Nevaldomi lietuviai buvo nubausti

2007 08 18 0:00

"Kaip įžaidėjas visiškai nesuvaldžiau komandos, todėl prisiimu didelę dalį kaltės dėl tokios mačo baigties. Ispanai tikrai nėra už mus tiek stipresni, kaip gali pasirodyti pagal rungtynių rezultatą", - po skaudaus pralaimėjimo pasaulio čempionams ispanams apgailestavo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės gynėjas Šarūnas Jasikevičius.

Europos čempionatui besirengiantys ir šiuo metu Ispanijoje viešintys Lietuvos krepšininkai ketvirtadienį per kontrolinį mačą Chichone 75:95 (21:19, 17:28, 22:21, 15:27) nusileido Ispanijos atstovams. Mūsiškiams tai buvo jau šeštosios kontrolinės rungtynės ir trečias pralaimėjimas, o ispanams - 21-a pergalė iš eilės nuo 2006 metų, įskaitant ir draugiškus mačus. Šiandien Orensėje abi ekipos dar sykį išbandys jėgas.

Padrikas žaidimas

"Pirmą dvikovos dalį rungtyniavome neblogai, tačiau po pertraukos visiškai praradome žaidimo rėmus, - triuškinamo pralaimėjimo priežastis vardijo Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas. - Sutrikome prieš jų spaudimą ir zoninę gynybą. Mes, treneriai, nesugebėjome išreikalauti iš krepšininkų, kad jie užimtų tinkamas pozicijas puldami. Pradėjome žaisti padrikai, o Ispanijos rinktinė tokių klaidų nedovanoja."

Lietuvos komandai po 12 taškų pelnė Rimantas Kaukėnas ir Šarūnas Jasikevičius (7 rez. perd.), 11 - Darius Songaila, 8 - Kšyštofas Lavrinovičius, po 7 - Robertas Javtokas ir Ramūnas Šiškauskas, 6 - Linas Kleiza, 5 - Simas Jasaitis, 3 - Giedrius Gustas, po 2 - Darjušas Lavrinovičius ir Paulius Jankūnas.

Iš nugalėtojų rezultatyviausiai žaidė Pau Gasolis (19 tšk. ir 7 atk. kam.), Jose Manuelis Calderonas (18 tšk.), Felipe Reyesas (14), sutartį su Memfio "Grizzlies" klubu pasirašęs Juanas Carlosas Navarro (11) ir Rudy Fernandezas (9).

Žingsnis atgal

Šarūnas Jasikevičius, vertindamas Lietuvos rinktinės potencialą, teigė, jog mūsų komanda nėra daug blogesnė už ispanų. "Tačiau palyginti su rungtynėmis Vilniuje prieš Rusijos ekipą, žengėme žingsnį atgal, - kalbėjo Šaras, kuris trečią kėlinį baigė taikliu metimu per visą aikštę nuo savojo krepšio. - Tada žaidėme susikaupę, drausmingiau, o šiandien buvo daug chaoso. Didžia dalimi dėl pralaimėjimo kaltas ir aš, kaip įžaidėjas."

Pirmą kėlinį drausmingai pradėję lietuviai neleido ispanams įsibėgti ir primesti greito žaidimo. Ramios, užtikrintos Lietuvos rinktinės atakos leido mūsų komandai pirmauti didžiąją dalį kėlinio. Antrą kėlinuką lietuviai pradėjo įspūdingu spurtu 10:0 ir mūsų ekipos pranašumas šoktelėjo iki 10 taškų. Ispanų treneris buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Po jos šeimininkai atsakė 16:0 ir ilsėtis išėjo pirmaudami 47:38. Per trečią kėlinuką lietuviams pavyko sumažinti skirtumą iki dviejų taškų (51:49), tačiau pasivyti ispanų mūsiškiai nesugebėjo.

L.Kleizai sumuštas raumuo

Rungtynes su ispanais Lietuvos rinktinės puolėjas Linas Kleiza žaidė ne visu pajėgumu. Išvakarėse per treniruotę jis susidūrė su komandos draugu ir stipriai susimušė blauzdos raumenį. Nors per naktį procedūromis ir masažu gydytojams pavyko pastatyti Liną ant kojų, rungtynių vakarą krepšininkas vis dar jautė kojos skausmą. Komandos gydytojai prognozuoja, kad jau artimiausiomis dienomis jis galės treniruotis ir žaisti visa jėga.

Varžovų ekipoje dėl traumos dar negalėjo rungtyniauti Jorge Garbajosa, tačiau publika šį krepšininką sveikino ne mažesnėmis ovacijomis negu rikiuotėje esančius žaidėjus. Per svečių pristatymą daugiausia žiūrovų simpatijų sulaukė anksčiau "Barcelonos" klubui atstovavęs Š.Jasikevičius.

Graikai laukia Šaro

Graikijos spauda skelbia, kad Šaras jau sekmadienį arba kitą savaitę gali tapti Pirėjo "Olympiakos" (Graikija) nariu. Anot šalies laikraščio "Protathlitis", Š.Jasikevičius nusiuntė "Olympiakos" vadovams preliminarią sutartį. Žiniasklaidos tvirtinimu, 31 metų 192 centimetrų ūgio lietuvis pasirašys kontraktą tuomet, kai su Lietuvos rinktine atvyks į Atėnus. Sekmadienį lietuviai iš Ispanijos persikels į Graikiją ir jau kitą dieną pradės keturių komandų "Akropolio" turnyrą.

Vizitas į meriją

Ketvirtadienį po rytinių pratybų abi rinktinės buvo pakviestos į Chichono miesto municipalitetą. Čia priėmimą surengė miesto merė Fernandez Felgueroso. Lietuvos komandai atstovavo treneriai - žaidėjams buvo leista ramiai rengtis dvikovai. Ispanijos delegaciją sudarė vyriausiasis treneris Pepu Hernandezas ir rinktinės kapitonas Carlosas Jimenezas. Susidomėjimas šiomis rungtynėmis mieste buvo milžiniškas. Jų organizatoriai, pradėję prekiauti bilietais prieš dvi savaites, visus pardavė per porą valandų.

Nors absoliučią daugumą tribūnose sudarė šeimininkų gerbėjai, arenoje buvo matyti ir lietuviškų Trispalvių. Keletas krepšinio aistruolių atvyko iš Barselonos, tačiau patekti į vidų jiems pavyko tik padedant Lietuvos delegacijai. "Visą dieną ieškojome, kur gauti bilietų. Suradome vos vieną perpardavinėtoją, bet jis turėjo tik vieną bilietą", - jau patekę į areną Lietuvos krepšinio rinktinės atstovui spaudai Linui Kunigėliui pasakojo sirgaliai lietuviai.