Pirmame mače – „Žalgiris“ pranašesnis visa galva

2013 04 30 18:59
Erlendo Bartulio (LŽ) nuotraukos

Kauno „Žalgirio“ ekipai užteko dviejų kėlinių, kad įrodytų pranašumą prieš Vilniaus „Lietuvos rytą“ pirmajame Lietuvos krepšinio lygos finalo serijos mače. Mindaugo Kuzminsko ir Oliverio Lafaytte'o vedami Lietuvos čempionai namie 88:73 sutriuškino „Lietuvos rytą“ ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1-0.

Uraganiniu greičiu puolę aikštės šeimininkai vien per pirmąjį ketvirtį surinko 32 taškus, o įpusėjus rungtynėms savo sąskaitoje turėjo net 56 ir pirmavo triuškinamu 22 taškų skirtumu.

„Žalgirio“ krepšininkams sekėsi viskas, ką jie bandė daryti. Reidai į baudos aikštelę dažniausiai baigdavosi taškais arba varžovų pražangomis, šeimininkai puikiai atakavo krepšį ir iš tolimų distancijų.

Vien Lafayette'as per antrąjį kėlinį įmetė tris tritaškius, o visa „Žalgirio“ komanda – šešis.

Po didžiosios pertraukos žalgiriečiai sustojo ir per pirmąsias penkias trečiojo kėlinio minutes surinko tik du taškus, tačiau išlaikyti dviženklį pranašumą jiems leido gera gynyba ir varžovų klaidos.

„Lietuvos rytui“ itin trūko komandos lyderio Renaldo Seibučio pagalbos. Pirmuosius taškus jis pelnė 16-ą susitikimo minutę, o iš viso jų surinko 4.

Antrosios serijos rungtynės ketvirtadienį bus žaidžiamos Vilniuje.

...

„Žalgiris“: Mindaugas Kuzminskas 22, Oliveris Lafayette'as 20, Darjušas Lavrinovičius 11, Robertas Javtokas 10.

„Lietuvos rytas“: Tomislavas Zubčičius 14, Mindaugas Katelynas 12, Nemanja Nedovičius 11, Janis Blūmas 8, Artūras Jomantas 8.

Joanas Plaza („Žalgirio“ vyr. treneris): „Norėdami laimėti finalo seriją turime patobulėti. Tai pirmas dalykas, kuris man ateina į galvą. Šiandien buvo tokių epizodų, kai leidome varžovams priartėti. Taip pat turime geriau kovoti dėl kamuolių gindamiesi ir kitose rungtynėse žaisti agresyviau.

Vienas akivaizdus skirtumas, žvelgiant į statistiką yra tas, kad varžovai dažniau prasižengė. Stengėmės dažniau perduoti kamuolius savo aukštaūgiams. Šiandien tai ir buvo mūsų tikslas. Dabar turime „išvalyti“ galvas. Kitose rungtynėse „Lietuvos rytas“ žais savo aikštėje ir kovos dar intensyviau. Taip pat į rungtynes reikia įtraukti jaunus žaidėjus, kad jie galėtų tobulėti.“

...

Mindaugas Kuzminskas („Žalgirio“ puolėjas): „Smagu, kad laimėjome, tačiau seriją sudaro keturios pergalės. Tai tik pirmas žingsnelis titulo link. Šis laimėjimas kol kas dar nieko nereiškia. Dabar tikiuosi, kad nesustosime. Kitas rungtynes žaisime Vilniuje ir stengsimės ten taip pat kovoti dėl pergalės.

Su Simu Buterlevičiumi esame pažįstami jau senokai, todėl tas dėjimas mačo pabaigoje buvo itin emocingas. Šiaip esu ramus, bet tuo metu kažkas iš manęs išlindo. Jeigu jis būtų taip įdėjęs, manau, padarytų tą patį. Pykčio jam nejaučiu, o ir draugų „Lietuvos ryto“ komandoje neieškau.“

Dirkas Bauermannas („Lietuvos ryto“ vyr. treneris): „Sveikinu „Žalgirį“ su pergale. Jie sužaidė labai gerai. Kai varžovai taip pataiko yra labai sunku žaisti ir juos nugalėti. Pirmoje rungtynių pusėje „Žalgiris“ pataikė sudėtingus metimus ir dvitaškius metė 56 proc. tiklsumu. Mums trūko agresyvumo, o pirmajame kėlinyje žaidėme ypač pasyviai. Tačiau reikia surasti ir teigiamų dalykų – laimėjome antrąją mačo pusę.

