Nugalėtojai svarsto, ar verta žengti į elitą

2009 05 07 0:00

Tapę stipriausiais Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL) ir pelnę kelialapį į Lietuvos krepšinio lygą (LKL), Prienų "Rūdupio" vadovai atsargiai vertina galimybes žaisti LKL.

NKL finalo serijai prireikė visų - septynių - dvikovų. Šį maratoną laimėjo Prienų "Rūdupio" krepšininkai - per lemiamas rungtynes namie jie 79:70 nugalėjo Pakruojo "Merestą" ir laimėjo seriją 4:3. NKL čempione Prienų ekipa tapo pirmą kartą. Naudingiausiu finalo serijos žaidėju pripažintas "Rūdupio" puolėjas Janas Jurgo. Per finalo seriją jis vidutiniškai rinko 18,4 taško ir kamuolį atkovojo 6,7 karto.

Per paskutinį mačą "Rūdupį" į pergalę vedė vyriausias finalo serijos žaidėjas - Sidnėjaus olimpiados bronzinis prizininkas Andrius Giedraitis, pelnęs 20 taškų. 36-ąjį gimtadienį liepos mėnesį švęsiantis krepšininkas NKL čempionu tapo pirmą kartą. Jam puikiai talkino 18 taškų surinkęs ir 9 kartus kamuolį atkovojęs septyniskart LKL čempionas Kęstutis Šeštokas. Šiam NKL čempiono vardas - taip pat naujas įrašas biografijoje.

"Rūdupį" ant nugalėtojų pakylos atvedė komandos treneriai - ilgametis šios ekipos žaidėjas Virginijus Šeškus ir jau nutolusių auksinių "Žalgirio" laikų kapitonas Mindaugas Arlauskas.

Šiemet LKL nutarė, kad NKL čempionas be papildomos serijos gauna kvietimą į LKL. Tiesa, NKL klubas turi atitikti visus LKL visuotinio susirinkimo ir valdybos keliamus reikalavimus. Jeigu NKL čempionas atitiks visas reikalavimus, jam nereikės mokėti ir starto mokesčio.

"Rūdupio" direktorius Aurimas Bartuška teigė, jog pirmiausia pasitars su klubo prezidentu, kaip toliau elgtis. "Jei eisime į LKL, tai tik kovoti dėl medalių, - ambicijų neslepia A.Bartuška. - Šiuo atžvilgiu NKL čempionatas įdomesnis, nes rungtynės nenuspėjamos - niekas iš anksto nežino, kas taps čempionu. O jei eisime į LKL, reikės suformuoti tokį biudžetą, kad kaip lygūs galėtume kautis su Kėdainių "Nevėžiu", Klaipėdos "Neptūnu" ir "Šiauliais".

Tačiau apie LKL kalbėti anksti, nes Prienų krepšininkai vis dar negali atsitokėti, kad tapo čempionais. "Reikia laiko, kad viską pasvertume ir įvertintume", - juokiasi A.Bartuška.

Per 15 klubo gyvavimo metų prieniškiai NKL yra tituluočiausi. 1999 metais tuometis Prienų "Gėlupis" tapo Lietuvos krepšinio A lygos (LKAL), kuri vėliau virto NKL, čempionu. Dar du kartus prieniškiai iškovojo LKAL sidabro medalius ir du sykius bronzą.

Šį sezoną NKL bronzos medaliais pasipuošė Mažeikių "Mažeikiai", mažojo finalo serijoje 3:2 įveikę reguliariojo sezono nugalėtoją Utenos "Juventus LKSK".

Finalas. Prienų "Rūdupis" - Pakruojo "Meresta" 79:70 (24:13, 9:19, 27:12, 19:26). Serija 4:3. A.Giedraitis 20 (2-5/6, 1-7/7), K.Šeštokas 18 (2-6/9, 9 atk. kam.), M.Šidlauskas 16, J.Jurgo 6; T.Balčiūnas 21 (10 atk. kam.), S.Slivka 15, V.Pauliukėnas 9, M.Kumpis ir G.Orelikas - po 8.