Pavykęs R.Kurtinaičio jubiliejus

2010 05 18 0:00
Tokių atkaklių grumtynių dėl kamuolio vakarykštėse rungtynėse buvo nedaug.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai savo treneriui Rimui Kurtinaičiui 50 metų jubiliejaus proga padovanojo pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) penktosiose superfinalo serijos rungtynėse.

"Lietuvos rytas" vakar namie 89:75 (30:20, 21:21, 22:18, 16:16) pranoko Kauno "Žalgirį" ir superfinalo serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 3:2.

Praėjusį šeštadienį R.Kurtinaičiui sukako 50 metų. Ta proga prieš vakarykštes rungtynes "Lietuvos ryto" komanda oficialiai pasveikino savo trenerį. Nebuvo pamirštas ir ekipos gynėjas Martynas Gecevičius, kuriam sekmadienį suėjo 22-eji.

Jau susitikimo pradžioje vilniečiai pademonstravo, kad yra nusiteikę pergale pamaloninti jubiliatą. Šeimininkai galingai pradėjo rungtynes ir 4 min. nutolo 14:1. "Žalgiriui" šiose rungtynėse vėl vadovavo kapitonas Dainius Šalenga. Ant Kauno ekipos atsarginių suolelio sėdėjo ir sirgalių buratinu pramintas klubo savininkas Vladimiras Romanovas, emocingai reagavęs į įvykius aikštelėje.

Rungtynių pradžioje žalgiriečiai blaškėsi, dažnai klydo ir netaikliai atakavo krepšį. Jų negelbėjo ir dažni keitimai - per pirmąsias 10 minučių kauniečiai išbandė net 9 žaidėjus. Tačiau tai negelbėjo ir po pirmo ketvirčio "Lietuvos rytas" užtikrintai pirmavo 30:20.

Antrame kėlinyje "Žalgiris" įsibėgėjo ir po Martyno Pociaus tritaškio metimo priartėjo iki 5 taškų - 37:32. Bet "Lietuvos rytui" pavyko susigrąžinti dviženklę persvarą - 51:41.

Po didžiosios pertraukos Vilniaus ekipa išlaikė solidų pranašumą, o trečio kėlinio pabaigoje varžovas skaudų smūgį sudavė tritaškį įmetęs M.Gecevičius - 73:59. Ketvirtame kėlinyje "Žalgiris" bandė gelbėtis, tačiau padriki ir skuboti veiksmai naudos nedavė, o skirtumas tik didėjo. 38 min. po taiklaus Igorio Miloševičiaus dvitaškio komandas skyrė net 19 taškų - 86:67 ir niekam nekilo klausimų, kas nugalės. Baigiantis rungtynėms "Žalgiriui" pavyko sumažinti atsilikimą iki 14 taškų - 89:75.

Nugalėtojų gretose nesulaikomai rungtyniavo Kenanas Bajramovičius - 21 taškas (6/11 dvitaškių, 9 atkovoti kamuoliai). M.Gecevičius įmetė 18, Steponas Babrauskas (3/3 tritaškių) - 16, Artūras Jomantas - 11 taškų.

"Žalgiriui" taip pat 21 tašką pelnė Martynas Pocius. D.Šalenga ir Mantas Kalnietis surinko po 12.

Kauno klubą vakar žemyn tempė netaiklūs baudų metimai. Kauniečiai nuo baudų metimo linijos krepšį atakavo tik 63 proc. taiklumu (22 iš 35). Vien M.Pocius prametė 5 baudas iš 10. "Žalgiriui" taip pat trūko agresijos po krepšiu - komanda metė tik 26 dvitaškius, pataikė 13 (50 proc.).

Šeštosios ir galbūt lemiamos superfinalo serijos rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Kaune. Pergalės atveju "Lietuvos rytas" užsitikrintų LKL čempionų titulą. Jei laimės "Žalgiris", serija kitą pirmadienį vėl sugrįš į sostinę.