P. Jankūno vedamas „Žalgiris“ subyrėjo ketvirtajame kėlinyje

2015 01 23 21:24

Dvigubą dublį į savo sąskaitą įsirašęs Paulius Jankūnas surinko 30 naudingumo balų, tačiau ketvirtajame kėlinyje į duobę kritęs Kauno „Žalgiris“ (1-3) Eurolygos „Top 16“ etape patyrė trečiąją nesėkmę.

Gintaro Krapiko auklėtiniai ketvirtojo turo mače namuose virš 11 tūkstančių žiūrovų akivaizdoje 66:73 (22:22, 15:18, 15:8, 14:25) nusileido pirmenybių čempionams – Tel Avivo „Maccabi“ (3-1) klubo krepšininkams.

Rungtynių lūžis įvyko ketvirtojo kėlinio viduryje, kada baudų metimus realizavęs Artūras Gudaitis išlygino rezultatą (58:58).

Tačiau tada Alexas Tyusas surinko keturis taškus paeiliui, Sylvenas Landesbergas smeigė tritaškį, Jeremy Pargo dvitaškį, o „sausą“ atkarpą 9:0 laimėjusi „Maccabi“ komanda pabėgo į priekį (67:58).

Paskutinius aštuonis „Žalgirio“ taškus lemiamajame kėlinyje surinkęs Jankūnas prasidėjus paskutinei minutei buvo sumažinęs savo komandos deficitą iki penkių taškų (66:71).

Bet greitai jį iki septynių taškų padidino kitoje aikštės pusėje 20-ąjį tašką pelnęs Landesbergas (73:66).

Nuotraukas iš rungtynių galite rasti fotogalerijoje

Per likusį mačo laiką Jameso Andersono ir Artūro Milaknio tolimi metimai skriejo pro šalį, o finalinė sirena skelbė pirmąjį žalgiriečių pralaimėjimą „Top 16“ etapo namų rungtynėse.

Pirmoje susitikimo pusėje galingą solo pasirodymą surengęs Milaknis į varžovų krepšį pataikė pirmus penkis metimus „iš žaidimo“ (keturius tritaškius ir vieną dvitaškį), bet po ilgosios pertraukos 28-erių gynėjo taikiklis užsikirto ir visi metimai skriejo pro šalį.

Puikiai rungtyniavęs „Žalgirio“ kapitonas Jankūnas per 31 minutę pelnė 18 taškų (5/9 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 8/8 baudos), atkovojo 13 ir perėmė 1 kamuolį, užsidirbo 1 bloką, 3 sykius prasižengė, išprovokavo 8 pražangas bei surinkęs 30 naudingumo balų sužaidė geriausią šio sezono mačą.

Žalgiris“: Paulius Jankūnas 18 (13 atk. kam., 30 naud. bal.), Jamesas Andersonas 17 (7/17 metimų), Artūras Milaknis 14.

Maccabi“: Sylvenas Landesbergas 20, Jeremy Pargo 12, Alexas Tyusas 12, Devinas Smtihas 10.

Gintaras Krapikas („Žalgirio“ vyr. treneris): „Reikia pasveikinti varžovus su pergale, kurią jie pasiekė ketvirtame kėlinyje. Mums nepavyko šį vakarą laimėti.

Geriausią rezultatą (+9) turėjome antrame kėlinyje, kai buvome padarę vos vieną klaidą. Reiškia, neleidome varžovams bėgti. Bet po dviejų kėlinių buvome padarę jau 9 klaidas ir jos leido priešininkams pelnyti lengvus taškus praktiškai mums nesiginant.

Šiandien gynyba prieš Jeremy Pargo, Sofoklį Schortsanitį ar Deviną Smithą veikė gerai, bet nustebino Landesbergas. Jis buvo svarbiausias rungtynių žaidėjas.

Buvo akivaizdu, kad varžovai sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje neturi žaidėjo, kuris gali uždengti mūsų „ketvirtą numerį“ ypatingai tokį kaip Paulių Jankūną. Jis buvo aktyvus nuo pirmos atakos ir sužaidė labai puikias rungtynes.

Trečią kėlinį Jankūnas žaidė labai ilgai, jam reikėjo pertraukėlės ketvirtajame. Galvojau, kad priešininkai žaidė tokias sudėtimi, kad tuo metu labai tiko Siimas Sanderis Vene, jam daviau porą minučių, juolab, kad jis prieš tai mums padėjo. Gal šiandien tokio efekto iš jo nebuvo. Kartais norėtųsi su tą dieną penkiais gerai žaidžiančiais žaidėjais žaisti visas rungtynes, bet neįmanoma, kad žaidėjas, žaistų 40 min., reikia rotuoti.“

Guy Goodesas („Maccabi“ vyr. treneris): „Mano žaidėjai sužaidė labai geras rungtynes. Žinojome, kad tai bus sunki dvikova, žinome Lietuvos krepšinio tradicijas. Labai didžiuojuosi savo komanda. Antroje mačo dalyje sustabdėme „Žalgirį“, jie pelnė vos 29 taškus. Po to, kai trečiame kėlinyje įmetėme vos 6 taškus, ketvirtajame pradėjome greičiau bėgti ir puolėme puikiai.

Gerai į žaidimą įsijungė Landesbergas, kuris pakilo nuo suolo ir įnešė daug teigiamų dalykų puolime. Visgi raktas į pergalę buvo gynyba, žinojome, kad norėdami laimėti čia, negalime praleisti daugiau 68 taškų. Tai pavyko padaryti – praleidome vos 66 taškus.“