Pasirengimo starte – lengva treniruotė su zelandais

2016 06 29 20:41
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Lietuvos vyrų rinktinė pradėjo pasirengimą Rio de Žaneiro olimpinėms žaidynėms. Jono Kazlausko auklėtiniai Klaipėdos „Švyturio“ arenoje be didesnio vargo rezultatu 88:58 nepaliko vilčių Naujosios Zelandijos krepšininkams.

Rungtynes Lietuvos rinktinė pradėjo labai sėkmingai. Mindaugo Girdžiūno ir Ado Juškevičiaus tolimi metimai bei Mindaugo Kuzminsko taškai iš po krepšio lėmė, kad sužaidus tris minutes šeimininkai buvo priekyje 8:0. Tačiau Everardo Bartletto vedami zelandai atsakė identiška atkarpa ir netrukus rezultatą lygino (8:8). Kėlinio vidurį žymėjo M.Kuzminsko tolimas šūvis, sugrąžinęs lietuviams 5 taškų persvarą (13:8). Spurtą pratęsė M.Girdžiūno ir A.Juškevičiaus rezultatyvios atakos – 18:10. Likus žaisti dvi minutes, po puikiai sužaisto Mariaus Grigonio ir Roberto Javtoko derinio „du prieš du“, komandas skyrė 10 taškų. Kitoje atakoje M.Grigonis pridūrė dar tritaškį (25:12). Puolėjo tolimas šūvis pabaigė ir pirmąjį ketvirtį – 28:12.

Antrąjį ketvirtį Naujoji Zelandija pradėjo kur kas rimčiau nusiteikusi – spurtu 7:0 (19:28). Reikus ėmė tvarkyti į aikštelę sugrįžęs M.Kuzminskas, kuris tuoj pat smeigė tritaškį ir nuostabiai asistavo Deividui Gailiui (35:23). Svečiai šeimininkams pabėgti neleido nuolat taisydami netaiklius savo metimus. Kėliniui įpusėjus, ekipas skyrė 10 taškų – 37:27. Antroje ketvirčio dalyje Lietuvos rinktinė vėl perėmė rungtynių kontrolę į savo rankas ir pirmąją mačo dalį pabaigė pirmaudama 49:33.

Po didžiosios pertraukos Lietuvos rinktinės puolimas vėl ėmė strigti. Be to, lietuviai ėmė greitai rinktis pražangas. Sužaidus tris minutes, po Thomaso Abercrombie tritaškio, komandas jau skyrė 11 taškų, o šeimininkai turėjo keturias komandines pražangas (40:51). Šiek tiek pagreitinusi žaidimą Lietuvos rinktinė vėl ėmė karaliauti aikštelėje (61:44). Likus žaisti tris minutes, iniciatyvos zelandų gretose ėmėsi Cory Websteris, kuris šiek tiek priartino svečius (47:61). Vis dėlto kėlinį vainikavo dvi sėkmingos atakos, o D.Gailius tritaškis vėl leido įgyti 19 taškų persvarą – 66:47.

Lemiamą ketvirtį pradėjo reto grožio Vaido Kariniausko ir Roko Giedraičio suorganizuota ataka (68:47). V.Kariniauskas netrukus iškišo dar vieną gražų ir rezultatyvų perdavimą Robertui Javtokui (73:51). Įpusėjus kėliniui, į aikštelę sugrįžęs M.Girdžiūnas perėmė estafetę iš V.Kariniausko. Klaipėdietis pelnė du taškus ir vėliau tiksliai asistavo A.Kavaliauskui (77:51). Rungtynių pabaigoje, po dviejų taiklių M.Girdžiūno baudų metimų, Lietuvos rinktinė įgijo 30 taškų persvarą (88:58). Tokiu rezultatu Lietuvos rinktinė ir šventė pergalę.

Lietuva: Mindaugas Girdžiūnas ir Edgaras Ulanovas po 16, Mindaugas Kuzminskas 12, Marius Grigonis 11 (3/4 trit.), Antanas Kavaliauskas 9 (12 atk. kam.), Deividas Gailius 8.

Naujoji Zelandija: Tai'us Websteris 16, Thomasas Abercrombie 14, Mika Vukona 7 (8 atk. kam.).