Pergalė "Neptūno" žaidėjus dar labiau sutelkė

2008 04 16 0:00
"Neptūno" treneris A.Rudys (kairėje), žinodamas, kad favoritu laikomas "Alytus", sugebėjo nuteikti žaidėjus pergalei.
LŽ archyvo nuotrauka

Pirmąsias Lietuvos krepšinio lygos ketvirtfinalio rungtynes pralaimėjęs Klaipėdos "Neptūnas" per antrą dvikovą su kaupu atsirevanšavo "Alytaus" komandai ir išlygino serijos iki dviejų pergalių rezultatą 1:1.

Pirmadienį savo arenoje uostamiesčio ekipa Alytaus krepšininkus įveikė 105:81. Pirmąjį susitikimą Alytuje šeimininkai laimėjo 97:94. Lemiama dvikova vyks vėl Alytuje šeštadienį.

Per antrą susitikimą lūžis įvyko po didžiosios pertraukos. Iki jos po pirmų dviejų kėlinių šeimininkai turėjo tik taško persvarą - 49:48. Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Deivydas Gailius (19 taškų), Grigorijus Šuchovcovas (18 tšk. ir 14 atkovotų kamuolių), Remigijus Trakimas (17 tšk.) bei Saulius Raziulis ir Vaidotas Pečiukas (po 13).

"Alytaus" ekipoje geriausiai sekėsi Sauliui Kazevičiui, kuris visus 20 taškų pelnė per pirmus du kėlinukus. 11 surinko Marius Janišius, po 9 - Andrius Aleksandrovas ir Rytis Adomavičius.

Rezultatyviausias LKL reguliariojo sezono žaidėjas Nerijus Varnelis, vidutiniškai pelnydavęs po 18,9 taško, šįkart savo sąskaiton įsirašė tik 8.

"Analizavome jo žaidimą, - apie tai, kaip pavyko sustabdyti rezultatyviausią čempionato žaidėją, "Lietuvos žinioms" kalbėjo "Neptūno" treneris Aloyzas Rudys. - Yra nemažai jam skirtų derinių, be to, daug taškų jis pelno po atkovotų kamuolių, tad N.Varnelį prižiūrėję mūsų žaidėjai jam stengėsi to neleisti."

Pasak "Neptūno" stratego, tokią pergalę pavyko pasiekti gerai ginantis. "Mums padėjo ir varžovai, kurie supratę, kad pergalės jau neiškovos, nuleido rankas ir mintimis nuklydo į trečias rungtynes, - sakė A.Rudys. - Tačiau tai nesumenkina mūsų pergalės. Ji mūsų žaidėjus tik dar labiau sutelkė, nes visi šios poros favoritu laikė "Alytų".

Kalbėdamas apie lemiamą kovą Alytuje uostamiesčio ekipos treneris neabejojo, kad susitikimas bus nelengvas: "Aišku, tokių pat rungtynių nepakartosime. Bus gera kova. Tikiu savo komanda."

Šiandien antras ketvirtfinalio rungtynes žais Kėdainių "Nevėžis" ir "Šiauliai". Pirmą dvikovą laimėjo trečiąją vietą per reguliarųjį sezoną užėmę Roberto Giedraičio treniruojami šiauliečiai (75:67).

Kelialapį į SEB BBL finalo ketverto varžybas apmaudžiai iš rankų išleidę "Šiauliai" dabar visą dėmesį gali sutelkti tik į LKL čempionatą. Tad šiandien jie ir bandys išlieti savo pyktį dėl nesėkmės Baltijos lygoje.

"Nevėžio" treneris Gintaras Leonavičius po pirmo ketvirtfinalio susitikimo tikino, kad ir Kėdainiuose spręs tą pačią užduotį - bandys sustabdyti "Šiaulių" aukštaūgius. Auklėtiniais tikintis strategas teigė, jog savo arenoje labai pasistengs, kad lemiamas rungtynes galėtų vėl žaisti Šiauliuose.