Patirtis pranoko jaunystę – „Spurs“ keliauja į Vakarų konferencijos finalą

2013 05 17 8:54
Reuters/Scanpix nuotrauka

Vos vieną metimą iš pirmų 13 pataikęs Tony Parkeris nebijojo mesti tada, kai to labiausiai reikėjo. Du taiklūs jo tritaškiai mačo pabaigoje atvedė San Antonijaus „Spurs“ į NBA Vakarų konferencijos finalą.

Parkeris pelnė 13 taškų, 10 iš jų per paskutines 4 rungtynių minutes, ir „Spurs“ išvykoje 94:82 (21:19, 26:21, 19:19, 28:23) nugalėjo „Golden State Warriors“ bei laimėjo pusfinalio seriją 4-2.

Vakarų konferencijos finale „Spurs“ žais antrus metus iš eilės ir aštuntą kartą per paskutinius 15 metų.

Visas rungtynes mėtęs pro šalį, Parkeris prabilo tada, kai labiausiai reikėjo. Likus žaisti pusketvirtos minutės jo tolimas metimas padidino persvarą iki 80:75.

Likus žaisti 2 minutes kitas „Spurs“ narys Kawhi Leonardas pataikė iš toli ir svečių persvara pasiekė 6 taškus (85:79), o kitoje atakoje prametė abu „Warriors“ snaiperiai – tiek Klay Thompsono, tiek Stepheno Curry tritaškiai išsisuko iš lanko.

Kitoje aikštės pusėje Parkerio ranka nedrebėjo – jis drąsiai atakavo iš toli ir taikliu metimu padėjo tašką rungtynėse.

Parkeris mačą baigė pataikęs vos 3 metimus iš 16.

NBA Vakarų konferencijos finale „Spurs“ kovos su Memfio „Grizzlies“ komanda.

Tai buvo 200-osios NBA atkrintamųjų rungtynės „Spurs“ veteranui Timui Duncanui. Tik dar 6 krepšininkai yra pasiekę tokią ribą. Duncanas žais ir aštuntajame savo konferencijos finale.

Tuo tarpu „Warriors“ komandai sezonas baigėsi, tačiau ji ir taip viršijo visų prognozes. Pirmajame atkrintamųjų etape Marko Jacksono auklėtiniai eliminavo Denverio „Nuggets“, o antrajame privertė kaip reikiant paprakaituoti ir „Spurs“ komandą.

„Esame nusivylę, kad taip baigėsi sezonas ir namie nepavyko išplėsšti bent septintųjų serijos rungtynių. Tačiau tuo pačiu smagu, kad šiais metais padėjome tvirtą pamatą ateičiai. Jau laukiu kito sezono, – kalbėjo Curry.

„Warriors“: Stephenas Curry 22 (10/25 metimų), Jarrettas Jackas 15, Carlas Landry 11, Klay Thompsonas 10.

„Spurs“: Timas Duncanas 19, Kawhi Leonardas 16 (10 atk. kam.), Tiago Splitteris 14, Tony Parkeris 13 (3/16 metimų, 8 rez. perd.), Danny Greenas 11, … Emanuelis Ginobili 5 (11 rez. perd.).