Pagaliau ispanai po mūsų kojomis

2010 09 01 0:00
Čiurnos raiščius pasitempęs komandos kapitonas R.Javtokas (dešinėje) vakar kovojo negailėdamas savęs.

Pasaulio čempionų titulą Turkijoje ginantys Ispanijos krepšininkai suklupo antrą kartą. Šįkart pirmenybių favoritams smagų antausį kirto ambicijų kupina Lietuvos rinktinė.

Vakar per paskutines D grupės rungtynes Kęstučio Kemzūros treniruojama Lietuvos rinktinė pademonstravo pavydėtiną charakterį. Trečiame kėlinyje lietuviai, atsilikdami 18 taškų (43:61) sugebėjo ispanus pavyti, aplenkti ir iškovoti trečią pergalę rezultatu 76:73. Ji mūsų komandai užtikrino vietą aštuntfinalyje.

"Tikėjome, kad galime laimėti. Ir pavyko. Kovojome iki pabaigos", - po rungtynių sakė 12 taškų nugalėtojams pelnęs Mantas Kalnietis. Jis pasidžiaugė, jog Lietuvos rinktinei pavyko likviduoti 18 taškų deficitą: "Gerai, kad pasisekė šį ispanų pranašumą panaikinti. Bet geriau jau tokių dalykų nebūtų. Pergalė suteikia pasitikėjimo savo jėgomis. Bet atsipalaiduoti negalima."

Prieš čempionatą per kontrolines rungtynes lietuviai abu kartus pralaimėjo ispanams - 76:97 ir 75:94. Trečias kartas nemelavo.

"Ne kiekvieną dieną gali nugalėti šią komandą. Didžiuojuosi savo vaikinais, kurie kovojo, rengė greitas atakas ir sugebėjo sustabdyti varžovus. Vien dėl tos nenuilstančios kovos sugebėjome atsitiesti", - santūriai pergalę komentavo K.Kemzūra.

Po dviejų kėlinių Europos ir pasaulio čempionai ispanai pirmavo 8 taškais - 43:35. Lietuvių gynybos siena sugriuvo trečio kėlinio viduryje. Ispanai trijų minučių atkarpą laimėjo 14:3 ir pasiekė didžiausią - 18 taškų - pranašumą (61:43). Rankų nenuleidę Lietuvos krepšininkai pamažu tirpdė skirtumą, o viską padarė per paskutinį kėlinį. Prie spurto daug prisidėjo 6 taškus iš eilės pelnęs Jonas Mačiulis (iš viso pelnė 13 taškų), laiku tritaškį pataikęs Martynas Pocius (13 tšk.). Ispanai ketvirtame kėlinyje pirmuosius taškus pelnė tik 35-ą minutę, tačiau lietuvių jau niekas negalėjo sulaikyti. Rezultatas tapo lygus (66:66), o likusį laiką mūsų komandą lydėjo sėkmės linkintys sirgalių būgnai.

Bet jų galėjo ir nebūti. Lietuvių dvikovos su ispanais išvakarėse mūsų aistruolius šaltu dušu nupylė žinia, jog čempionato rengėjai uždraudė į areną įsinešti būgnus. Sirgaliai, pasipiktinę tokiu elgesiu, buvo pasirengę prie "Halkapinar" arenos ateiti su mušamaisiais instrumentais ir būgnuoti, taip protestuodami prieš nepaaiškinamus sprendimus. Galiausiai pirmenybių organizatoriai, per žiniasklaidą pajutę aistruolių spaudimą, persigalvojo ir nutarė leisti Lietuvos sirgaliams įsinešti būgnus į areną ir palaikyti savo komandą.

Šiandien mūsų komanda 21 val. žais su prancūzais, kurie vakar tik po labai atkaklios kovos 68:63 nugalėjo kanadiečius ir taip pat iškovojo trečią pergalę.

C grupė

Graikija - Turkija 65:76 (15:22, 24:19, 12:24, 14:11). I.Bourousis 15, S.Schortsanitis 9, D.Diamantidis 8, A.Fotsis 7; E.Ilyasova 26, O.Asikas 12, S.Erdenas 10.

Rusija - Dramblio Kaulo Krantas 72:66 (17:12, 17:18, 19:14, 19:22). T.Mozgovas 19, A.Kaunas 13, V.Fridzonas 9; M.Kone 16, M.Lamizana ir G.Edi - po 14.

Puerto Rikas - Kinija 84:76 (20:21, 24:16, 19:20, 21:19). A.Vassallo 22 (2-8/10), J.Barea (9 rez. perd.), N.Peavy ir R.Balkmanas (10 atk. kam.) - po 13; Y.Jianlianis 24, Z.Wangas 17, Z.Zhangas 12, L.Wei 11.

D grupė

Ispanija - Lietuva 73:76 (22:11, 21:24, 21:18, 9:23). J.C.Navarro ir M.Gasolis - po 18, R.Fernandezas 13, J.Garbajosa 11; L.Kleiza 17, J.Mačiulis ir M.Pocius - po 13, M.Kalnietis 12.

Naujoji Zelandija - Libanas 108:77 (32:16, 19:16, 30:24, 27:20). K.Penney 26 (3-6/10), T.Abercrombie 23, L.Taitas 13; F.El Khatibas 18, J.Abdelnouras ir A.Mahmoudas - po 12.

Kanada - Prancūzija 63:68 (15:15, 13:13, 20:18, 15:22). L.Kendellas 15, K.Olynykas 13, J.Andersonas 11, D.Brownas 8 (3-0/5); N.Batumas 24, B.Diawas ir M.Gelabale'as - po 8.

1. Prancūzija 3 0 226:188 6

2. Lietuva 3 0 238:223 6

3. Ispanija 1 2 240:232 4

4. Naujoji Zelandija 1 2 271:269 4

5. Libanas 1 2 216:265 4

6. Kanada 0 3 202:219 3