Pergalingas žingsnis į ketvirtfinalį

2013 09 15 20:32
J.Kazlauskas AFP/Scanpix nuotrauka

Lietuvos rinktinė (5-1) antro etapo kovas Europos čempionate baigia nesuklupusi. Paskutinėse E grupės rungtynėse Jono Kazlausko auklėtiniai 70:63 (18:13, 14:17, 16:16, 22:17) pranoko Ukrainos (2-3) nacionalinę komandą ir užsitikrino mažiausiai antrą vietą pogrupyje.

Varžovai ketvirtfinalyje paaiškės po F grupės rungtynių, kurios vyks pirmadienį. Lietuviai žais su trečia arba ketvirta šios grupės komanda.

Po solidžių pergalių prieš prancūzus (76:62) ir belgus (86:67), šįkart mūsiškiai klimpo varžovų gynyboje.

Priešpaskutinę mačo minutę po Eugene'o Jeterio baudų ukrainiečiai priartėjo iki 63:64, tačiau likus žaisti 64 sekundes Linas Kleiza smeigė tritaškį ir padidino persvarą iki 4 taškų.

Penkis tritaškius pataikęs ir 18 taškų pelnęs Sergejus Gladyras tada nepataikė iš toli, o po chaoso po krepšiu kamuolys į užribį išskriejo nuo ukrainiečių krepšininko. Teisėjai to neužfiksavo ir kamuolį paliko varžovams, tačiau po minutės pertraukėlės Jeteras nesugebėjo per 5 sekundes išsimesti kamuolio iš užribio.

Kleiza tada pataikė vieną baudą, o po dar vienos nesėkmingos ukrainiečių atakos pergalę baudų metimais įtvirtino Donatas Motiejūnas.

„Nereikėtų nuvertinti varžovų – Ukraina yra gera, jauna, energinga komanda, bet šiandien mes buvome užmigę. Aikštelėje vaikščiojome, nebuvo nusiteikimo“, – po dvikovos kalbėjo Tomas Delininkaitis.

Po Delininkaičio tritaškio lietuviai antrajame kėlinyje pirmavo 28:19, tačiau visas rungtynes nesugebėjo labiau atitrūkti.

Trečio kėlinio pradžioje Gladyras pataikė dvitaškį ir ukrainiečiai pirmavo 36:35. Į abi puses svyravęs rezultatas mūsiškių naudai labiau pakrypo ketvirtajame kėlinyje, kai 5 taškus iš eilės pelnęs Kleiza padidino persvarą iki 62:55.

Visgi ir ši persvara greitai ištirpo, kol Kleizos tritaškis priešpaskutinę rungtynių minutę leido ramiau atsikvėpti.

Ukrainiečiai iš žaidimo išjungė Lietuvos rinktinės vidurio puolėjus. Darjušas Lavrinovičius, Jonas Valančiūnas ir Robertas Javtokas kartu sudėjus tepelnė 10 taškų Todėl ketvirtajame kėlinyje vidurio puolėjo vietą užėmė sėkmingai rungtyniavęs Motiejūnas.

Lietuviai šiame mače vėl prastai metė baudas (13/20), neužtikrintai atakavo ir iš dviejų taškų zonos (15/44, 34 proc.).

Lietuvos rinktinė: Linas Kleiza 15, Donatas Motiejūnas 10, Darjušas Lavrinovičius 8, Renaldas Seibutis 7, Mindaugas Kuzminskas 6, Martynas Pocius 6, Jonas Mačiulis 6, Tomas Delininkaitis 6, Mantas Kalnietis 4, Jonas Valančiūnas 2.

Ukrainos rinktinė: Sergejus Gladyras 18, Eugene'as Jeteris 10, Ihoris Zaicevas 9, Maxymas Kornijenka 9, Maksimas Pustozvonovas 6.