Nuleista XXI LKL sezono vėliava

2014 06 13 17:21
Erlendo Bartulio nuotrauka

Ketvirtus metus iš eilės ir šešioliktą kartą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) istorijoje čempionais tapusiems Kauno "Žalgirio" krepšininkams per sezono pabaigtuves įteikta 20 čempionų žiedų.

Jų akcentas – nugalėtojų komandos pavadinimas, išrašytas aukso raidėmis. Žiedų gamybai buvo pasirinktas ne tik Lietuvoje įprastas 585 rausvas ir baltas auksas. Dirbinius papildomai puošia prabangiu laikomas 750 prabos geltonas auksas bei dar garsiųjų „Faberge“ juvelyrikos namų naudotas aukso emalis. Žiedai sveria po 13 g.

XXI LKL sezono finale Gintaro Krapiko treniruojama Kauno ekipa seriją prieš pirmąkart į finalą iškopusį Klaipėdos „Neptūną“ laimėjo 4:2. Antrus metus uostamiesčio ekipą treniruojantį Kazį Maksvytį, kuris pernai su komanda iškovojo bronzą, o penktadienį su auklėtiniais atsiėmė sidabro medalius, šalies žurnalistai išrinko LKL „Metų treneriu“.

Naudingiausio finalo serijos žaidėjo prizas įteiktas rekordinį – aštuntą – sykį čempionu tapusiam „Žalgirio“ senbuviui Pauliui Jankūnui. Per šešerias finalo serijos rungtynes 30 metų 205 cm ūgio puolėjas vidutiniškai pelnydavo 12 taškų, kamuolį atkovodavo 8,8 karto, atlikdavo 5,3 rezultatyvaus perdavimo ir rinkdavo 21,3 naudingumo balą. Be to, trečiojoje finalo dvikovoje krepšininkas padarė tai, ko finalų istorijoje nėra buvę – jo statistikoje buvo įrašyti net trys dviženkliai skaičiai: pelnė 15 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų.

„Žalgirio“ vidurio puolėjui Robertui Javtokui įteiktas jau šeštasis žiedas. Įdomu, jog pirmuosius tris jis iškovojo su Vilniaus „Lietuvos ryto“ komanda. Ketvirtą kartą šalies čempionu tapo Tadas Klimavičius ir Artūras Milaknis, trečiąjį – Vytenis Lipkevičius, antrąjį – Martynas Pocius. Visi kiti „Žalgirio“ krepšininkai, tarp kurių yra ir vienas tituluočiausių Europos žaidėjų Šarūnas Jasikevičius, LKL finalą laimėjo pirmą sykį.

Trečiąją vietą LKL čempionate užėmusiems „Lietuvos ryto“ krepšininkams įteikti bronzos medaliai. Dainiaus Adomaičio treniruojami vilniečiai mažajame finale 3:0 nukovė Prienų „TonyBet“ ekipą.

LKL teisėjai ir komisarai, atsižvelgdami „švaraus“ žaidimo ir korektiško elgesio kriterijus, trečius metus iš eilės rinko „Garbingiausią žaidėją“. Balsų dauguma prizas teko pastaruosius ketverius metus užsienyje rungtyniavusiam ir 2013-ųjų lapkritį į „TonyBet“ atvykusiam puolėjui Mindaugui Lukauskiui. Pernai garbingiausiu buvo pripažintas „Žalgirio“ puolėjas Mindaugas Kuzminskas, užpernai – „Lietuvos ryto“ gynėjas Renaldas Seibutis.

Savo ruožtu laureatą paskelbė ir LKL klubų treneriai. Jie pirmąkart rinko LKL „Kylančią žvaigždę“. Ja tapo 22 metų 2 m ūgio „Neptūno“ puolėjas Edgaras Ulanovas. Per 31 rungtynes jis vidutiniškai pelnė 8 taškus.