Pergalę italams atvėrė žalgiriečių klaidos

2007 11 09 0:00
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Antrą nesėkmę per trečias Eurolygos A grupės rungtynes patyrė Kauno "Žalgiris", trečiadienį svečiuose 64:89 (10:21, 19:22, 26:23, 9:23) nusileidęs Italijos čempionui Sienos "Montepaschi" klubui su Rimantu Kaukėnu bei Darjušu Lavrinovičiumi. Tai buvo antroji italų pergalė, padėjusi jiems tapti grupės lyderiais.

"Žalgirio" komandoje išsiskyrė Goranas Jurakas, pelnęs 19 taškų ir atkovojęs 11 kamuolių. Per šią dvikovą Eurolygoje debiutavo 17-metis Donatas Motiejūnas, jis surinko 4 taškus. R.Kaukėnas per 27 minutes pelnė 12 taškų (2-6/9, 3-0/1), atkovojo 4 ir perėmė 3 kamuolius bei atliko 3 rezultatyvius perdavimus, o 25 minutes žaidusio K.Lavrinovičiaus sąskaitoje - 10 taškų (2-3/4, 3-0/2, 1-4/6), 4 atkovoti ir 1 perimtas kamuolys, rezultatyvus perdavimas bei 2 blokuoti metimai.

Pirmą kėlinuką šeimininkai laimėjo 21:10, o antrajame buvo padidinę pranašumą iki 15 taškų (27:12). Trečiame ketvirtyje "Žalgirio" komanda buvo priartėjusi iki keturių taškų (51:55). 29 min. Sienos komanda pirmavo 60:55, tačiau po to ketvirčio pabaigoje ir ketvirtojo pradžioje ėjo šeimininkų spurtas 14:0 ir Sienos ekipa atsidūrė priekyje 74:55.

Po susitikimo vyriausiasis žalgiriečių treneris Rimantas Grigas nebuvo kalbus: "Neturėjome galimybės kontroliuoti žaidimo eigos. Sunku paaiškinti 27 klaidas. Bet kai tiek klaidų surenka tavo komanda, neturi jokių galimybių iškovoti pergalės."

"Gerai sužaidėme, - po dvikovos sakė "Montepaschi" komandoje žaidžiantis lietuvis Rimantas Kaukėnas. - Turime kiekvieną dieną žaisti vis geriau, augti kaip komanda. Jau dabar džiaugiuos mūsų pasirodymu ir adaptacija Eurolygoje. Parodėme, kad esame pajėgi komanda, galinti šį sezoną pasiekti didelių pergalių."

"Montepaschi" treneris Simone Pianigiani teigė, jog komanda neturėtų atsipalaiduoti. "Eurolygoje nėra lengva iškovoti pergalę tokiu skirtumu. Tai buvo puikios rungtynės, beveik aštuoni krepšininkai surinko dviženklį taškų skaičių. Tačiau svarbiausia pergalės priežastis - klaidų ir perimtų kamuolių skirtumas (11

klaidų, 27 perimtai kamuoliai). Iš šios dvikovos turėtume pasimokyti, kad jeigu atsipalaiduoji ir žaidi ne taip energingai, varžovas gali duoti atkirtį ir priartėti," - sakė italų treneris.

Sienos "Montepaschi" - Kauno "Žalgiris" 89:64 (21:10, 22:19, 23:26, 23:9).

"Montepaschi": T.Ressas 16, T.McIntyre'as 13, R.Kaukėnas 12, R.Sato ir K.Lavrinovičius po 10; "Žalgiris": G.Jurakas 19, M.Popovičius 11, J.Mačiulis 8, D.Collinsas 7, E.Žukauskas, P.Jankūnas (10 atk. kam.) ir D.Motiejūnas po 4, D.Šalenga 3, M.Kalnietis 2.

Komandų rodikliai: dvitaškiai - 22/38 (58 proc.) ir 18/38 (47 proc.), tritaškiai - 11/25 (44) ir 6/23 (26), baudos - 12/20 (60) ir 10/12 (83), kamuolys atkovotas 26 ir 45 kartus, rezultatyviai perduotas 18 ir 11, perimtas 22 ir 11, prarastas 11 ir 26 kartus.