Pergalė padėjo nuslūgti psichologinei įtampai

2007 08 23 0:00

Pagaliau nutraukusios nesėkmių seriją Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas po pergalės prieš slovėnus sakė, kad šis laimėjimas buvo reikalingas žaidėjų psichologinei įtampai sumažinti.

Suerzinti trijų iš eilės pralaimėjimų Lietuvos vyrų rinktinės krepšininkai išliejo kartėlį ant slovėnų. Antrąją "Akropolio" turnyro dieną lietuviai be vargo rezultatu 87:72 (24:14, 27:17, 24:22, 12:19) įveikė Slovėnijos rinktinę. Tiesa, varžovų gretose antrą dieną iš eilės dėl kojos traumos nežaidė vienas lyderių J.Lakovičius.

Be didesnių duobių

Sužaidus penkias minutes po D.Lavrinovičiaus dėjimo Lietuvos rinktinė įgijo 10 taškų pranašumą (17:7). Netrukus aikštėje pirmą kartą pasirodė J.Mačiulis. Jis per antradienio rungtynes rinktinėje pakeitė tryliktuoju tapusį ir šiai dvikovai neregistruotą G.Gustą. Likus žaisti mažiau nei dvi minutes J.Mačiulis pelnė pirmuosius savo taškus baudų metimais.

Antrą kėlinį lietuviai ir toliau po truputį didino skirtumą - sužaidus pusketvirtos minutės - 32:16, 17 min. - lietuviai jau pirmavo 46:25. Po pertraukos pradėję kibiau gintis slovėnai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 13 taškų. Tačiau šį kartą krizė ilgai netruko - lietuviams pavyko aplyginti žaidimą, o pradėję rungtyniauti drausmingiau, kėlinį mūsų krepšininkai baigė įgydami net 22 taškų persvarą (75:53).

Tai buvo devintosios Europos čempionatui besirengiančių Lietuvos krepšininkų rungtynės ir ketvirta iškovota pergalė. Po 14 taškų nugalėtojams pelnė Robertas Javtokas (7 atk. kam.) ir Rimantas Kaukėnas, 10 - Darjušas Lavrinovičius (6 atk. kam.), po 9 - Ramūnas Šiškauskas ir Jonas Mačiulis, po 6 - Šarūnas Jasikevičius ir Linas Kleiza, 5 - Kšyštofas Lavrinovičius, 2 - Paulius Jankūnas.

Iš slovėnų sėkmingiausiai žaidė Matjažas Smodišas (16 tšk.), Erazemas Lorbekas (15), Goranas Dragičius (11) ir Jaka Klobučaras (9).

J.Mačiulis nesijautė svetimas

"Esu patenkintas, kaip į žaidimą įsiliejo Jonas Mačiulis - vaikinas neiškrito iš ansamblio, įnešė teigiamos energijos ir apskritai pagerino mūsų gynybą", - po varžybų Jono žaidimą komentavo R.Butautas.

"Džiaugiuosi, kad treneris davė daug pažaisti ir suteikė progą pasirodyti", - kalbėjo jaunasis žalgirietis. Paklaustas, ar patenkintas savo pasirodymu, Lietuvos krepšinio federacijos svetainei atsakė: "Manau, taip. Gal tik tie tritaškiai nekrito, o šiaip nesijaučiu iškritęs iš komandos žaidimo."

Jis tikino, jog dėl derinių neturėjo jokių problemų: "Pirmadienį

Donatas Slanina papasakojo svarbiausius derinius, prieš rungtynes su slovėnais Donaldas Kairys (rinktinės skautas, - aut. past.) dar kartą viską parodė, todėl nesijaučiau svetimas."

Žaidėjai padarė išvadas

"Pradėjome rungtynes susikaupę, pavyko išvengti didelių duobių, ir vaizdas buvo visai kitoks, - susitikimą apibendrino Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris R.Butautas. - Šiandien buvo progų pažaisti visiems krepšininkams. Tačiau vėl darėme labai daug klaidų ir matome, kad dar yra ką tobulinti."

Pasak jo, kai komanda įgijo didesnę persvarą, treneriai galėjo leisti sau kiek paeksperimentuoti sudėtimi. "Tačiau dažnai ėmėme pertraukėles, nes kai mūsų žaidimas šiek tiek išsiderindavo, norėjome, kad atsirastų drausmė ir stabilumas, - tikino strategas. - Po nesėkmių pergalė buvo labai reikalinga, pirmiausia tam, kad pagerėtų žaidėjų psichologinė savijauta."

Mūsų ekipos vidurio puolėjas D.Songaila teigė, jog žaidėjai padarė išvadas, tad aikštelėje buvo mažiau kalbų, daugiau drausmės. "Geriau laikėmės numatyto žaidybinio plano, pavyko išvengti didelių duobių, - sakė aukštaūgis. - Žinoma, buvo paskubėjimų, bet lyginant su vakardienos rungtynėmis, vaizdas aikštėje buvo visai kitas."

R.Kaukėnas neabejoja, jog, kai gerai giniesi, ir puolimas kitoks. "Apsigynus atsiranda pasitikėjimas savimi, ir daug lengviau rengti atakas", - teigė vienas rezultatyviausių Lietuvos rinktinės žaidėjų.

Ispanai triuškino čekus

Antrą pergalę "Akropolio" turnyre antradienį pelnė Europos čempionė Graikijos rinktinė, ji 72:62 (17:11, 22:13, 15:15, 18:23) įveikė Italijos krepšininkus ir su dviem pergalėmis tapo turnyro lydere. Italams tai buvo antroji nesėkmė. Po 16 taškų nugalėtojams pelnė Vasilis Spanoulis ir Nikosas Hatzivretas, 9 - Lazarosas Papadopoulosas, 7 - Ioannis Bourousis. Iš italų sėkmingiausiai rungtyniavo Angelo Gigli (11 tšk.), Marco Belinelli ir Matteo Soragna (po 10).

Vakar, paskutinę turnyro dieną, graikai susitiko su slovėnais, o lietuviai - su italais.

Europos čempionatui besirengianti planetos čempionė Ispanijos rinktinė antradienį per kontrolines rungtynes namie 79:55 (17:17, 16:13, 22:11, 24:14) sutriuškino Čekijos krepšininkus, kurie Europos pirmenybėse bus vienoje grupėje su lietuviais. 18 taškų prie pergalės pridėjo Pau Gasolis, 17 - Rudy Fernandezas, 10 - Marcas Gasolis. Čekų rinktinėje sėkmingiausiai rungtyniavo Petras Benda (20 tšk.), Liubošas Bartonas (11), Jiris Welschas (9) ir Maurice'as Whitfieldas (7).