Pavargę čempionai parodė charakterį

2009 11 02 0:00
Po kelionės nepailsėję vilniečiai per rungtynes su "Šiaulių" krepšininkais (geltona apranga) užmiršo nuovargį.
Valdo Kopūsto (ELTA) nuotrauka

Baltijos krepšinio lygos (BBL) nugalėtojų titulą ginantis Vilniaus klubas "Lietuvos rytas" šeštadienį rungtyniaudamas su "Šiauliais" demonstravo išties čempionišką charakterį.

Po ketvirtadienį Prancūzijoje laimėtų Eurolygos rungtynių prieš Orleano komandą "Entente" Lietuvos čempionų klubas neturėjo pakankamai laiko atsigauti prieš šeštadienį numatytas BBL Elito diviziono rungtynes su "Šiauliais". Tačiau namie kaudamiesi su šiauliečiais jie pademonstravo sportinę valią: "Lietuvos rytas" nugalėjo "Šiaulius" 99:77 (29:20, 12:25, 33:19, 25:13). Tai buvo jau trečia BBL čempionų pergalė iš tiek pat galimų.

Kol vilniečiai įsibėgėjo.

Vilniuje vykusių rungtynių pirmoji dalis nežadėjo tokios triuškinamos mačo pabaigos. Tiesa, dvikovą sėkmingiau pradėjo šeimininkai, kurie antrojo kėlinuko pradžioje pirmavo net 35:26. Tačiau netrukus šiauliečiai ėmė sparčiai tirpdyti skirtumą ir įpusėjus antram ketvirčiui išsiveržė į priekį 37:36. Vilniečių žaidimas antrajame kėlinuke nejučia išsiderino. Tuomet itin aktyviai ėmė reikštis varžovų lyderis Deivydas Gailius, kuris per 10 minučių spėjo pelnyti net 13 taškų. Komandos išėjo ilsėtis, šiauliečiams pirmaujant 5 taškų skirtumu - 45:41.

Čempionų treneris Rimas Kurtinaitis per pertrauką sugebėjo taip pakoreguoti savo komandos veiksmus, jog po pertraukos atrodė, kad ji žaidžia pasikrovusi naujas baterijas.

Dviejų G akistata

Nors trečiojo kėlinuko pradžia į triuškinimą dar nebuvo panaši, svečiai vis dažniau ėmė klysti, o vilniečių lyderis Martynas Gecevičius dar labiau atkuto - jis puikiai atliko snaiperio vaidmenį.

Aikštelėje kovojo ne tik komandos, vyko ir jų lyderių - dviejų G (M.Gecevičiaus ir D.Gailiaus) - dvikova.

Po trečiojo kėlinuko BBL čempionai jau pirmavo 10 taškų skirtumu, o ketvirtajame jie buvo nebesustabdomi. Po Artūro Jomanto taiklaus dvitaškio vilniečiai pirmą kartą atsiplėšė nuo varžovų 20 taškų ir iki rungtynių pabaigos nebeleido Antano Sireikos auklėtiniams prie jų priartėti daugiau nei 19 taškų. Tašką šiose rungtynėse padėjo fantastišką tritaškį pataikęs Lukas Brazdauskis - 99:77. Taip "Lietuvos rytas" pratęsė savo pergalių seriją, o "Šiauliai" BBL Elito divizione patyrė jau antrą pralaimėjimą.

Dviejų G dvikovą irgi laimėjo vilnietis - M.Gecevičiaus sąskaitoje 23 taškai (trit. - 6/9), o šiaulietis D.Gailius pelnė 21 (8/11 dvit.). Svečių gretose neturėjo galimybių atsiskleisti patyręs puolėjas Mindaugas Žukauskas - dėl per mačą patirto sumušimo jis žaidė tik 12 minučių.

Vyrai R.Kurtinaičio nenuvylė

"Lietuvos rytui" taškus pelnė: M.Gecevičius 23, Dejanas Borovnjakas 22 (9/12 dvit.), A.Jomantas 19 (5 rez. perd.), Steponas Babrauskas 11 (8 atk. kam.), Donatas Zavackas 10 (10 atk. kam), Milko Bjelica 9, Lukas Brazdauskis 3, Vidas Ginevičius 2. "Šiauliams": D.Gailius 21, Derrickas Low 11, Vytautas Šarakauskas ir Arvydas Šikšnius po 10, M.Žukauskas ir Raitis Grafas po 9, Vaidotas Volkus 6, Vaidas Pauliukėnas 1.

Įdomu, jog šių rungtynių nugalėtojai suklydo 19 kartų, o svečiai - 15. Dvitaškių vilniečiai pataikė 23 iš 33, svečiai - 26 iš 43. Tritaškių atitinkamai 11 iš 26 ir 2 iš 16.

Paklaustas, kodėl taip sunkiai įsibėgėjo per mačą su "Šiauliais" vilniečių strategas R.Kurtinaitis neslėpė, jog vyrams trūko poilsio po Eurolygos rungtynių Prancūzijoje. Mat jos iš trečiadienio buvo perkeltos į ketvirtadienį, tai ir sutrikdė komandos ritmą. Tačiau treneris patenkintas auklėtinių ištverme - jie parodė, kad fiziškai yra puikiai pasirengę. O ir taktiškai, pasak R.Kurtinaičio, vilniečiai kovojo geriau už varžovus. Nors "Šiaulių" komandai jis irgi negailėjo komplimentų ir linkėjo kuo geriau pasirodyti Europos taurės turnyre, ten Lietuvos klubas žais labai pajėgioje C grupėje.

Latvijos čempionų pergalė

Šeštadienį pergalę šventė ir Latvijos čempionų klubas "Ventspils", jis namie nugalėjo Kėdainių "Nevėžį" 106:62 (27:13, 33:13, 25:16, 21:20). Dairis Bertanis 21 tšk., Janis Strielnekas 20, Marekas Jurevičius 14; Egidijus Dimša 16, Remigijus Trakimas 14, Gytis Maciulevičius 9.

Pirmąją pergalę šeštadienį iškovojo Valmieros "Valmiera" (Latvija), kuri svečiuose nugalėjo kitą savo šalies komandą Liepojos "Lauvas" 73:69 (14:15, 17:16, 16:25, 26:13). Nugalėtojų gretose rezultatyviausias buvo Artūras Valeika, pelnęs 25 taškus, o kitas Latvijoje rungtyniaujantis lietuvis Laimonas Kisielius "Lauvas" komandai surinko 13 taškų.