Neturime laiko analizuoti varžovus visą savaitę, nes jau po dviejų dienų reikės vėl kilti į kovą. Kitose rungtynėse pamatysite kovojančią „Lietuvos ryto“ komandą. Kitą mačą privalome laimėti, kadangi „Lietuvos rytas“ negali suklupti dukart paeiliui. Kartu esame jau septynias savaites, bet savo vyrukus puikiai pažįstu.“

...

Mindaugas Katelynas („Lietuvos ryto“ puolėjas): „Visų pirma labai prastai sužaidėme gindamiesi. Tokių prastų rungtynių dar nebuvo per pastaruosius 10 mačų. Tai leido varžovams pasitikėti savo jėgomis ir jie pervažiavo mus kaip tankas. „Žalgirį“ taip pat labai užvedė sėkmingas Oliverio Lafayette'o žaidimas.“

LKL treneriai vieningi: Finalo serijoje triumfuos „Žalgiris“

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) treneriai neabejoja, kad čempionų žiedais šį sezoną puošis Kauno „Žalgirio“ krepšininkai.

Tinklalapio „BasketNews.lt“ surengtoje apklausoje devynių LKL komandų strategai vieningai prognozavo, kad LKL finalo serijoje iki keturių pergalių triumfuos žalgiriečiai.

Be to, nė vienas iš apklaustų trenerių nemanė, kad finalo serija tarp „Žalgirio“ ir Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipų tęsis maksimaliai ilgai. Penkių klubų strategai prognozavo „Žalgiriui“ pergalę rezultatu 4-2, keturi spėjo, kad kauniečiams pakaks vos penkių mačų – 4-1.

Visi apklausoje dalyvavę treneriai teigė, kad jų prognozei jokios įtakos nepadarė ir paskutinis LKL reguliariojo sezono mačas Kaune, kurį po dramatiškos kovos ir pratęsimo 73:70 laimėjo „Lietuvos ryto“ ekipa.

...

„Jeigu finalo serija būtų vykusi gruodį, „Žalgiris“ laimėtų „sausu“ rezultatu. Tuo metu kauniečiai puikiai žaidė, gynėsi ir visas rungtynes išlaikydavo gerą tempą. Dabar jie nebėra tokie galingi, tačiau vis tiek atrodo stipresni už „Lietuvos rytą“, – tinklalapiui „BasketNews.lt“ tvirtino „Prienų“ komandos vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus.

Jo auklėtiniai šį sezoną su „Žalgiriu“ jėgas išmėgino tik kartą, o su vilniečiais kovėsi tris sykius. Reguliariajame LKL sezone gruodžio pabaigoje „Prienams“ pavyko pateikti staigmeną ir nugalėti „Lietuvos rytą“ 82:76, tačiau pakartoti sensacijos LKL pusfinalio serijoje Šeškaus kariaunai nepavyko.

„Vilniečiai baigiantis sezonui pradėjo geriau gintis ir propaguoti komandiškesnį krepšinį, – pažymėjo Šeškus. – „Lietuvos ryto“ komandoje daug kas priklauso nuo Renaldo Seibučio ir Nemanja Nedovičiaus. Jeigu žalgiriečiai juos pristabdys, žaisti bus lengviau.“

Tai, kad žalgiriečiai baigiantis sezonui yra labiau pažeidžiami nei jo pradžioje pastebėjo ir Klaipėdos „Neptūno“ strategas Kazys Maksvytis. Jo auklėtiniai balandžio 1 d. patiesė „Žalgirį“ 78:77, tačiau LKL pusfinalyje patyrė du pralaimėjimus.

„Žalgiris“ baigiantis sezonui ėmė žaisti šiek tiek prasčiau, tačiau tam yra objektyvių priežasčių – kauniečius kamavo traumos, keli labai pajėgūs krepšininkai išvyko į kitus klubus. O naują trenerį turintis „Lietuvos rytas“ šiek tiek sustygavo savo žaidimą“, – pastebėjo Maksvytis.

...

Dėl maksimaliai ilgos LKL finalo serijos daugiausiai laimėtų Lietuvos krepšinio aistruoliai, tačiau Maskvytis netiki, kad vilniečiai pajėgs iškovoti tris arba keturias pergales.

Paskutinį kartą LKL finalo serijoje maksimalaus rungtynių skaičiaus prireikė 2009-2010 m. sezone. Tuomet dar Rimo Kurtinaičio treniruojama „Lietuvos ryto“ ekipa laimėjo seriją 4-3.

2010-2011 m. finalo seriją „Žalgirio“ krepšininkai laimėjo 4-1, o praėjusį sezoną triumfavo „sausu“ rezultatu 3-0.