"Panathinaikos" ir "Montepaschi" išsigelbėjo nuo pralaimėjimų

2008 02 22 0:00
Per vargus pergalę prieš "Partizan Igokeą" išplėšusiam "Panathinaikos" Š.Jasikevičius (kairėje) pelnė 4 taškus.

Trečiadienį per Eurolygos "Top 16" etapo antrojo turo rungtynes antrąsias pergales iškovojo su Vilniaus "Lietuvos rytu" vienoje grupėje žaidžianti "Tau Ceramica", Maskvos CSKA (G grupė) ir Sienos "Montepaschi" (D grupė).

"Lietuvos rytą" Vilniuje prieš savaitę nuskriaudę Nevijos Spahijos auklėtiniai Vitorijos "Tau Ceramicos" krepšininkai šįkart savo arenoje 103:84 nepasigailėjo Stambulo "Fenerbahce Ulker" (Turkija) ekipos. Ispanijos klube rungtyniaujantis Simas Jasaitis per 16 minučių pelnė 6 taškus (3-2/3).

G grupės lyderiu tapo Rusijos čempionas Maskvos CSKA. Jis savo arenoje iškovojo antrą pergalę. Šįkart rusai 72:55 įveikė "AXA FC Barceloną" (Ispanija), o Ramūnas Šiškauskas buvo vienas mačo lyderių. Geriausias praėjusių metų Lietuvos sportininkas per 25 minutes pelnė 16 taškų (2-3/4, 3-2/5, 1-4/4), po kartą kamuolį atkovojo ir perdavė mesti. Rezultatyviau už jį iš nugalėtojų žaidė tik Davidas Andersenas (20 tšk.).

D grupėje antrą pergalę tik po pratęsimo iškovojo Sienos "Montepaschi". Italijos ekipai Kšyštofas Lavrinovičius pelnė 6 taškus. Jo komanda svečiuose 79:76 pranoko Stambulo "Efes Pilsen" (Turkija) klubą. K.Lavrinovičius per 17 minučių pataikė 1 dvitaškį iš 3, 4 baudų metimus iš 6, 3 kartus sugriebė kamuolį ir kartą blokavo varžovo metimą.

"Efes Pilsen" prieš paskutinę Sienos ekipos ataką pirmavo 3 taškais, tačiau Bootsy Thorntonas pataikė iš toli ir išplėšė pratęsimą. Baigiantis papildomoms penkioms minutėms Kšyštofas taikliu metimu išvedė saviškius į priekį, o rungtynių didvyrio B.Thorntono dvitaškis įtvirtino Italijos komandos pergalę.

Per vargus pirmą pergalę šioje grupėje pasiekė Eurolygos čempionų vardą ginantis Atėnų "Panathinaikos", jis savo arenoje 67:65 įveikė Belgrado "Partizan Igokeą" (Serbija). Lūžis įvyko per paskutines dešimt minučių, kurias Graikijos čempionai laimėjo 18:9. Šarūnas Jasikevičius žaidė 20 minučių ir prie pergalės prisidėjo 4 taškais (2-2/5).

STATISTIKA

D grupė. "Panathinaikos" (Graikija) - Belgrado "Partizan Igokea" (Serbija) 67:65 (21:23, 13:17, 15;16, 18:9). V.Spanoulis 20 (6 klaidos), M.Batiste'as (12 atk. kam.), D.Diamantidis ir K.Winstonas po 9, Š.Jasikevičius 4; D.Kečmanas 13, M.Palacio 11, C.Vitkovačas 10.

"Efes Pilsen" (Turkija) - "Montepaschi" (Italija) 76:79 (12:13, 17:16, 14:21, 25:20, 7:10). E.Kurtoglu 20, A.Hutsonas 14, D.Nicholas 12, K.Gonlumas 11; B.Thorntonas 18, T.McIntyre'as, B.Eze ir R.Sato po 12, Sh.Stonerookas 9, K.Lavrinovičius 6.

D grupės lentelė (pergalės, pralaimėjimai, taškų skirtumas):

1. Montepaschi 2 0 150:130

2. Efes Pilsen 1 1 150:143

3. Panathinaikos 1 1 131:139

4. Partizan Igokea 0 2 119:138

E grupė. "Tau Ceramica" (Ispanija) - "Fenerbahce Ulker" (Turkija) 103:84 (25:17, 25:21, 24:18, 29:28). S.Vidalis ir Z.Planiničius po 14, I.Rakočevičius 13, M.Teletovičius ir T.Splitteris po 12, S.Jasaitis 6; O.Savasas 20, W.Solomonas 14, D.Kaanas 12, T.Kinsey 10.

1. Tau Ceramica 2 0 187:165

2. Lietuvos rytas 1 1 170:158

3. Fenerbahce Ulker 1 1 180:191

4. Aris TT Bank 0 2 162:185

G grupė. CSKA (Rusija) - "AXA FC Barcelona" (Ispanija) 72:55 (16:11, 16:14, 16:18, 24:12). D.Andersenas 20, R.Šiškauskas 16, T.Langdonas 10; J.Lakovičius 11, M.Kasunas ir R.Grimau po 7.