Pavyzdinė gynyba leido pasiekti pirmąją pergalę „Top 16“ etape

2015 01 09 21:38

Kauno „Žalgirio“ (1-1) krepšininkai pradžiugino savo aistruolius namuose 75:62 (18:15, 17:13, 18:18, 22:16) E grupės rungtynėse nugalėdami Berlyno ALBA (1-1) ekipą.

„Žalgirio“ ekipoje rungtynes starto penkete pirmą kartą Eurolygoje pradėjo Willas Cherry. Būtent amerikietis tolimu metimu pelnė pirmuosius rungtynių taškus. O „Žalgiris“ galingai spurtavo ir pirmavo 14:4.

Iki pirmojo ketvirčio pabaigos ALBA spėjo gerokai sušvelninti atsilikimą (15:18). Antrajame ketvirtyje po Pauliaus Jankūno taškų su pražanga žalgiriečiai susigrąžino dviženklį pranašumą (35:24), bet kėlinys baigėsi 4 varžovų taškais be atsako.

Po didžiosios pertraukos ALBA pratęsė savo spurtą iki 8:0 ir Gintaras Krapikas nesužaidus nei dviejų minučių prašė minutės pertraukėlės. Po jos tritaškį pataikė Artūras Milaknis, o Jamesas Andersonas įmetė iš po krepšio (40:32).

Gudaičio metimas dar kartą atstatė 11 taškų persvarą (47:36), tačiau kėlinį ir vėl sėkmingiau pabaigę varžovai priartėjo (53:46).

Paskutiniojo kėlinio pradžia aikštės šeimininkams buvo nerami. Cliffas Hammondsas pataikė iš po krepšio, o Alexas Renfroe pridėjo tolimą metimą ir „Žalgiris“ pirmavo tik 2 taškais (53:51).

Sudėtingą metimą baigiantis atakai skirtam laikui įmetė Andersonas, o Jankūnas tritaškiu metimu vėl leido jaustis saugiau (58:52).

Esminį spurtą „Žalgiris“ surengė likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes. Rezultatui esant 64:60 kauniečiai pelnė 5 taškus be atsako, o į Marko Baničiaus taiklius baudų metimus tritaškiu atsakė Lukas Lekavičius (72:62).

ALBA ataka pasibaigė netaikliu Reggie Reddingo tritaškiu, o Milaknis sugebėjo pataikyti iš toli su sirena ir „Žalgiris“ pasiekė didžiausią rungtynėse turėtą pranašumą, kuris buvo ir pergalingas 75:62.

„Žalgiris“: Jamesas Andersonas 16, Paulius Jankūnas 14 (21 naud. bal.), Artūras Milaknis 12, Artūras Gudaitis 11, Lukas Lekavičius 10.

ALBA: Jamelas McLeanas 16, Cliffas Hammondsas 13, Marko Baničius 12, Alexas Renfroe 7.