P.Samardžiskio atsakas į kritiką

2012 10 26 8:03
Per rungtynes su serbais naudingiausiai "Lietuvos ryte" rungtyniavo išvakarėse sukritikuotas P.Samardžiskis (Nr. 14)./Oresto Gurevičiaus nuotrauka

Po dviejų pralaimėjimais pasibaigusių išbandymų su Eurolygos favoritais Maskvos CSKA ir "Barcelona" Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai pradėjo rinkti pirmuosius taškus.

Be pergalių D grupėje žengę Lietuvos vicečempionai vakar įsirašė pirmą pergalę. Sostinės klubo varžovais "Siemens" arenoje ketvirtadienį buvo tokio pat likimo broliai - dviem pralaimėjimais Eurolygą pradėję Belgrado "Partizan" (Serbija) krepšininkai.

"Laimėti būtų gerai, nes jau reikia švelninti padėtį turnyro lentelėje", - susitikimo išvakarėse teigė "Lietuvos ryto" kapitonas Steponas Babrauskas.

Galimybės pakilti iš dugno Dariaus Maskoliūno auklėtiniai nepaleido, partizaninį karą laimėdami 69:61 (23:20, 17:11, 15:17, 14:13). Pergalė, nėra abejonių, turės didelę įtaką kovojant dėl vietos TOP 16 etape.

Po nesėkmių liūno vilniečių treneris D.Maskoliūnas negailėjo kritikos savo komandos vidurio puolėjui Predragui Samardžiskiui, pabrėždamas, jog makedonas nesugeba pataikyti iš po krepšio. "Manau, Predragas ketvirtadienį sumes visus metimus ir viskas bus gerai", - komandos draugą užstojo S.Babrauskas. Tiesa, aukštaūgis vakar neatakavo 100 proc. taiklumu, tačiau tarsi išgirdęs priekaištus iš tiesų atsiskleidė. Tik prasidėjus rungtynėms jis dvi sostinės klubo atakas baigė taikliais metimais, o nuaidėjus finalinei sirenai jo kraityje buvo 14 taškų (2-6/9, 1-2/2) ir 5 atkovoti kamuoliai. Tiek pat taškų pelnė ir Renaldas Seibutis, 10 įmetė Mindaugas Katelynas. "Partizan" ekipoje labiausiai pasižymėjo Vladimiras Lučičius (17 tšk.) ir Draganas Milosavljevičius (12).

Po minėtų makedono atakų (4:0) svečiai greitai atsitokėjo ir baigiantis kėliniui pirmavo 20:13. Bet per pusantros minutės vilniečiai sugebėjo viską apversti (23:20), o antro kėlinio viduryje įgytą persvarą (29:20) išsaugojo iki paskutinio švilpuko.

Be Vilniaus ekipos stovyklą aplankiusios pirmos pergalės, yra ir blogesnių naujienų. Sostinės klubas sulaukė sankcijų iš Eurolygos už nederamą aistruolių elgesį rungtynėse. Pirmajame šį sezoną Eurolygos mače Vilniuje su "Barcelona" į aikštelę gerbėjo paleistas popieriaus gniužulas privers klubą paploninti piniginę 500 eurų.

Trečią pergalę D grupėje vakar iškovojo Maskvos CSKA (Rusija) krepšininkai, savo arenoje 76:67 (25:20, 11:15, 15:18, 25:14) nugalėję be pergalių liekantį Bambergo klubą "Brose Baskets" (Vokietija). Būtent su vokiečiais "Lietuvos ryto" išvykoje lapkričio 2 dieną žais ketvirto turo rungtynes. Ketvirto kėlinio viduryje rezultatas dar buvo lygus (63:63), tačiau likusią susitikimo pusę šeimininkai laimėjo 13:3 ir šventė pergalę. Maskvos komandoje rezultatyviausiai žaidė buvęs žalgirietis Sonny Weemsas (17 tšk.), po 13 taškų surinko Vladimiras Micovas ir Nenadas Krstičius. Vokietijos ekipos žaidimui vadovavo Bostjanas Nachbaras (21 tšk.) ir Sergerio Gipsonas (16).