Pirėjo „Olympiacos“ – Kauno „Žalgiris“ 74:59

2016 03 18 23:40
Romo Jurgaičio (LŽ) nuotrauka

Tragiškai krepšį atakavę Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iš Graikijos grįžta nuleistomis galvomis. Penktadienį Eurolygos „Top 16“ etapo vienuoliktojo turo rungtynėse žalgiriečiai pralaimėjo Pirėjo „Olympiacos“ komandai 59:74 (15:14, 15:25, 11:19, 18:16).

Nors taikliai krepšį po driblingo atakavo Renaldas Seibutis, kitoje aikštės pusėje taškus nesunkiai rinko Georgios Printezis – 2:7. Užstrigus puolimui iniciatyvos ėmėsi nuo suolo pakilęs Ianas Vougioukas, netrukus žalgirietis efektingai atidirbo ir gynyboje, o atsilikimą baudų metimais švelnino Edgaras Ulanovas (8:11). „Žalgiriui“ kėlinuko pabaigoje pavyko susitvarkyti su aktyvia varžovų gynyba bei baigti pirmą rungtynių atkarpą persvėrus rezultatą: tritaškiu spurtą inicijavo Kasparas Vecvagaras, dvitaškius pridėjo Paulius Jankūnas ir Brockas Motumas – 15:14.

Antrą kėlinį Lietuvos čempionai pradėjo klaidų serija, kuria puikiai pasinaudoję „Olympiacos“ krepšininkai įgijo apčiuopiamą persvarą – 15:21. Tuomet baudas ramiai sumetė I.Vougioukas ir Jerome“as Randle“as, aštriai sužaidė Olivier Hanlanas (21:24). Kauniečiai sėkmingai naudojosi kieta šeimininkų gynyba ir vis stojo prie baudų metimų linijos, iš vidutinio nuotolio mesdamas neklydo komandos kapitonas P.Jankūnas – 28:30. Artėjant didžiajai pertraukai ne pagal taisykles sustabdytas buvo bei nesportinę pražangą išprovokavo I.Vougioukas (30:34), tačiau pati ketvirčio pabaiga svečiams nesusiklostė ir pirmą rungtynių pusę tituluoti varžovai baigė susikurdami rekordinį pranašumą – 30:39.

Po didžiosios pertraukos trečią K.Vecvagaro rezultatyvų perdavimą taškais pavertė P.Jankūnas, bet „Olympiacos“ jau pavojingai tolo, tad tai matydamas minutės pertraukėlės prašė Šarūnas Jasikevičius – 32:47. Po pasitarimo kauniečių gretose pasižymėti pavyko po krepšiu kietai sužaidus P.Jankūnui ir I.Vougioukui, tačiau kitoje aikštės pusėje varžovai demonstravo kur kas įvairesnį puolimo arsenalą (37:53). Kėlinio pabaigoje bedantį „Žalgirio“ puolimą išjudinti bandė B.Motumas ir netaiklų komandos draugo metimą taisęs Martynas Sajus – 41:58.

Ketvirtajame kėlinyje žalgiriečiams taškus toliau rinko neblogai veikęs P.Jankūno ir I.Vougiouko tandemas – 47:62. Ketvirčiui įsibėgėjus apie save priminė O.Hanlanas, tolimu šūviu puolimą paįvairino B.Motumas, o baudomis taškų kraitį atsidarė Lukas Lekavičius (54:68). Per likusį laiką Lietuvos čempionams atkurti intrigos nepavyko ir „Olympiacos“ krepšininkai atsirevanšavo kauniečiams už skaudžią nesėkmę pirmajame „Top 16“ rate – 59:74.

„Žalgiris“: I.Vougioukas 14 (5 atk. kam., 3 per. kam., 2 blk.), P.Jankūnas 12 (7 atk. kam.), B.Motumas 7, O.Hanlanas 6, E.Ulanovas 6 (5 atk. kam.), J.Randle“as 3 (5 atk. kam.), K.Vecvagaras 3, L.Lekavičius 2, M.Pocius 2, R.Seibutis 2, M.Sajus 2, S.Vene 0.

„Olympiacos“: G.Printezis 17 (2 per. kam.), K.Papanikolaou 11, N.Milutinovas 9 (6 atk. kam.), D.Hackettas 9.