"Nevėžis" tikrino varžovų budrumą

2009 03 27 0:00
A.Viskontas veržiasi prie LKL vicečempionų krepšio.
Valdo Kopūsto (ELTA) nuotrauka

Po traumos išgijęs Vilniaus "Lietuvos ryto" aukštaūgis Milko Bjelica grįžęs į aikštelę nudžiugino rezultatyviomis atakomis.

Trečiadienį per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionato rungtynes antrąją vietą užimantis "Lietuvos rytas" savo arenoje 92:80 (22:13, 23:26, 19:17, 28:24) nugalėjo Kėdainių "Nevėžį" ir iškovojo 17 pergalę. Ketvirtąją vietą užimantiems kėdainiškiams tai buvo šeštas pralaimėjimas per 18 rungtynių.

Likus žaisti dvi minutes svečiai atsiliko vos 3 taškais (77:80). Tačiau po šeimininkų ekipos trenerio Rimo Kurtinaičio paprašytos minutės pertraukėlės jo auklėtiniai laimėjo atkarpą 12:3 ir iškovojo pergalę.

18 taškų Lietuvos vicečempionams pelnė ir 7 rezultatyvius perdavimus atliko Artūras Jomantas. 15 taškų surinko Donatas Zavackas (7 atkovoti kamuoliai), 14 - Steponas Babrauskas (3-4/5), po 13 - Mindaugas Lukauskis ir Milko Bjelica. Pastarasis žaidėjas į rikiuotę grįžo anksčiau, nei tikėtasi. Skelbta, kad M.Bjelica dar praleis šias rungtynes, tačiau puolėjas į aikštelę išbėgo jau pirmajame kėlinyje. Per nepilnas 19 minučių jis pataikė visus 6 dvitaškius, 1 baudos metimą iš 3 ir atkovojo 6 kamuolius.

Pasak R.Kurtinaičio, M.Bjelica po penkiolikos dienų pertraukos su komanda treniravosi tik kartą, tad jam dar reikia laiko, kad galėtų deramai rungtyniauti ne tik puolime, bet ir ginantis.

"Nevėžio" ekipoje rezultatyviausiai žaidė Povilas Šakinis (18 tšk.), Gintaras Leonavičius ir Benas Veikalas (po 16) bei Aidas Viskontas (12).

LKL čempionate pirmauja visas 18 rungtynių laimėjęs titulą ginantis Kauno "Žalgiris". "Lietuvos rytui" reguliariajame sezone liko dar dvejos rungtynės - namie su "Sakalais" ir išvykoje su "Žalgiriu". Kad aplenktų Kauno komandą, vilniečiams reikia įveikti "Sakalus" ir didesniu nei 11 taškų skirtumu nugalėti "Žalgirį". "Nevėžio" krepšininkai žemiau ketvirtos vietos jau nenukris.