Pergalingas žygis: trečioji pergalė iš eilės

2016 08 12 6:21
Daugiausiai taškų Lietuvos komandai šiose varžybose pelnęs M. Kuzminskas.  Reuters/Scanpix nuotrauka

Rio de Žaneiro olimpiadoje pergalingai rungtyniaujanti Lietuvos krepšinio rinktinė B grupės varžybose iškovojo trečiąją pergalę iš eilės.

Penktadienį paryčiais Lietuvos komanda (3 pergalės ir 0 pralaimėjimų) žaidė su Argentina (2 ir 1), nugalėjo ją rezultatu 81:73 (16:15, 14:12, 27:22, 24:24) ir tapo B grupės lydere.

Aktyviai savų gerbėjų palaikoma Argentinos rinktinė užtikrinčiau pradėjo rungtynes ir pelnė pirmuosius keturis taškus, bet lietuviai neleido jiems atitrūkti. Pirmą kėlinį mūsiškiai laimėjo 16:15.

Antrame ketvirtyje Lietuvos rinktinė nuolat buvo priekyje 5–7 taškų skirtumu, o prieš didžiąją pertrauką Andresas Nocioni sumažino atsilikimą – 30:27.

Po didžiosios pertraukos savotišką krepšinio šou surengė Argentinos rinktinės veteranas Emanuelis Ginobili. Trečiame kėlinyje jis pelnė 14 taškų, argentiniečiai sugebėjo išsiveržti į priekį, bet kėlinio pabaigoje lietuviai spurtavo. Po 7 Mindaugo Kuzminsko taškų Lietuva atitrūko 57:47, o prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 57:49.

Ketvirtą kėlinį lietuviai pradėjo dar vienu M. Kuzminsko dvitaškiu (59:49), bet argentiniečiai vos per porą minučių viską apvertė aukštyn kojomis. Facundo Campazzo tritaškiu metimu rezultatą išlygino, o E. Ginobilis ir persvėrė – 59:61.

Vis tik Lietuvos krepšininkai atsitiesė po nesėkmingos atkarpos. Svarbius metimus pataikė Jonas Mačiulis bei Mantas Kalnietis ir tai leido susikrauti 8 taškų skirtumą likus žaisti 3 minutes (72:64). Naudodamiesi mūsiškių klaidomis argentiniečiai dar buvo priartėję iki 3 taškų, bet lietuviai atsilaikė ir triumfavo 81:73.

Lietuvos komandai taškus pelnė: M. Kuzminskas 23, M. Kalnietis 17, J. Mačiulis 10, R. Seibutis 9, D. Sabonis ir M. Grigonis – po 7, J. Valančiūnas 6, P. Jankūnas 2.

Argentinos rinktinėje rezultatyviausiai žaidė E. Ginobili (22 tšk.), A. Nocioni (14) it L. Scola (12).

Šiose rungtynėse Lietuvos komanda užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių – 51 prieš 29.

Per kitas B grupės rungtynes pirmąją pergalę pagaliau iškovojo Ispanijos rinktinė (1 ir 2), 96:87 palaužusi Nigeriją (0 ir 3). O turnyro šeimininkė Brazilija (1 ir 2) po atkaklios kovos 76:80 pralaimėjo Kroatijai (2 ir 1).

Kitas rungtynes Lietuvos krepšininkai žais naktį iš šeštadienio į sekmadienį 1 val. prieš Ispanijos rinktinę.