Padangė nušvito "Nevėžiui" ir "Sūduvai"

2009 11 05 0:00
Alytaus krepšininkai (žalia apranga) į "Šiaulius" važiavo laimėti - nedaug trūko, kad norai būtų išsipildę.

Antradienį "Kalnapilio-Lietuvos krepšinio lygos" (LKL) čempionate pergales iškovojo namie žaidusios komandos, o labiausiai džiaugėsi Kėdainių "Nevėžis" ir Marijampolės "Sūduva", kuriems tai buvo pirmieji laimėjimai.

Kėdainių ir Marijampolės klubai LKL čempionatą pradėjo keturiais iš eilės pralaimėjimais. Nesėkmių serijas šioms ekipoms pavyko nutraukti antradienį: "Nevėžio" krepšininkai 70:65 įveikė praėjusio sezono Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempioną Prienų "Rūdupį", o "Sūduva" 81:65 nugalėjo Kauno "Aisčių" ekipą, kuri vienintelė dar nepatyrė pergalės džiaugsmo.

Lėmė paskutiniai kėliniai.

Marijampoliečiai prasidėjus ketvirtam kėliniui pirmavo 6 taškais (56:51), tačiau po Aurimo Kiežos taiklių atakų spurtavo 10:2 ir, įgiję dviženklę persvarą, šventė pirmą pergalę. A.Kieža prie pergalės prisidėjo 25 taškais. Antras pagal rezultatyvumą nugalėtojų gretose buvo Mantas Ruikis (14 tšk.), kurį "Sūduva" pasikvietė praėjusią savaitę. Atakuojančio gynėjo ir lengvojo krašto puolėjo pozicijoje galintis žaisti 198 cm ūgio 24 metų M.Ruikis praėjusį sezoną baigė antros Ispanijos krepšinio lygos komandoje "Caceres 2016 Basket".

Per "Nevėžio" ir "Rūdupio" susitikimą viską lėmė irgi paskutinis ketvirtis. Jį geriau pradėję "Rūdupio" žaidėjai sugebėjo persverti rezultatą savo naudai (53:52). Baigiantis dvikovai 3 taškų persvarą vėl susigrąžino šeimininkai. Ir to užteko, kad "Nevėžis" švęstų pergalę.

Kėdainių komandos treneris Nerijus Zabarauskas po rungtynių pasidžiaugė, kad jaunatviškas užsidegimas įveikė "Rūdupio" patirtį ir meistriškumą.

Prienų komandos antrasis treneris Mindaugas Arlauskas auklėtinių pralaimėjimą įvertino kategoriškai: "Žaidėme prastai. Teks pamėtyti baudas, nes jų taiklumas buvo labai prastas."

Alytiškiai pagadino nervus

Antrąją vietą "Kalnapilio-LKL" čempionate išsaugojo "Šiaulių" krepšininkai. Jie namie po atkaklios kovos 86:78 nugalėjo "Alytų" ir iškovojo penktą pergalę iš šešių galimų. Likus žaisti mažiau nei tris minutes Andrius Aleksandrovas baudų metimais alytiškius išvedė į priekį - 76:74. Tačiau šeimininkai atkarpą laimėjo 10:0 ir penktosios pergalės jau nebepaleido.

Šeimininkams negalėjo padėti plaučių uždegimą besigydantis Mindaugas Kuzminskas ir nosį susilaužęs Deivydas Gailius, svečių ekipoje nebuvo dviejų lyderių - pėdos uždegimą besigydančio Sauliaus Kazevičiaus ir sunkią kojos traumą patyrusio Mindaugo Jaruševičiaus.

Po dvejų metų pertraukos į "Šiaulių" ekipą grįžęs gynėjas Darius Pakamanis per debiutines rungtynes žaidė 18,5 min., bet aikštę paliko tuščia taškų sąskaita. "Dar nesu gerai pasirengęs žaisti - koja nesugijo, trūksta ir tarpusavio supratimo", - teisinosi D.Pakamanis.

"Važiavome kautis dėl pergalės. Atrodo, tai pavyko, - po rungtynių kalbėjo "Alytaus" strategas Sigitas Krukis. - Pabaigoje vyrai paskubėjo, keliskart suklydo, ir to pakako".

"Pabaigoje užspaudėme varžovus ir neleidome jiems net mesti į krepšį. Tai davė naudos", - sakė "Šiaulių" treneris Antanas Sireika.

Debiutantai duobėje

Į ketvirtąją vietą pakilo ketvirtą pergalę iškovojęs Panevėžio "Techasas". Gintaro Leonavičiaus auklėtiniai 101:79 sutriuškino Vilniaus "Perlą". LKL debiutantai sostinės krepšininkai, pergale prieš "Sakalus" pradėję pirmenybes, po to patyrė keturias nesėkmes iš eilės.

Antrą pergalę čempionate iškovojo Klaipėdos "Neptūnas", namie 89:84 įveikęs Vilniaus "Sakalus". Po didžiosios pertraukos "Neptūno" krepšininkai spurtavo ir netrukus pirmavo net 20 taškų skirtumu (63:43). Intrigą vilniečiai sugrąžino 38 minutę, laimėdami atkarpą 12:0 ir sumažindami skirtumą iki 6 taškų (80:86). Tačiau per likusį laiką svečiai nesugebėjo sau naudingai pakreipti žaidimo eigos.

"Neptūnas" - "Sakalai" 89:84 (28:22, 27:19, 19:18, 15:25). O.Kurauskas 22, V.Petkus ir J.Ramanauskas - po 13, T.Vilkius 12 (14 atk. kam.), S.Galdikas 10 (8 atk. kam.); V.Sirvydis 25 (4/8), J.Jurgo 18 (3-3/4, 6 per. kam.), O.Varanauskas 16, R.Matulis ir T.Pranciliauskas - po 9.

"Nevėžis" - "Rūdupis" 70:65 (18:13, 22:13, 10:15, 20:24). R.Ūzas 22 (9 atk. kam.), D.Gvezdauskas 12, P.Beliavičius ir R.Trakimas (12 atk. kam.) - po 11; V.Pridotkas 19 (10 atk. kam.), G.Vileita 16, G.Maceina 9.

"Šiauliai" - "Alytus" 86:78 (21:17, 27:19, 17:22, 21:20). A.Šikšnius 22, G.Orelikas 18 (2-4/4, 3-3/6), D.Low 14 (6 rez. perd.), M.Žukauskas 11, V.Šarakauskas 10; A.Aleksandrovas 31 (2-5/8, 3-5/12, 1-6/7), V.Tatarūnas 15, P.Kleiza 11.

"Techasas" - "Perlas" 101:79 (24:16, 35:24, 21:21, 21:18). D.Griškėnas 29 (3-5/7), E.Ežerskis 21 (2-7/8), L.Lukoševičius ir G.Sirutavičius - po 14; J.Valančiūnas 21 (9 atk. kam.), E.Bendžius ir G.Staniulis (9 atk.kam.) - po 10, T.Šležas 9.

"Sūduva" - "Aisčiai" 81:65 (24:16, 13:22, 19:11, 25:16). A.Kieža 25 (13 atk. kam., 7 rez. perd.), M.Ruikis 14 (3-2/10), R.Danys 9 (9 atk. kam.), E.Kaupaitis 8; V.Čižauskas 24 (2-8/9), G.Žylė ir V.Lipkevičius ir G.Kurtinaitis - po 8.