Pirmąjį žingsnį žengė "Žalgiris"

2010 05 05 0:00
"Lietuvos ryto" krepšininkai (su kamuoliu - A.Jomantas) vakar atsimušė į "Žalgirio" sieną.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Vakar prasidėjusią Lietuvos krepšinio lygos (LKL) superfinalo seriją tarp dviejų šalies grandų Vilniaus "Lietuvos ryto" ir Kauno "Žalgirio" pergalingai pradėjo kauniečiai.

"Žalgiris" pirmosiose finalo rungtynėse varžovų aikštėje triumfavo rezultatu 90:77 (20:13, 20:19, 24:25, 26:20) ir serijoje iki 4 pergalių išsiveržė į priekį 1:0. Praktika rodo, kad pirmosios LKL superfinalo serijos rungtynės dažniausiai būna lemtingos. Nuo 2002 metų per aštuonias finalo serijas, kuriose grūmėsi "Lietuvos rytas" ir "Žalgiris", šalies čempione tapdavo ta komanda, kuri laimėdavo pirmąsias serijos rungtynes. Tik 2008 m. finalą pergalingai pradėjo vilniečiai, tačiau kauniečiai po to perlaužė serijos eigą ir laimėjo keturis susitikimus paeiliui.

Vakarykštės rungtynės prasidėjo atkaklia kova. Ilgai vyko kova taškas į tašką, bet pirmo kėlinuko pabaigoje žalgiriečiai spurtavo 10:0 ir po Dainiaus Šalengos metimo atitrūko 20:13. Antrame ketvirtyje skirtumas tik augo. Po Traviso Watsono metimo jis pasiekė 14 taškų ribą - 36:22. Tačiau netrukus T.Watsonui rungtynės baigėsi. Po susidūrimo su Donatu Zavacku amerikiečiui buvo prakirstas paakys ir jam teko vykti į ligoninę siūti žaizdos. Tačiau T.Watsonas nuolat sekė mačo eigą - apie tai telefonu jį nuolat informuodavo "Žalgirio" komunikacijos direktorius Almantas Kiveris.

Netekę vieno pagrindinių savo žaidėjų, žalgiriečiai kiek sutriko ir šeimininkai ėmė mažinti atsilikimą. Po didžiosios pertraukos vėl užvirė atkakli kova. Baigiantis trečiam kėliniui tritaškį pataikė Vidas Ginevičius ir skirtumas ištirpo iki minimumo - 55:56.

Bet ketvirto kėlinio pradžioje "Žalgiris" surengė įspūdingą pasirodymą, kai trijų minučių atkarpą laimėjo 16:2 ir nutolo 75:59. Po šio smūgio "Lietuvos rytas" bandė gelbėtis tolimais metimais, tačiau tuo pačiu atsakydavo ir jų varžovai. "Žalgiris" nugalėjo rezultatu 90:77.

Prieš rungtynes vilniečių treneris Rimas Kurtinaitis pažymėjo, kad pavojingiausias Kauno klubo žaidėjas yra Tadas Klimavičius. "Žalgirio" puolėjas vakar pateisino šiuos žodžius. Jis įmetė 22 taškus (dvitaškiai 8/13) ir atkovojo 9 kamuolius. Jam puikiai talkino Mantas Kalnietis, surinkęs 19 taškų ir atlikęs 4 rezultatyvius perdavimus. 12 taškų prie pergalės pridėjo D.Šalenga, 10 - Artūras Milaknis, 9 - Marcusas Brownas.

"Lietuvos ryte" sėkmingiausiai žaidė Martynas Gecevičius (18 tšk.), Kenanas Bajramovičius (16) ir Igoris Miloševičius (12).

Antrąsias superfinalo serijos rungtynes komandos žais penktadienį Kaune, o šiandien Šiauliuose prasideda LKL Mažojo finalo serija iki 3 pergalių tarp "Šiaulių" ir Utenos "Juventus" komandų.