Pergalingas naujojo „Lietuvos ryto“ stratego debiutas

2015 02 15 17:41
Marcelo Nicola. Ritos Stankevičiūtės (LŽ) nuotrauka

BEKO-LKL čempionate pergalingai debiutavo „Lietuvos ryto“ (21-4) ekipos treneris Marcelo Nicola. Jo auklėtiniai namuose 89:71 (25:26, 15:8, 28:20, 21:17) įveikė be diskvalifikuoto Gedimino Petrausko žaidusius „Šiaulius“ (11-15).

Nepaisant to, kad pirmosios dvi rungtynių minutės buvo nerezultatyvios vėliau ekipos savo žaidimą grindė greitu ir aktyviu puolimu. Taip besikeičiant taškais ilgą laiką rezultatas išliko apylygis (10:11). Pokyčius aikštelėje įvedė Johnatanas Lee, jis pradėjo „Šiaulių“ ekipos spurtą 9:2 (17:20). Į tai „Lietuvos rytas“ atsakė sava atkarpa 8:3, kuri leido vilniečiams išsiveržti į priekį (25:23). Kėlinys baigėsi trimis Jeffo Alleno baudų metimais – 25:26.

Antro kėlinio pradžioje žaidimą kontroliavo „Lietuvos rytas“. Jie pelnė pirmuosius aštuonis taškus ir pademonstravo puikią gynybą, taip beveik neleisdami varžovams pelnyti taškų (33:28). Kol šiauliečiai taškus rinko nuo baudų metimo linijos, vilniečių gretose aikštėje pasirodė ilgą laiką nerungtyniavęs Kirilas Natiažka, kuris greitai pasižymėjo iš vidutinio nuotolio (40:32). Po pirmos rungtynių pusės – 40:34.

Po ilgosios pertraukos iniciatyva išlaikė „Lietuvos rytas“ ir kėlinį pradėjo atkarpa 8:2 (48:36). Tritaškiu Martynas Gecevičius buvo pradėjęs dar viena rezultatyvią „Lietuvos ryto“ atkarpą, bet jį sustabdė V.Šulskis ir rezultatas prieš lemiamą ketvirtį – 68:54.

Dar vieną kėlinį galingai pradėję vilniečiai savo pranašumą padidino iki 21 taško (75:54). Šį „Lietuvos ryto“ dominavimą pristabdė „Šiaulių“ legionieriai ir prasidėjo lėtesnis ir lygesnis žaidimas (80:61). Per likusį laiką nieko nesukūrę „Šiauliai“ patyrė pralaimėjimą rezultatu – 89:71.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 21 tšk., Adas Juškevičius 17 tšk., Antanas Kavaliauskas 12 tšk., Mike’as Moseris 10 tšk., Billy Baronas ir Martynas Gecevičius po 8 tšk.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis ir Johnatanas Lee po 14 tšk., Vytautas Šulskis 12 tšk., Gintaras Leonavičius 10 tšk., Julius Jucikas 9 tšk.