai skaudi", - liūdesio neslepė "Nevėžio" treneris G.Leonavičius.
LŽ archyvo nuotrauka

Klaipėdos "Neptūno" krepšininkai antrą kartą per klubo istoriją pateko į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio varžybas.

Šeštadienį paaiškėjo paskutinė LKL pusfinalio dalyvė, o jau šiandien keturios stipriausios šalies komandos pradeda pusfinalių varžybas, kuriose komandos kovos iki dviejų pergalių. Šiandien per pirmąsias pusfinalio rungtynes Kaune "Žalgiris" susitiks su "Neptūnu", Vilniuje "Lietuvos rytas" žais su "Šiauliais".

Žaidėjai neatlaikė įtampos.

Atkakliausiai ketvirtfinalyje kovojo Kėdainių "Nevėžio" ir uostamiesčio "Neptūno" krepšininkai. Šios poros favoritais laikyti kėdainiškiai pirmąsias rungtynes namie laimėjo 81:64, antrąsias 84:70 laimėjo savo arenoje žaidęs "Neptūnas", o viskas sprendėsi šeštadienį per lemiamą dvikovą vėl Kėdainiuose. Šįkart namų sienos šeimininkams nepadėjo. Svečiai iš Klaipėdos "Neptūnas" 70:62 nugalėjo "Nevėžio" krepšininkus ir po dvejų metų vėl žais pusfinalyje.

"Norėjome įrodyti, kad per anksti buvome nurašyti", - po pergalės džiaugėsi klaipėdiečių treneris Rytis Vaišvila.

Pergalingą pranašumą "Neptūnas" susikrovė tik per paskutines penkias minutes. 35 minutę šeimininkų žaidėjas Paulius Počiuipa buvo sumažinęs skirtumą iki 2 taškų - 56:58, bet tada tritaškį pataikė Valdas Vasylius, du taškus pridėjo Deivydas Gailius ir likus žaisti 3 minutes svečiai atitrūko nebepavejamai (63:56).

Beveik du kėlinius kėdainiškiai žaidė be vieno pagrindinių žaidėjų Valdo Dabkaus. Puolėjas 23 minutę gavo penktą asmeninę pražangą ir buvo priverstas palikti aikštę.

"Nevėžio" gynyba nepajėgė sustabdyti Arvydo Eitutavičiaus. Būdamas tik 188 cm ūgio krepšininkas ne tik pelnė 18 taškų, bet ir atkovojo net 14 kamuolių.

"Ši nesėkmė mums labai skaudi, juk mumis tikėjo daugelis, - sunkiai rinko žodžius "Nevėžio" treneris Gintaras Leonavičius. - Žaidėjai neatlaikė atkrintamųjų varžybų įtampos. Mes nesusitvarkėme su klaipėdiečių aukštaūgiais, o Valdo Dabkaus iškritimas mus paskandino galutinai."

Lyderiai nevargo

Kitos dvejos penktadienį vykusios ketvirtfinalio kovos baigėsi planuotai: Kauno "Žalgiris" antrą kartą 86:66 įveikė Kauno "Aisčius", o "Lietuvos rytas" 90:70 dar sykį palaužė Vilniaus "Sakalus".

Pirmąją vietą reguliariajame sezone užėmusiai "Žalgirio" komandai net 30 taškų pelnė Dainius Šalenga.

"Nėra ko slėpti - šiuo metu mes esame geresni", - ketvirtfinalio seriją apibūdino "Lietuvos ryto" vyriausiasis treneris Rimas Kurtinaitis. Jis kiek krimtosi, jog kai kurie žaidėjai leido sau žaisti nevisa jėga: "Esame profesionalai, privalome žaisti iš visų jėgų. Tai stengiausi iš vyrų išspausti, tačiau ne visada pavyksta."

"Nevėžis" - "Neptūnas" 62:70 (17:21, 22:17, 12:18, 11:16). Serija 1:2. A.Viskontas 14 tšk. (5 rez. perd.), P.Šakinis 13 (3-4/11), V.Dabkus 11, G.Leonavičius (3-0/6) ir B.Veikalas (3-1/5) - po 7; V.Vasylius 19, A.Eitutavičius 18 (14 atk. kam.), M.Kasiulevičius 12 (2-4/4), P.Morkeliūnas 8 (7 atk. kam.).

"Aisčiai" - "Žalgiris" 66:86 (21:19, 19:27, 13:13, 13:27). Serija 0:2. E.Dimša 13 (2-6/8), T.Rinkevičius, T.Barštys ir P.Skurdauskas - po 9, D.Motiejūnas 8; D.Šalenga 30 (2-7/10, 1-7/7), P.Jankūnas 19 (2-7/7), T.Klimavičius 12 (11 atk. kam.), M.Kalnietis 8.

"Sakalai" - "Lietuvos rytas" 70:90 (15:25, 22:19, 13:34, 20:22). G.Šuchovtsovas 19, A.Šikšnius 15, L.Samėnas 10; M.Bjelica 16, A.Jomantas 14, S.Babrauskas 11, E.Dainys 10.