Per žingsnį nuo katastrofos

2014 11 14 6:00
Per dvejas pastarąsias Europos taurės turnyro rungtynes vilniečių gynėjas Billy Baronas pelnė 25 taškus ir pataikė 5 tritaškius iš 7. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Europos taurės turnyro pirmąjį ratą „Lietuvos ryto“ krepšininkai baigė pagal numatytą planą – E grupėje jie pirmi. Vilniečių sąskaitoje – 4 pergalės ir 1 nesėkmė.

Per penkto turo rungtynes Jeruzalėje Virginijaus Šeškaus treniruojama sostinės komanda 81:71 nugalėjo Izraelio čempionate pralaimėjimo nepatyrusią „Hapoel“ ekipą.

Per šią dvikovą 5000 gerbėjų palaikomi šeimininkai nepataikė nė vieno tritaškio – visi šeši bandymai buvo netaiklūs. Tuo metu svečiai iš toli šaudė daug geriau: tikslą pasiekė 13 metimų iš 29 (44 proc.). Panašiai Lietuvos ekipa metė ir iš vidutinio nuotolio – 14/29 (48 proc.).

Po sėkmingų atakų Lietuvos krepšinio lygos bronziniai prizininkai 36 minutę pirmavo solidžiu skirtumu (72:53). Tačiau kai pergalė jau buvo kišenėje, „Lietuvos ryto“ žaidimas ėmė strigti: vaikiškai klysdami vilniečiai per keturias tris minutes 19 taškų pranašumą iššvaistė iki 6 (39 min. - 74:68). Laiku paprašytos V. Šeškaus minutės pertraukėlės padėjo svečiams nesugriūti, jie namo iškeliavo pasiekę ketvirtą pergalę.

„Buvo nerimo, – paskutinėmis dvikovos minutėmis nesidžiaugė „Lietuvos ryto“ treneris. – Iššvaistėme tokią persvarą. Džiugu, kad pabaigoje sugebėjome atsitiesti.“

V. Šeškus liko patenkintas auklėtinių žaidimu Jeruzalėje, tačiau negalėjo paaiškinti, kodėl komanda užstrigo per paskutines minutes.

„Galbūt savo padarė nuovargis – Adas Juškevičius ir Mindaugas Lukauskis žaidė daug minučių, – svarstė strategas. – Bet kokiu atveju negalima per vieną minutę prarasti penkių ar šešių kamuolių. Jei būtume padovanoję šią pergalę, būtų katastrofa.“

Treneris išskyrė sėkmingą gynėjo Billy Barono žaidimą, puikiai pavadavusį kukliau pasirodžiusį Martyną Gecevičių. Amerikietis pataikė 4 tritaškius iš 5 ir surinko 12 taškų.

Devynis taškus nugalėtojams pelnęs M. Lukauskis antrame turnyro rate tikėjosi tokio paties, o gal net geresnio žaidimo. „Reikia kovoti dėl kiekvienos pergalės ir namie, ir išvykoje,“ – tikino žaidėjas.

Antrąjį ratą „Lietuvos rytas“ kitą antradienį pradės rungtynėmis Belgrade su „Partizan“, kuris po keturių iš eilės nesėkmių trečiadienį įsirašė pirmą pergalę prieš Ploješčio „Asesoft“ krepšininkus (76:69).

E grupė

Jeruzalės „Hapoel“ – Vilniaus „Lietuvos rytas“ 70:81 (14:21, 16:22, 14:19, 26:19). „Hapoel“: D. Smithas 23 tšk., J. Jonesas 16 (10 atk. kam.), D. Kitchenas 12, L. Eliyahu 9 (6 rez. perd.); „Lietuvos rytas“: G. Orelikas 16, A. Juškevičius (6 rez. perd.) ir A. Kavaliauskas po 13, B. Baronas 12 (3-4/5), M. Lukauskis 9, T. Leslie 7, M. Gecevičius 6, A.Valeika 5 (5 rez. perd.).

Bandirmos „Banvit“ – Volgogrado "Krasnyj Oktiabr" 90:75 (18:20, 22:21, 25:14, 25:20).

Belgrado „Partizan“ – Ploješčio „CSU Asesoft“ 76:69 (25:23, 18:15, 11:20, 22:11).