„Panathinaikos“ toliau lieka neįveikiama „Žalgiriui“

2013 02 21 23:04
Erlendo Bartulio nuotraukos

Aštuntosiose Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse patyrę penktą nesėkmę, žalgiriečiai stipriai nutolo nuo ketvirtfinalio.

Joano Plazos auklėtiniai savo žiūrovų akivaizdoje 73:78 (22:19, 21:21, 15:16, 15:22) nusileido Atėnų „Panathinaikos“ (5-3) komandai ir nuo ketvirtosios vietos, garantuojančios kelialapį į kitą etapą, dabar juos skiria dvi pergalės.

Maža to, Kauno „Žalgiris“ (3-5) pralaimėjo abejas rungtynes „Panathinaikos“ ekipai, kuri yra pagrindinė konkurentė kovojant dėl ketvirtosios pozicijos.

„Žalgirį“ mačo pabaigoje pražudė dešimt taškų vien per ketvirtąjį kėlinį pelnęs Roko Leni Ukičius.

Paskutinį kartą kauniečiai pirmavo likus žaisti keturias minutes (69:68). Netrukus Jamesas Gistas sudrebino krepšį dėjimu, Ukičius smeigė tritaškį ir dvitaškį, o „Panathinaikos“ nutolo (75:69).

Marko Popovičius netrukus dar atsakė dvitaškiu, tačiau po to šeimininkai prametė penkis metimus, ilgai neįstengė prasižengti. Tuo pasinaudoję graikai išlaikė saugią persvarą ir išsivežė pergalę iš Lietuvos.

„Kai varžovai atitrūko 5-6 taškais, mes pradėjome žaisti individualiai. Norėjome vienas „apžaisti“ du-tris varžovus. Reikėjo daugiau kantrybės, ypač puolime išlaukti momento, kai kažkas gali mesti laisvas, – po dvikovos kalbėjo 11 taškų pelnęs Kšištofas Lavrinovičius. – Kitą savaitę reikia laimėti prieš „Unicaja“ ir tada žiūrėsime kaip kitkas susiklostys. Dar nepraradome vilčių.“

„Prisiminkime šį sezoną. Javtokas gydėsi traumą, Tadas, dabar Jankūnas. Ibby (Jaaberas) išvyko. Darjušas buvo traumuotas. Nėra lengva treniruoti tokią komandą. Dabar dar ir algos vėluoja. Tačiau vaikinai komandoje yra labai šaunūs. Kai kurie algų negavo 3-4 mėnesius. Bet tai ne pasiteisinimas dėl šio vakaro pralaimėjimo. Varžovai buvo stipresni.“

Nepaisant pergalės, nesėkmingai mačas susiklostė „Panathinaikos“ puolėjui Jonui Mačiuliui. Jis prametė visus 5 tritaškius ir surinko 4 taškus.

„Neįkrito laisvi tritaškiai. Vieną dieną įkrenta, kitą ne. Mūsų komanda tuo ir stipri, kad jei nepataiko vienas, įmes kitas“, – sakė Mačiulis.

Po ilgos pertraukos į Eurolygos aikštelę sugrįžęs Robertas Javtokas per 24 minutes pelnė 8 taškus ir atkovojo 2 kamuolius. Tuo tarpu „Žalgirio“ naujokas Donnie McGrathas nedebiutavo.

„Žalgiris“ ženkliai laimėjo kovą dėl kamuolių (40:29), tačiau nusileido varžovams tiek dvitaškių, tiek tritaškių taiklume. Atėnų ekipa taip pat beveik dvigubai daugiau atliko rezultatyvių perdavimų (20:12).

Tai buvo jau devintas pralaimėjimas „Panathinaikos“ komandai iš eilės. Paskutinį kartą „Žalgiris“ prieš Atėnų ekipą triumfavo 2003 m. lapkričio 6 d. (80:74).

„Žalgiris“: Oliveris Lafayette'as 15, Kšištofas Lavrinovičius 11 (4/4 dvit.), Marko Popovičius 10 (0/3 trit.), Tremmellas Dardenas 9 (3/3 dvit.), Robertas Javtokas 8.

„Panathinaikos“: Roko Leni Ukičius 21, Dimitris Diamantidis 13 (10 rez. perd.), Jamesas Gistas 12 (9 atk. kam.), Stephane'as Lasme 9 (3/3 dvit.), Michaelas Bramošas 8.

Kitas rungtynes „Žalgiris“ išvykoje žais su Malagos „Unicaja“ ekipa, o „Panathinaikos“ savo aikštėje susigrums su Stambulo „Anadolu Efes“ krepšininkais.

Pirmąjį tarpusavio susitikimą Atėnuose 67:66 laimėjo šeimininkai. Tuomet nugalėtojus į priekį vedė Jasonas Kapono, Michaelas Bramošas ir Stephane'as Lasme, atitinkamai surinkę 16, 15 ir 14 taškų.

Joanas Plaza („Žalgirio“ ekipos vyr. treneris): „Manau, kad viena iš pamokų, kurių pasimokėme šiais metais, yra ta, jog niekada nereikia verkti. Net tada, kai mus kamuoja traumos ar kitos problemos. Todėl ir šiandien nekalbėsiu apie traumuotus žaidėjus. Visuose mačuose, kuriuos pralaimėjome kelių taškų skirtumu, daug ką lėmė mažos detalės. Galbūt kai kurie klaus, kodėl Robertas Javtokas žaidė ne tiek daug, ar kodėl nežaidė komandos naujokas Donnie McGrathas. Javtokas neseniai grįžo po sunkios traumos, o McGrathas su ekipa treniruojasi vos kelias dienas. Reikia verstis su tais žaidėjais, kurie mums padėjo visą sezoną. Už tai jiems ir esu dėkingas.

Per pirmus du kėlinius gana didelę reikšmę turėjo Jameso Gisto žaidimas, pralaimėta kova dėl kamuolių. Po didžiosios pertraukos Roko Leni Ukičius ir Dimitris Diamantidis vedė „Panathinaikos“ į priekį. Tai nėra kaltinimas mano auklėtiniams, kadangi Darjušas Lavrinovičius šiandien žaidė ne savo pozicijoje. Mums pavyko sustabdyti Jasoną Kaponą, Michaelą Bramošą, Sofoklį Schortsanitį. Bandysime atgaivinti komandą ir ruoštis kovai Malagoje. Žaidėjai nėra patenkinti po šio susitikimo, bet nenukabina nosies ir tiki, kad šį sezoną dar gali pasiekti ką nors.“