Pasvalio „Pieno žvaigždės“ iškovojo kelialapį į kitą Europos taurės etapą

2015 12 01 22:37
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Trečiąją pergalę FIBA Europos taurės turnyre pasiekusios ir palankaus rezultato iš kitos I grupės dvikovos sulaukusios Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (3–3) – kitame varžybų etape.

Manto Šerniaus auklėtiniai paskutiniame reguliariojo sezono susitikime savo aikštėje 86:77 (28:22, 14:21, 20:12, 24:22) antrąkart šį sezoną įveikė Domžalės „Helios“ (1–5) krepšininkus ir įsitvirtino antroje grupės vietoje.

Pergalę iškovojusių pasvaliečių patekimą į kitą etapą lėmė ir „Ventspils“ pergalė prieš Zgoželeco „Turow“ 96:73. Nė sykio nepralaimėję latviai į kitą etapą žengia iš pirmosios pozicijos.

Pasvalio komanda pateks į S grupę, kurios visos dalyvės paaiškės pasibaigus reguliariojo sezono kovoms. Pirmąjį kitą etapo mačą „Pieno žvaigždės“ žais gruodžio 16 dieną išvykoje.

„Pieno žvaigždės“ iniciatyvą į savo rankas perėmė trečiojo kėlinio pabaigoje, kada Demondas Carteris pelnė keturis taškus iš eilės, Steponas Babrauskas smeigė tritaškį, o 11:2 spurtavę aikštės šeimininkai įgijo saugią persvarą (58:49).

Ketvirtajame ketvirtyje Pasvalio komandos pranašumas kelissyk buvo padidėjęs iki 11 taškų, tačiau antroje kėlinio pusėje šešis taškus iš eilės surinkęs Djordje Leličius greitai jį sumažino perpus ir sugrąžino intrigą į rungtynes (79:74).

Visgi tada pasvaliečiai nesutriko – Žygimantas Skučas realizavo baudų metimus ir neleido varžovams labiau priartėti, o dar šešis taškus rungtynių pabaigoje pridėjęs D.Carteris įtvirtino M.Šerniaus kariaunos pergalę (86:77).

„Pieno žvaigždės“ šiose rungtynėse vertėsi be Lauryno Samėno ir traumuotų Giedriaus Staniulio bei Osvaldo Olisevičiaus.

„Pieno žvaigždės“: Demondas Carteris 21, Žygimantas Skučas 16, Steponas Babrauskas 15, Lauris Blausas 12, Ramone'as Moore'as 9.

„Helios“: Hughas Robertsonas 19 (11 atk. kam.), Djordje Leličius 18, Marijanas Cakarunas 16, Zelimiras Zagoračas 9.