Niūrus TOP 16 varžybų startas

2011 01 20 0:00
K.Kaimakoglou (su kamuoliu) ir kiti "Panathinaikos" žaidėjai vakar šeimininkavo Vilniuje.
Petro Malūko nuotrauka

ULEB Eurolygos krepšinio turnyre dalyvaujantys du Lietuvos klubai vakar pralaimėjimais pradėjo antrojo etapo TOP 16 varžybas, o į varžovų krepšį nesugebėjo įmesti nė 60 taškų.

Lietuvos čempionai Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai E grupės rungtynėse namie 59:80 (21:18, 12:11, 8:24, 18:27) pralaimėjo Atėnų "Panathinaikos" komandai iš Graikijos. H grupės susitikime Kauno "Žalgiris" Ispanijoje neprilygo Valensijos "Power Electronics" 59:73 (21:20, 10:19, 19:15, 9:19).

Lemtinga atkarpa

Susitikimas Valensijoje prasidėjo didele sparta ir abi komandos ilgai žengė koja kojon. Tačiau naujasis "Žalgirio" treneris graikas Elias Zouros dažnai keitė krepšininkus ir tai išderino kauniečių žaidimo ritmą. Įpusėjus rungtynėms šeimininkai pirmavo 39:31.

Po didžiosios pertraukos išliko panašus skirtumas, o prieš lemiamą ketvirtį intrigą dar atkūrė žalgirietis Marcus Brownas, pataikęs tolimą tritaškį ir sumažinęs skirtumą iki 4 taškų - 50:54. Tačiau tai buvo viskas, ką sugebėjo padaryti "Žalgiris". Ketvirtame kėlinyje Kauno ekipa per 7 minutes pelnė vos 2 taškus ir buvo priversta kapituliuoti.

Nė vienas žalgirietis nesurinko dviženklio taškų skaičiaus. Martynas Pocius įmetė 9, Travisas Watsonas - 8, DeJuanas Collinsas - 7 taškus. "Power Electronics" legionierius iš Lietuvos Robertas Javtokas prie savo ekipos pergalės prisidėjo 6 taškais.

Kitas rungtynes "Žalgiris" žais sausio 26 dieną namie su Pirėjo "Olympiakos" klubu iš Graikijos.

Sutarė dėl slovėno

Rungtynių Valensijoje išvakarėse paaiškėjo, kad buvęs "Žalgirio" vidurio puolėjas slovėnas Mirza Begičius rungtyniaus Ispanijoje, Madrido "Real" klube. Prieš pat Naujuosius 25 metų 220 cm krepšininkas vienašališkai nutraukė sutartį su Kauno klubu. Nors "Žalgirio" vadovai ketino bylinėtis su slovėnu teismuose, abiems pusėms pavyko rasti kompromisą. "Žalgirį" tenkino "Real" klubo pasiūlyta išpirkos suma - 600 tūkst. eurų (per 2 mln. litų).

Šį sezoną Eurolygos turnyre M.Begičius atstovaudamas "Žalgiriui" per rungtynes vidutiniškai pelnydavo 9,7 taško, atkovodavo 4,8 kamuolio ir blokuodavo 2,3 varžovo metimo.

Palūžo po pertraukos

"Lietuvos rytas" varžovams iš Graikijos sugebėjo priešintis du kėlinius, kuomet pirmavo prieš "Panathinaikos" 33:29. Tačiau po pertraukos vilniečiai užduso varžovų gynybos gniaužtuose, o patys nerado priešnuodžių jų taikliems metimams. "Panathinaikos" iki susitikimo pabaigos susikrovė 21 taško pranašumą - 80:59. Nugalėtojams net 26 taškus pelnė Mike'as Batiste.

"Lietuvos rytui" 11 taškų surinko Milko Bjelica, po 10 - Khalidas El-Aminas ir Kenanas Bajramovičius. Pirmąsias rungtynes Eurolygoje žaidęs Simas Jasaitis pelnė 7 taškus. Įpusėjus rungtynėms, vilniečiai neteko koją susižeidusio vieno savo lyderių Martyno Gecevičiaus. Per du kėlinius jis spėjo pelnyti 8 taškus ir atlikti 3 rezultatyvius perdavimus.

"Jei M.Gecevičius nebūtų patyręs traumos, rungtynės galėjo susiklostyti kitaip. Išvykus Šarūnui Jasikevičiui, mums trūksta žaidėjų, kurie organizuotų puolimą. Stokojome tarpusavio ryšio ir puolime ir gynyboje", - konstatavo "Lietuvos ryto" treneris Aleksandras Trifunovičius.