Pažadas ištesėtas

2010 02 26 0:00
"Žalgirio" puolėjas M.Begičius į "Unicaja" krepšį įmetė 3 taškus, tačiau šiuo dėjimu sudrebino visą Kauno sporto halę.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Kauno "Žalgirio" treneris Darius Maskoliūnas prieš Eurolygos TOP 16 etapo rungtynes su Ispanijos klubu Malagos "Unicaja" žadėjo nedaryti vaikiškų klaidų ir iškovoti pirmąją pergalę. Treneris ir komanda pažadą ištesėjo.

Vakar kauniečiai G grupės rungtynėse namie Malagos komandą nugalėjo rezultatu 89:84 (26:19, 24:22, 18:24, 21:19) ir nutraukė trijų pralaimėjimų TOP 16 turnyre seriją. Malagos komandai tai buvo jau trečioji nesėkmė.

Lietuvos vicečempionai šiame susitikime padarė palyginti mažai - 14 klaidų. Prieš dvi savaites pralaimėtose rungtynėse Malagoje (68:86) "Žalgiris" prarado net 25 kamuolius.

Vakar mačo pradžioje kelias minutes vyko atkakli ir įnirtinga kova, tačiau "Žalgiris" vėliau ėmė tolti. Po Artūro Milaknio dvitaškio komandas skyrė 10 taškų (26:16), o antrame kėlinyje Travisas Watsonas padidino šeimininkų pranašumą iki 13 taškų (39:26).

Trečias kėlinys prasidėjo taikliu Marcuso Browno tritaškiu - 53:41. Bet nuo šio momento "Unicaja" ėmė artėti ir ketvirtame kėlinyje vėl užvirė atkakli kova. Lemiamomis dvikovos minutėmis žalgiriečiai buvo greitesni ir taiklesni - 89:84.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Martynas Pocius ir Dainius Šalenga, surinkę po 17 taškų. Aleksandras Čapinas (6 rezultatyvūs perdavimai) įmetė 14, Tadas Klimavičius - 12, T.Watsonas (8 atkovoti kamuoliai) - 10 taškų.

"Unicaja" komandai Robertas Archibaldas pelnė 17, Joelis Dixonas - 16 taškų.

Vakar TOP 16 H grupės rungtynėse Rusijoje Maskvos srities "Chimki" klubas su dviem lietuviais 83:94 (18:24, 21:22, 26:24, 18:24) nusileido Vitorijos "Caja Laboral" ekipai iš Ispanijos.

"Chimki" komandoje Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas žaidė po 23 minutes. R.Javtokas įmetė 17 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, P.Jankūno sąskaitoje - 9 taškai ir 4 sugriebti kamuoliai. Po šių rungtynių "Chimki" ir "Caja Laboral" turi po 2 pergales ir 2 pralaimėjimus bei H grupėje dalinasi 2 - 3 vietomis.