Nervų karą laimėjo ispanai

2008 08 23 0:00

Penktą kartą per olimpines žaidynes į finalą mėginusi prasibrauti Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė vakar vėl patyrė fiasko. Po keturiasdešimt minučių trukusio nervų karo pergalę 91:86 šventė pasaulio čempionai Ispanijos krepšininkai.

Jau rungtynių pradžioje buvo matyti, kad dviejų krepšinio gigantų kovą laimės tie, kurių nervai bus stipresni. Po kelių stichiškų atakų vieno ir kito krepšio link ispanai pirmavo 9:4. Tada keletą kartų sėkmingai metė R.Kaukėnas ir netrukus lietuviai jau pirmavo 17:15. Tačiau kovą po krepšiu vis laimėdavo ispanai. Po pirmo kėlinuko jie pirmavo 21:19.

Prabėgus dviem antro kėlinio minutėms L.Kleiza nubaudžiamas nesportine pražanga prieš F.Reyesą, M.Gasolis pelno dvitaškį su pražanga, ir mes jau atsiliekame 20:28. Treneris R.Butautas paprašo minutės pertraukėlės. Po jos Š.Jasikevičius pataiko dvitaškį su pražanga, S.Jasaitis - du baudos metimus, ir mūsų rinktinę nuo ispanų skiria tik 3 taškai (25:28). Lietuviams vis nesiseka mesti iš toli, bet pagaliau S.Jasaitis ir K.Lavrinovičius "pramuša" varžovų krepšį ir mes išsiveržiame į priekį 31:30. Netrukus skirtumas dar padidėja - 39:34. Kėlinuko pabaigoje atrodo, kad teisėjai "žaidė" ispanams. Ilsėtis mūsų vyrai išeina turėdami mažytį pranašumą 42:40.

Po ilgosios pertraukos ispanai išlygina rezultatą, paskui mūsiškiai vėl pirmauja 45:42, bet nutolti nei vieniems, nei kitiems nepavyksta iki paskutinių rungtynių minučių.

Ketvirtą kėlinuką likus žaisti ne visai dvi minutes P.Gasolis pataiko vieną baudos metimą, o po sėkmingo R.Šiškausko prasiveržimo mes pralaimime tik 3 taškais (81:84). Lieka 50 sekundžių: R.Fernandezas sumeta baudos metimus, o Lietuvos rinktinei nepavyksta organizuoti rezultatyvios atakos. Per likusį laiką mūsiškiai taip ir nesugeba perimti iniciatyvos. Ir vėl suklumpame pusfinalyje - 86:91.

Per mažąjį finalą sekmadienį 7.00 val. Lietuvos laiku mūsų šalies rinktinė dėl bronzos medalių susikaus su olimpinės čempionės titulą ginančia Argentina. Ji vakar per antrąjį pusfinalį 81:101 pralaimėjo JAV nacionalinei komandai, kuri po aštuonerių metų pertraukos vėl žais olimpiados finale.