„Panathinaikos“ pergalė sustabdė „Žalgirį“ Eurolygoje

2013 03 16 6:51

Puikiai krepšį Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse atakavę Atėnų „Panathinaikos“ (7-4) krepšininkai iškovojo įspūdingą pergalę bei užkirto visus kelius Kauno „Žalgiriui" žengti į kitą etapą.

Argirio Pedoulakio auklėtiniai namuose 82:58 (21:11, 29:17, 17:9, 15:21) sutrypė Berlyno ALBA (1-10) bei laimėję E grupės turnyro lentelėje nuo „Žalgirio“ atitrūko trijomis pergalėmis.

Pavyzdingai startavę mačo pradžioje „Panathinaikos“ žaidėjai, pirmojo kėlinio viduryje jau turėjo 11 taškų pranašumą (15:4). Rezultatyviai sužaidusi antrąjį ketvirtą, Atėnų komanda į rūbinę išėjo turėdama 22 taškų persvarą (50:28).

Per likusią rungtynių dalį ALBA krepšininkams sumažinti deficito nepavyko, o nuaidėjusi finalinė sirena skelbė įtikinamą „Panathinaikos“ ekipos pergalę.

Atėnų klubui atstovaujantis Jonas Mačiulis per 26 minutes pelnė 16 taškų (1/2 dvitaškių, 4/4 tritaškių, 2/3 baudų), atkovojo 6 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, blokavo 1 metimą, 2 sykius suklydo, 3 kartus prasižengė bei surinko 24 naudingumo balus.

ALBA: Dashaunas Woodas 9, Nihadas Djedovičius 8, Heiko Schaffartzikas, Ali Traore ir Yassinas Idbihi po 6.

„Panathinaikos“: Jonas Mačiulis 16, Stephane'as Lasme 14, Sofoklis Shortsanitis 10.

Rungtynių vaizdo reportažas:

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/pqWLivrHDHA" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

"Unicaja" patiesė "Real"

Malagos „Unicaja“ (6-5) krepšininkai vis stipriau įsibėgėja ir per pastarąsias penkerias Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynes iškovojo ketvirtąją pergalę. Andalūzai išvykoje 77:74 (15:21, 17:19, 28:13, 17:21) pranoko Madrido „Real“ (9-2) atstovus.

Pirmojoje mačo dalyje pranašesni buvo šeimininkai, tačiau po didžiosios pertraukos „Unicaja“ surengė įspūdingą spurtą 17:2 ir perėmė iniciatyvą į savo rankas (49:42).

Likus žaisti 28 sekundes Marcusas Slaughteris kuriozišku metimu susšvelnino atsilikimą iki 71:73. Kitoje atakoje Krunoslavas Simonas sumetė baudas, o Sergio Rodriguezas gavo bloką ir mačo baigtis tapo aiški.

Šiuo metu Malagos krepšininkai užima penktąją vietą. Nuo ketvirtojoje esančios Atėnų „Panathinaikos“ juos skiria tik 1 pergalė. Ispanai taip pat turi ir tarpusavio pranašumą.

„Unicaja“: Luka Zoričius 21 (12 atk. kam.), Krunoslavas Simonas 18, Franas Vazquezas 10, Earlas Calloway 9.

„Real“: Sergio Rodriguezas 17, Nikola Mirotičius 12 (8 atk. kam.), Jaycee Carrollas 10, Sergio Llullas 9.

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/eBbwr3lm3cE" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

"Barcelona" nugalėjo "Bešiktaš"

Vietą kitame Eurolygos etape užsitikrinusi „Barcelonos“ (10-1) ekipa vienuoliktojo „Top 16“ etapo rungtynėse pratęsė Stambulo „Bešiktaš“ (0-11) komandos pralaimėjimų seriją.

Xaviero Pascualio auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 86:61 (29:15, 18:16, 20:19, 19:11) įveikė „Bešiktaš“ žaidėjus.

Katalonai nuo pat pirmųjų susitiko minučių šovė į priekį, o likus žaisti minutę iki pirmojo ketvirčio pabaigos „Barcelonos“ krepšininkų persvarą siekė net 18 taškų (29:11).

Įgiję saugų pranašumą, ispanai varžovų arčiau neprisileido. Stambulo krepšininkams pavykus apdirbdyti deficitą, Barselonos ekipa ji tuoj pat atstatydavo.

Šį sezoną „Bešiktaš“ Eurolygoje yra pasiekusi tik penkias pergales ir tai padarė reguliariajame sezone.

Šarūnas Jasikevičius nugalėtojams per 17 minučių pelnė 4 taškus (0/1 dvitaškio, 1/4 tritaškių, 1/2 baudų), atliko 6 rezultatyvius perdavimus, 2 sykius suklydo, 1 kartą prasižengė bei surinko 3 naudingaumo balus.

„Barcelona“: Nathanas Jawai 16 (9 atk. kam.), Erazemas Lorbekas 12, Pete'as Mickealas ir Ante Tomičius po 11.

„Bešiktaš“: Cevheras Ozeras 18, Gašperas Vidmaras 13, Fikretas Canas Akinas 6.

Šios rungtynės prasidėjo kiek vėliau nei buvo planuota, kadangi apšilimo metu į krepšį dėjęs Nathanas Jawai sutrupino lentą.

<iframe width="560" height="315" src="http://www.youtube.com/embed/58d5SDaj6pw" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>