Nesėkmingas merginų startas Tailande

2009 07 24 0:00
Per pirmąsias pasaulio čempionato rungtynes viena naudingiausių žaidėjų Lietuvos rinktinėje buvo G.Paugaitė (kairėje).

Lietuvos jaunių merginų (iki 19 metų) rinktinė pasaulio čempionatą Tailande pradėjo pralaimėjimu Čekijai.

Praėjusių metų Europos jaunių čempionėms lietuvaitėms vakar per pirmas B grupės rungtynes 72:84 teko pripažinti Čekijos krepšininkių pranašumą. Praėjusiais metais Čekijos komanda Europoje buvo trečia, o Lietuvos rinktinė tąkart čekes nugalėjo rezultatu 69:61. Tiesa, šiemet mūsų ekipai dėl traumos negali padėti pernai Europos čempionate išrinkta naudingiausia žaidėja Aurimė Rinkevičiūtė, o visos sudėties rinktinė kartu treniravosi vos kelis kartus.

Vakar Ramunės Kumpienės auklėtinės žaidimo sąlygas diktavo tik per pirmą kėlinį. Vienu metu mūsiškės buvo įgijusios 7 taškų pranašumą (24:21). Kortas sumaišė kiti du (antras ir trečias) kėlinukai, juos čekės laimėjo 44:29. 26-ą minutę varžovės pasiekė didžiausią - 16 taškų - pranašumą (60:44).

Per likusią susitikimo dalį lietuvės bandė pavyti varžoves: likus žaisti 4 min. mūsų komanda atsiliko 7 taškais (69:76), tačiau dar labiau sumažinti jų deficito nepavyko.

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Eglė Šikšniūtė, pelniusi 21 tašką. Aukštaūgė Giedrė Paugaitė surinko 12 taškų ir atkovojo 8 kamuolius.

Per kitas B grupės rungtynes Brazilija 104:45 sutriuškino šeimininkių - Tailando - rinktinę. Šiandien lietuvės žais su tailandietėmis.

Lietuvos krepšinio federacija merginų rinktinei iškėlė tikslą pasaulio čempionate patekti į aštuntuką.

Čekija - Lietuva 84:72 (21:24, 22:12, 22:17, 19:19). Čekija: R.Brezinova 16 tšk. (3-3/4), A.Sladkova ir K.Bartonova - po 12, A.Hanusovu 9, K.Rosenbaumova 8; Lietuva: E.Šikšniūtė 21 (2-9/15), G.Paugaitė 12 (8 atk. kam.), M.Solopova 10, L.Pikčiūtė 9, G.Gutkauskaitė ir D.Žitinskaitė - po 7, M.Kvedaravičiūtė 4, I.Visgaudaitė 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 31/47 (42 proc.) ir 28/62 (45), tritaškiai - 7-19 (37) ir 3/8 (38), baudos - 15/21 (71) ir 13/21 (62), kamuolys atkovotas 26 ir 30 kartų, rezultatyviai perduotas 6 ir 10, perimtas 8 ir 2, prarastas 8 ir 20, blokuotas 2 ir 3 kartus.