Pergalė, virtusi pralaimėjimu

2014 03 12 23:00
R.Seibutis veržiasi pro "Crvena Zvezda" milžiną B.Marjanovičių. Oresto Gurevičiaus (LŽ) nuotrauka

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai baigė savo žygį Europos taurės turnyre. Jis nebuvo toks ilgas, kaip norėta.

Vakar vilniečiai atsakomosiose aštuntfinalio rungtynėse namie 82:80 nugalėjo Belgrado "Crvena Zvezda" komandą. Tačiau to buvo per maža - prieš savaitę Belgrade "Lietuvos rytas" buvo pralaimėjęs 82:88.

Lyderį pavadavo kiti

Prieš vakarykštes rungtynes "Lietuvos rytą" treniruojantis kroatas Aleksandras Petrovičius jautėsi užtikrintai ir tikino, kad komanda kovai pasirengusi 100 procentų. Trenerį neramino tik "Crvena Zvezda" aukštaūgis 221 cm Bobanas Marjanovičius, prieš kurį buvo žadama dvigubinti gynybą. Varžovų milžinas vakar rungtynių pradžioje davė gerą impulsą savo komandai. Jis per pirmąsias 7 minutes įmetė 8 taškus ir padėjo saviškiams atitrūkti 17:10.

Kai buvo sustabdytas B.Marjanovičius, prabilo kiti Belgrado ekipos aukštaūgiai. Įsimėtė Raško Katičius, o kai trys tritaškius pataikė Tadija Dragičevičius, "Crvena Zvezda" aitrūko 45:34. "Lietuvos rytui" po to buvo pavykę kelis kartus išsiveržti į priekį, bet R.Katičiaus vedini serbai vis perimdavo iniciatyvą.

Baigiantis vilniečiai pakilo į paskutinį šturmą ir dar kartą persvėrė rezultatą - 74:71. Bet Belgrado komandą į priekį timptelėjo legionieriai iš JAV Charlesas Jenkinsas ir DeMarcusas Nelsonas, per paskutinę minutę taikliai mėtę baudų metimus.

"Crvena Zvezda" krepšininkai pirmoje rungtynių dalyje pataikė net 8 tritaškius iš 10, bet po pertraukos visi 8 jų tolimi metimai skriejo pro šalį.

"Budivelnik" sugrįš į Kauną

"Crvena Zvezda" klubas Europos taurės ketvirtfinalyje kovos su ukrainiečių Kijevo "Budivelnik" krepšininkais, kurie antrą kartą nugalėjo prancūzų Nantero JSF. Šį kartą išvykoje - 76:71. "Budivelnik" atstovaujantys lietuviai žaidė naudingai. Darjušas Lavrinovičius Prancūzijoje pelnė 15 taškų ir atkovojo 9 kamuolius. Dainius Šalenga įmetė 10, Michailas Anisimovas - 6 taškus. Pirmąsias rungtynes Kaune "Budivelnik" prieš JSF buvo laimėję 86:82.

Vakar Kijevo klubas patvirtino, kad dėl nestabilios padėties Ukrainoje ketvirtfinalyje namų rungtynes vėl žais Kaune. Pirmoji dvikova čia vyks kovo 18 arba 19 dieną, atsakomoji - po savaitės Belgrade.

Kęstučio Kemzūros treniruojamam Čekijos klubui Nimburko ČEZ nepavyko sukurti stebuklo. Namie rusų Kazanės "Uniks" pralaimėję net 58:91, čekai prieš varžovus neatsilaikė ir išvykoje - 59:76.

Tik vieno metimo iki ketvirtfinalio pritrūko rusų Maskvos srities "Chimki" komandai, kurią treniruoja Rimas Kurtinaitis. Ispanijoje "Chimki" pralaimėjo "Valencia Basket" komandai 16 taškų skirtumu (59:75), o vakar namie pasiekė revanšą 15 taškų persvara - 97:82. "Chimki" buvo arti tikslo. Priešpaskutinę minutę R.Kurtinaičio auklėtiniai pirmavo 95:74, bet "Valencia Basket" priartėjo iki jiems parankaus atstumo - 97:82. Paskutinėje šeimininkų atakoje iniciatyvos ėmėsi gynėjas Marko Popovičius, tačiau jo metimas iš dviejų taškų zonos buvo netaiklus.

"Lietuvos rytas" - "Crvena Zvezda" 82:80 (17:22, 25:27, 16:12, 24:19).

J.Palaciosas ir R.Seibutis - po 16, D.Songaila 14, T.Lydeka ir M.Gecevičius - po 10, S.Jelovacas 7, O.Cookas 5, Z.Dowdellas ir S.Babrauskas - po 2; R.Katičius 19, D.Nelsonas 16, B.Marjanovičius 12, T.Dragičevičius 9, Ch.Jenkinsas ir J.Blažičius - po 7, M.Simonovičius ir B.Lažičius - po 3, M.Tejičius ir I.Radenovičius - po 2.