"Panathinaikos" susigrąžino reputaciją

2009 05 04 0:00
Š.Jasikevičius (atakuoja) Eurolygos čempionu tapo ketvirtą kartą.
AFP/Scanpix nuotraukos

Praėjusį sezoną gėdingai pasirodęs Eurolygoje, šiemet Graikijos čempionas Atėnų "Panathinaikos" su Šarūnu Jasikevičiumi tapo stipriausiu pajėgiausioje Europos krepšinio klubų lygoje.

Sekmadienį Eurolygos finale Berlyne "Panathinaikos" 73:71 nugalėjo titulą gynusią bei be trukdžių riedėjusią Ettores Messinos "mašiną" Maskvos CSKA. Atėnų ekipos strategui Želko Obradovičiui tai buvo jau septintasis Eurolygos čempionų titulas. Š.Jasikevičius, finale pelnęs 10 taškų, Eurolygos čempionu tapo ketvirtą kartą. Naudingiausiu finalo ketverto žaidėju tapo nugalėtojų atstovas Vassilis Spanoulis.

Beje, prieš dvejus metus Eurolygoje triumfavęs "Panathinaikos" finale taip pat nukovė CSKA (93:91).

Intriga iki finalinės sirenos.

Šių metų finalas po pirmų dviejų kėlinių intrigos nežadėjo. Po pirmųjų dešimties minučių "Panathinaikos" buvo priekyje 21:16, o abu Lietuvos krepšininkai nebuvo pelnę taškų. Antrą ketvirtį "Panathinaikos" pradėjo įspūdingu keturių minučių spurtu 12:3, kai po Š.Jasikevičiaus, Dmitrio Diamantidžio, Drew Nicholo bei Kosto Tsartsario metimų įgijo 14 taškų persvarą (33:19). Taikliais tritaškiais Atėnų krepšininkai baigė antrą kėlinį ir ilsėtis išėjo pirmaudami 20 taškų - 48:28. "Panathinaikos" žaidėjai per tą laiką buvo pataikę 8 tritaškius iš 14, CSKA - nė vieno iš 6.

Kai trečią kėlinį tritaškiu pradėjo Š.Jasikevičius (51:28), atrodė, kad tai bus vienas nykiausių finalų. Bet Rusijos komanda po truputį pradėjo vytis. Likus žaisti 20 sekundžių R.Šiškauskas pataikė iš toli ir "Panathinaikos" pranašumą ištirpdė iki minimumo - 70:69. Per paskutines sekundes viskas buvo lietuvių rankose - likus žaisti 6 sekundes Š.Jasikevičius pataikė vieną baudos metimą (73:71), o paskutinis R.Šiškausko metimas iš toli tikslo nepasiekė.

20 minučių aikštelėje praleidęs Š.Jasikevičius nugalėtojams surinko 10 taškų (2-0/1, 3-3/5, 1-1/2), o R.Šiškausko sąskaitoje - 13 taškų (2-2/4, 3-2/6, 1-3/6).

Šeštasis superfinalas

"Panathinaikos" Eurolygos turnyrą laimėjo jau penktą kartą.

Vienas finalo arbitrų buvo Romualdas Brazauskas. Nuo 1995 metų Eurolygos finalo ketverto varžybose teisėjauti pradėjusiam vilniečiui tai buvo vienuoliktasis finalo ketverto turnyras, iš kurių šešis kartus teisėjavo per superfinalus.

Bronzos medaliai įteikti "Regal FC Barcelona" (Ispanija) komandai, kuri kovoje dėl trečiosios vietos 95:79 nugalėjo Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) klubą.

Geriausias Ramūno rezultatas

Skirtingai nei sekmadienį, penktadienį per pusfinalius Lietuvos krepšininkai buvo vedliais į pergales.

Per pirmą pusfinalio dvikovą CSKA 82:78 palaužė "Regal FC Barcelona" komandą. Per pirmuosius du kėlinius pelnęs 4 taškus, per antrą susitikimo dalį lietuvis pelnė 25, taip suteikdamas šansų Rusijos čempionui kovoti dėl taurės. Per 24 minutes Ramūnas pataikė 4 tritaškius iš 6, 4 dvitaškius iš 8, 9 baudų metimus iš 10. 29 taškai - asmeninis R.Šiškausko rezultatyvumo Eurolygoje rekordas.

"Mečiau tik tada, kai leido varžovai, - po rungtynių sakė didvyris. Mečiau ir džiaugiuosi, kad pataikiau."

33 minutes CSKA vijosi varžovus. Iniciatyvą CSKA perėmė, kai R.Šiškauskas pradėjo savo šou. Po dviejų iš eilės tritaškių bei vieno dvitaškio Maskvos komanda pirmąkart išsiveržė į priekį (62:61). Per šį spurtą lietuvis iš eilės pelnė 13 taškų.

