Pergale džiaugėsi tik "Cavaliers"

2008 11 24 0:00
D.Songaila abi dienas mėtė be klaidų - pataikė visus aštuonis dvitaškius, tačiau jo komanda abejas rungtynes pralaimėjo.

Iš trijų "lietuviškų" NBA komandų vieninteliam Klivlendo "Cavaliers" klubui per penktadienį ir šeštadienį pavyko iškovoti pergalę, prie kurios svariai prisidėjo aukštaūgis Žydrūnas Ilgauskas.

"Cavaliers" šeštadienį savo žiūrovų akivaizdoje 110:96 (28:12, 21:20, 30:26, 31:38) nugalėjo antrąją vietą Rytų konferencijos Pietryčių pogrupyje užimančius Atlantos "Hawks" krepšininkus ir iškovojo dešimtą pergalę per tryliktas rungtynes.

Rytų konferencijos Centrinio pogrupio lyderei Klivlendo ekipai Ž.Ilgauskas per 32 minutes pelnė 17 taškų (2-7/11, 3-0/1, 1-3/4), atkovojo 7 kamuolius, blokavo varžovo metimą ir kartą suklydo.

24 taškus nugalėtojams surinko LeBronas Jamesas (8 rez. perd., 7 atk. kam.), 23 - Maurice'as Williamsas, 19 - Delonte'as Westas. Atlantos klube labiausiai pasižymėjo Maurice'as Evansas (21 tšk.) ir Acie Lawas (20).

Du pralaimėjimus lentelėje įsirašė absoliutus Rytų konferencijos autsaideris Vašingtono "Wizards" klubas, kuriame žaidžiantis Darius Songaila abi dienas atakavo 100 procentų taiklumu.

Penktadienį Vašingtono komanda namie po labai nesėkmingo ketvirto kėlinio - 91:103 (29:17, 21:32, 27:21, 14:33) turėjo pripažinti Hiustono "Rockets" pranašumą, o šeštadienį svečiuose 117:122 (29:35, 29:25, 31:31, 28:31) nusileido ir Niujorko "Knicks" ekipai. Tai buvo penkta iš eilės "Wizards" nesėkmė ir dešimta per vienuolika rungtynių.

Per susitikimą su "Rockets" lietuvis žaidė 13 minučių ir pelnė 6 taškus (2-3/3), o kovodamas su "Knicks" Darius per 25 min. surinko 13 taškų (2-5/5, 1-3/3) ir atkovojo kamuolius.

Per abejas rungtynes rezultatyviausiai Vašingtono komandoje rungtyniavo Antawnas Jamisonas. Pirmą dieną jis pelnė 27 taškus ir atkovojo 10 kamuolių, antrąją - 29 taškus ir sugriebė 13 kamuolių.

13 taškų penktadienį pelnė Linas Kleiza, tačiau jų nepakako, kad Denverio "Nuggets" švęstų penktą pergalę iš eilės. Vakarų konferencijos Šiaurės Vakarų pogrupyje pirmaujantys Denverio krepšininkai svečiuose 90:104 (20:35, 27:32, 20:21, 23:16) pralaimėjo absoliučiai lygos lyderei Los Andželo "Lakers" ekipai.

Lietuvis per 22 minutes pataikė 1 tritaškį iš 6, 4 dvitaškius iš 6, abu baudų metimus ir atkovojo 4 kamuolius. Iš nugalėtojų rezultatyviausiai rungtyniavo Kobe Bryantas (29 tšk.).