Pergalingas T.Pačėso debiutas

2007 12 03 0:00
Kol kas neaišku, ar T.Pačėsas komandai vadovaus iki sezono pabaigos.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Naujuoju Lenkijos čempiono Sopoto "Prokom Trefl" krepšinio klubo vyriausiuoju treneriu tapo 36-erių lietuvis Tomas Pačėsas.

Jis šiame poste pakeitė penktadienį atleistą Eugeniuszą Kijewskį, kurio asistentu ir buvo šį sezoną. Kol kas neaišku, ar T.Pačėsas komandai vadovaus, kol bus rastas naujas treneris, ar užims vyriausiojo trenerio postą iki sezono pabaigos.

E.Kijewskis "Prokom Trefl" komandoje dirbo nuo 2000-ųjų vasario ir su klubu keturis kartus tapo Lenkijos čempionu, kartą iškovojo šalies taurę ir du kartus žaidė ULEB Eurolygos "Top-16" turnyro antrajame etape.

Sopoto krepšininkai šį sezoną per pirmus 6 Eurolygos turus iškovojo 1 pergalę ir nepateisino klubo savininkų ir sirgalių lūkesčių. Kantrybės taurę perpildė pastarieji du pralaimėjimai Eurolygoje - iš pradžių 44 taškų skirtumu pralaimėta Pirėjo "Olympiakos", kitą kartą namie 25 taškų skirtumu komanda nusileido Sienos "Montepaschi".

T.Pačėsas Sopoto klube žaidė pastaruosius keturis sezonus. Nuo 2001 metų Lenkijoje žaidžiantis lietuvis su trimis skirtingomis komandomis net penkis kartus tapo šios šalies čempionu.

Jau šeštadienį naujai "iškeptas" vyriausiasis treneris debiutavo Lenkijos čempionate, o jo treniruojamas "Prokom Trefl" klubas su dviem lietuviais namie 66:60 (22:8, 16:24, 15:17, 13:11) įveikė Zgoželeco "PGE Turow" ekipą. Tai buvo septintoji Sopoto ekipos, čempionato lyderės, pergalė per aštuonerias sužaistas rungtynes. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Jovo Stanojevičius ir

Donatas Slanina - abu pelnė po 14 taškų. Atakuojantis gynėjas iš Lietuvos per 35 minutes pataikė po tritaškį ir dvitaškį iš 4, visus 9 baudų metimus, atkovojo 5 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą. Per 28 minutes aikštelėje Tomas Masiulis pelnė 3 taškus (2-1/2, 3-0/1, 1-1/2) ir atkovojo 6 kamuolius.