"Klystate sakydami, jog pusfinalį laimėjo Šiškauskas. Jis sužaidė puikų ketvirtą kėlinį, tačiau jei V.Chriapa pirmoje rungtynių dalyje nebūtų perėmęs kėlių kamuolių, nesustabdęs varžovų keliose atakose, mūsų nebūtų išgelbėjęs net Šiškauskas", - po rungtynių sakė CSKA treneris Ettore Messina.

Šaras atkuto po pertraukos

Antrasis finalo dalyvis paaiškėjo po graikiško pusfinalio, per kurį "Panathinaikos" 84:82 įveikė Pirėjo "Olympiacos" krepšininkus. Š.Jasikevičius savo komandoje buvo vienas rezultatyviausių - per 23 minutes pelnė 18 taškų (iš jų 16 antroje rungtynių pusėje), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius. Įžaidėjas iš Lietuvos pataikė 4 tritaškius iš 6, 1 dvitaškį iš 4 bei visus 4 baudų metimus.

Baigiantis rungtynėms "Olympiakos" išlygino rezultatą (82:82), tačiau tada Š.Jasikevičius sužaidė du prieš du N.Pekovičiumi ir pastarojo metimas, kaip paaiškėjo vėliau, buvo pergalingas.

"Tokių rungtynių Eurolygoje reikėtų daugiau. Varžovai puikiai kovėsi, bet pabaigoje puolime jiems pritrūko sėkmės, - komentavo nugalėtojų treneris Ž.Obradovičius.

"Buvome nekantrūs ir truputį išsigandome tos didžios pergalės, kurią galėjome turėti," - liūdėjo "Olympiacos" strategas Panagiotis Giannakis.

Žadėjo intriguojantį finalą

"Esu laimingas, kad galėsiu susitikti su Obradovičiumi finale, - šeštadienį sakė CSKA treneris Ettore Messina. - Jūs žinote, kaip jį gerbiu. Finalui stengsimės kaip įmanoma geriau pasiruošti ir laimėti jį. Rungtynės bus labai įtemptos."

"Panathinaikos" strategas Željko Obradovičius taip pat džiaugėsi finale kovosiantis prieš E.Messiną.

"Stengsimės laimėti titulą. Tai padaryti bus labai sunku, nes žaisime prieš komandą, kuri turi labai daug patirties bei laimėjo Eurolygą du kartus, per pastaruosius trejus metus", - būsimą finalą komentavo Atėnų ekipos treneris.

Jis negailėjo liaupsių ir buvusiam auklėtiniui R.Šiškauskui (prieš dvejus metus R.Šiškauskas Eurolygą laimėjo su "Panathinaikos" - red.): "Šiškauskas - puikus žaidėjas. Per rungtynes su "Barcelona" žavėjausi jo žaidimu paskutiniajame ketvirtyje. Bet CSKA nėra tik Šiškauskas."

Finalas. "Panathinaikos" - CSKA 73:71 (21:16, 27:12, 8:18, 17:25). A.Fotsis ir V.Spanoulis - po 13, D.Diamantidis ir Š.Jasikevičius (2-0/1, 3-3/5, 1-1/2) - po 10; J.R.Holdenas 14, T.Langdonas ir R.Šiškauskas (2-2/4, 3-2/6, 1-3/6) - po 13, V.Chriapa ir M.Smodišas - po 9.

Dėl 3 vietos. "Regal FC Barcelona" - "Olympiacos" 95:79 (26:19, 20:11, 27:28, 22:21). D.Andersenas 20, J.Lakovičius ir J.C.Navarro - po 14, D.Santiago 10; L.Greeras 19, I.Borousis 17 (2-7/8, 9 atk. kam.), N.Vujčičius 12, Z.Ercegas 11.

Pusfinalis. CSKA - "Regal FC Barcelona" 82:78 (12:21, 20:15, 22:20, 28:22). R.Šiškauskas 29 (2-4/8, 3-4/6, 1-9/10), T.Langdonas 15, M.Smodišas ir V.Chriapa - po 9; D.Andersonas 24, J.Lakovičius ir J.C.Navarro - po 13.

Pusfinalis. "Panathinaikos" - "Olympiacos" 84:82 (27:21, 16:20, 23:22, 18:19). N.Pekovičius 20, M.Batitste'as 19, Š.Jasikevičius (2-1/4, 3-4/6, 1-4/4) ir V.Spanoulis - po 18; L.Greeras 18, N.Vujčičius 14, J.Childresas 11, I.Bourousis 10.