Pergalė su degėsių kvapu

2009 12 10 0:00
M.Gecevičiaus (kairėje) vakar į varžovų krepšį įmetė 5 tritaškius.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai vakar namie tik po atkaklios kovos 77:72 (23:10, 15:24, 23:21, 16:17) palaužė Eurolygos B grupės autsaiderę Orleano "Entente" komandą iš Prancūzijos.

Vakar sukako vieni metai, kai Vilniaus klubą treniruoja Rimas Kurtinaitis. Ta proga auklėtiniai privertė jį gerokai pasinervinti.

Prieš rungtynes su 23-iuoju gimtadieniu pasveikinę komandos draugą australą Aroną Baynesą, "Lietuvos ryto" krepšininkai pustuštėje "Siemens" arenoje varžovus pabandė nokautuoti jau rungtynių pradžioje. Per pirmą kėlinį pataikę 5 tritaškius iš 10 ir privertę varžovus suklysti net 8 kartus, šeimininkai nutolo 21:8. Bet pergalių Eurolygoje dar neiškovojusi Orleano komanda nepalūžo ir greitai sumažino atsilikimą iki 4 taškų (34:30).

Dar vienas "Lietuvos ryto" spurtas sekė trečiame kėlinyje. Po Artūro Jomanto baudų metimų skirtumas vėl pasiekė 13 taškų ribą (49:36). Tačiau "Entente" ir tada nesudėjo ginklų. Pasiviję Lietuvos čempionus, 33 min. prancūzai jau buvo priekyje 65:61.

"Lietuvos rytui" prireikė didžiulių pastangų, kad susigrąžintų pranašumą ir išplėštų pergalę rezultatu 77:72. Donatas Zavackas prie pergalės pridėjo 20 taškų (tritaškiai 4 iš 9), Martynas Gecevičius - 15 (tritaškiai 5 iš 8), Milko Bjelica įmetė 14, Artūras Jomantas 9, Steponas Babrauskas 8 taškus.

"Entente" komandoje rezultatyviausiai žaidė Austinas Nicholsas (16 tšk.) ir Adrienas Moermanas (12).

4 pergales per 7 rungtynes iškovojusi "Lietuvos ryto" komanda kitas Eurolygos rungtynes vėl žais namie. Gruodžio 16 dieną į Vilnių atvyks Pirėjo "Olympiacos" (Graikija) klubas su Linu Kleiza.

Vakar apmaudžiai pergalę iš savo rankų išleido Maskvos srities "Chimki" (Rusija) klubas, namie po pratęsimo 82:87 nusileidęs Eurolygos čempionams iš Graikijos Atėnų "Panathinaikos". Likus žaisti vos minutę, "Chimki" turėjo 7 taškų pranašumą (72:65), tačiau "Panathinaikos" sugebėjo išplėšti pratęsimą, o jo metu sudavė lemiamą smūgį Rusijos klubo krepšininkams.

Šeimininkams Paulius Jankūnas surinko 12 taškų ir atkovojo 4 kamuolius, Robertas Javtokas įmetė 11 taškų bei sugriebė 5 kamuolius. Po kelio operacijos atsigaunantis Atėnų klubo įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius per 13 minučių taškų nepelnė, nė karto nemetė į krepšį ir prarado vieną kamuolį.