OLIMPINĖ DĖLIONĖ

2008 08 07 0:00

Krepšininkai vėliavnešiai.

Pekino olimpinių žaidynių atidarymo ceremonijos metu Vokietijos vėliavą neš šalies krepšinio rinktinės lyderis Dirkas Nowitzki.

"Pasirinkome D.Nowitzki, nes jis, mūsų nuomone, kaip niekas kitas atspindi olimpinių žaidynių idealus. Jis svajojo rungtyniauti olimpiadoje, ir pagaliau jo svajonė išsipildė", teigė Vokietijos olimpinio komiteto atstovai.

Pats trisdešimtmetis vokietis jau anksčiau buvo pareiškęs, kad nešti šalies vėliavą jam būtų didžiulė garbė.

Priminsime, kad savo šalių vėliavas per Olimpiados atidarymo ceremoniją neš krepšininkai Šarūnas Jasikevičius (Lietuva), Manu Ginobili (Argentina), Yao Mingas (Kinija) ir Andrejus Kirilenka (Rusija).

Prasidėjo futbolo batalijos

Nors oficialus Pekino olimpiados atidarymas vyks rytoj, Pekine jau prasidėjo olimpinės batalijos. Rugpjūčio 6 dieną startavo olimpinis moterų futbolo turnyras. Pirmąją dieną dalyvės iškovojo vieną pergalę, dvejos rungtynės baigėsi lygiosiomis.

Kanados rinktinė Candance Chapman ir Karos Lang įvarčių dėka įveikė Argentiną 2:1, o olimpinio turnyro debiutantės iš Naujosios Zelandijos su japonėmis sužaidė lygiosiomis 2:2. Naujosios Zelandijos rinktinės debiutas buvo labai puikus - 56-ąją rungtynių minutę jos pirmavo 2:0, tačiau Japonijos atstovės nepalūžo ir, likus 4 minutėms iki mačo pabaigos, sugebėjo išlyginti rezultatą.

Taikiai išsiskyrė ir turnyro favoritės brazilės, nesugebėjusios įveikti vokiečių gynybinių įtvirtinimų - 0:0.