Paskutinę sekundę - smūgis į paširdžius

2008 04 03 0:00
"Olympiakos" krepšininkai po pergalės puolė dėkoti stebukladariui L.Greerui, kuris pradingo po jį užgriuvusiu gyvu kalnu (priekyje A.Macijauskas).

"Po rungtynių treneris liepė neskraidyti debesyse ir viską pamiršti. Tačiau argi tai pamirštama?" - po Eurolygos ketvirtfinalio pirmojo mačo su Maskvos CSKA euforijos neslėpė pergalingus du taškus aidint sirenai pelnęs Pirėjo "Olympiakos" legionierius Lynnas Greeras.

Graikijos vicečempionai "Olympiakos" krepšininkai Maskvoje 76:74 įveikė Rusijos superklubą ir Eurolygos ketvirtfinalio serijoje iki dviejų pergalių pirmauja 1:0. Antradienį graikai buvo vieninteliai, kurie pergalę ketvirtfinalyje iškovojo svečiuose.

Lyderis ėmėsi iniciatyvos.

CSKA pastarąjį kartą savo arenoje pralaimėjo 2006-ųjų sausį.

7 minutes svečių komandoje rungtyniavęs Arvydas Macijauskas taškų nepelnė (3-0/2), po kartą atkovojo kamuolį ir perdavė mesti. Renaldas Seibutis mačui registruotas nebuvo. CSKA žaidžiantis Ramūnas Šiškauskas per 32 minutes pelnė 12 taškų (2-1/4, 3-1/3, 1-7/7), 4 kartus atkovojo kamuolį, po kartą jį perėmė, rezultatyviai perdavė ir prarado.

Didžiąją rungtynių dalį pirmavo svečiai, tačiau likus žaisti 15 sekundžių M.Smodišas rezultatą išlygino. Paskutinė ataka buvo patikėta L.Greerui, ir šis trenerio nenuvylė.

"Vis dar jaučiuosi pakylėtas. Galbūt tai geriausias momentas per mano karjerą", - po rungtynių džiūgavo pergalingus du taškus pelnęs L.Greeras.

Pasak jo, "Olympiakos" strategas Panagiotis Giannakis per minutės pertraukėlę davė konkrečius nurodymus: "Žaisti liko 15 sekundžių, o CSKA buvo prasižengęs tik tris kartus. Turėjome šeimininkus priversti prasižengti. Todėl aš veržiausi, ir Zisis prasižengė. Dar turėjome 7 sekundes. Ir vėl viską darėme, kaip liepė treneris. Paskutinį metimą turėjau atlikti aš. Padariau apgaulingą judesį ir mečiau. Tuo metu išgirdau sireną ir pamaniau - jei kamuolys krepšyje, mes laimėjome. Susivokiau, kai žaidėjai puolė mane glėbesčiuoti."

Šeimininkams trūko kietumo

"Per paskutinį ketvirtį kiek sutrikome, kai varžovai pradėjo mėtyti iš toli. Tačiau išsunkėme maksimumą iš paskutinės atakos", - švytėjo sezono viduryje "Olympiakos" vairą perėmęs P.Giannakis.

"Per pirmą rungtynių dalį leidome varžovams mesti dvitaškius 70 proc. taiklumu. Tai neleistina, - kalbėjo CSKA treneris Ettore Messina. - Nežaidėme kietai ir agresyviai, o tai būtina norint laimėti tokias rungtynes. "Olympiakos" nusipelnė pergalės."

Rusų laukia pragaras

Šiandien Pirėjuje ekipos žais atsakomąsias rungtynes. L.Greeras neabejoja, kad po šio pralaimėjimo Maskvos klubas tapo dvigubai pavojingesnis.

"Nereikia pamiršti, kad CSKA penkis kartus iš eilės žaidė finalo ketverto varžybose, - kalbėjo 19 taškų į CSKA krepšį įmetęs L.Greeras. - Patikėkite, Graikijos aistruoliai svečius priims karštai: 15 tūkst. sirgalių salėje ir dar 100 tūkst. - gatvėse. Atmosfera bus pragariška."

Nuo pratęsimo klubą išgelbėjęs Pirėjo ekipos herojus leido sau pasvajoti ir apie didesnius laimėjimus: "Dar prieš mėnesį "Olympiakos" niekas nelaikė favoritu. Jei tapsime čempionais, bijau, širdis iš laimės sprogs."

Kšyštofas vedė į pergalę

Pergales ketvirtfinalyje šventė ir Sienos "Montepaschi" su Kšyštofu Lavrinovičiumi ir Vitorijos "Tau Ceramica" su Simu Jasaičiu.

"Montepaschi" namie 73:66 įveikė Stambulo "Fenerbahce Ulker"

krepšininkus, o Lietuvos rinktinės puolėjas Italijos klube buvo rezultatyviausias. Per 17 minučių jis pelnė 16 taškų (2-3/4, 3-3/4, 1-1/3), atkovojo 4, perėmė 3 kamuolius ir 3 kartus suklydo.

Namie žaidusi "Tau Ceramica" 74:66 įveikė Belgrado "Partizan Igokea" komandą, kuri per "Top 16" etapą iš varžybų eliminavo Eurolygos čempionus Atėnų "Panathinaikos" krepšininkus. S.Jasaitis aikštelėje praleido nepilnas dvi minutes, per jas kartą netaikliai metė iš vidurinio nuotolio.

Per ketvirtas ketvirtfinalio rungtynes Izraelio čempionas Tel Avivo "Maccabi" 81:75 šventė pergalę prieš "AXA FC Barceloną" (Ispanija).

STATISTIKA

"Montepaschi" (Italija) - "Fenerbahce Ulker" (Turkija) 73:66 (23:16, 16:20, 16:15, 18:15). K.Lavrinovičius 16, B.Thorntonas 14, T.McIntyre'as 12; S.Erdenas ir T.Kinsey po 12, W.Solomonas ir D.Mrsičius po 11.

"Tau Ceramica" (Ispanija) - "Partizan Igokea" (Serbija) 74:66 (18:16, 18:22, 20:12, 18:16). Z.Planiničius 18, I.Rakočevičius 15, T.Splitteris ir W.McDonaldas po 8; D.Kečmanas 13, N.Pekovičius 12, M.Palacio ir N.Veličkovičius po 10.

"Maccabi Elite" (Izraelis) - "AXA FC Barcelona" (Ispanija) 81:75 (16:14, 20:15, 21:28, 24:18). E.Batista 15, T.Morrisas 14 (10 atk. kam.), N.Vujčičius 12, Y.Halperinas ir W.Bynumas po 11; E.Ilyasova 21, G.Basile 17, M.Kasunas 12.

CSKA (Rusija) - "Olympiakos" (Graikija) 74:76 (20:24, 12:15, 20:23, 22:14). M.Smodišas 21, D.Andersenas 15, R.Šiškauskas 12, T.Langdonas 10; Q.Woodsas 20, L.Greeras 19, P.Vasilopoulosas 14, R.Blakney 10.