Penktadienio staigmena: „Dzūkija“ išvykoje įveikė „Neptūną“

2015 04 11 9:24
otbsonline.com nuotrauka

BEKO-LKL čempionate netikėtą pralaimėjimą patyrė „Neptūno“ (29-7) krepšininkai. Kazio Maksvyčio auklėtiniai namuose 70:62 (18:18, 17:21, 23:12, 12:11) pralaimėjo „Dzūkijos“ (19-16) krepšininkams.

Mindaugo Girdžiūno ir Deivido Gailiaus vedini aikštės šeimininkai pradėjo rungtynes 5 taškais iš eilės (5:0). Tačiau tada sekė svečių spurtas 2:7, kuris leido alytiškiams persverti rezultatą į savo pusę (7:9). D. Gailius klaipėdiečiams grąžino minimalų pranašumą (10:9). Likusi kėlinio dalis buvo sėkmingesnė „Neptūnui“, nors paskutiniąsias beveik dvi minutes taškų nepelnė nė viena komanda – 18:18.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo „Dzūkija“ ir padidino savo pranašumą iki 6 taškų (21:27). „Neptūno“ krepšininkai išlipo iš duobės, pelnė 11 taškų paeiliui ir susigrąžino persvarą (32:27). Netrukus aikštės šeimininkai atstatė 5 taškų pranašumą (35:30). Kėlinio pabaiga sėkmingesnė vėl buvo klaipėdiečiams ir leido prieš ilgąją petrauką turėti 4 taškų persvarą – 39:35.

Pirmuosius taškus trečiajame kėlinyje pelnė Adamas Lapeta (39:37). Prasidėjus penktajai kėlinio minutei „Dzūkija“ spurtavo ir persvėrė rezultatą į savo pusę (46:48). Po ilgo laiko tarpo Justas Sinica atsakė tritaškiu (49:48). Alytiškiai pelnė dar 6 taškus paeiliui (49:55). Kėlinį užbaigė Martyno Paliukėno taiklus baudos metimas ir G. Gusto dvitaškis, kuris leido padidinti skirtumą iki 7 taškų – 51:58.

„Dzūkija“ pelnė 6 taškus iš eilės ir pirmą kartą rungtynėse skirtumas padidėjo iki dviženklio skaičiaus (54:64). M. Girdžiūnas pataikė vieną baudos metimą, Donatas Zavackas įmetė tritaškį, taip atgaivindamas „Neptūno“ viltį likus kiek daugiau nei vienai minutei iki rungtynių pabaigos (60:68). Alytiškiai taškus rinko nuo baudų metimų linijos (60:70). Per likusias sekundes „Neptūnas“ nesugebėjo sukurti stebūklo ir pergalę šventė „Dzūkija“ – 62:70.

„Neptūnas“: D. Gailius (6 atk. kam.) 16 tšk., D. Zavackas (5 atk. kam.) 13 tšk., M. Girdžiūnas, S. Galdikas (8 atk. kam.), A. Butkevičius (7 atk. kam.) 9 tšk., J. Sinica 5 tšk., M. Shakuras 1 tšk.

„Dzūkija“: R. Juknevičius 18 tšk., G. Gustas 17 tšk., A. Lapeta 11 tšk., M. Paliukėnas ir T. Lekūnas 7 tšk., F. Dmitrievas 5 tšk., R. Nicholas 3 tšk., O. Mačernis 2 tšk.