Pirmas ratas baigtas pergale

2013 11 14 21:31
Be klaidų iš toli atakavęs J.Dentmonas padėjo „Žalgiriui“ išsaugoti galimybę kovoti dėl vietos kitame etape. Erlendo Bartulio (LŽ) nuotrauka

Dvigubai daugiau klaidų už Bambergo „Brose Baskets“ (Vokietija) krepšininkus padaręs Kauno „Žalgiris“ sugebėjo Eurolygos pirmą ratą baigti pergalingai.

Sauliaus Štombergo treniruojami Lietuvos čempionai ketvirtadienį „Žalgirio“ arenoje 91:81 (23:16, 16:23, 30:15, 22:27) nugalėjo stipriausią Vokietijos klubą ir B grupėje įsirašė antrą pergalę iš penkių galimų. Tiek pat sykių per pirmą ratą laimėjo ir vokiečiai.

Kauno ekipos krepšininkai per rungtynes suklydo net 20 kartų (varžovai 11), tačiau šeimininkus gelbėjo beveik dvigubai laimėta kovą dėl atšokusio kamuolio (43-24) ir taiklūs metimai nuo trijų taškų linijos (14/29).

Vokiečiai lietuviams neleido atsipūsti iki pat finalinės sirenos. Antrame kėlinyje žalgiriečiai pabėgo 39:26, tačiau dar iki didžiosios pertraukos rezultatas tapo lygus (39:39). Trečiame ketvirtyje Lietuvos ekipa atitrūko 18 taškų (67:49), bet po kelių akimirkų komandas skyrė jau tik 10 taškų (69:59). Nuo ketvirto pralaimėjimo „Žalgirį“ išgelbėjo amerikietis Justinas Dentmonas, per rungtynes nė sykio neprametęs iš toli (tritaškiai 6/6) ir pelnęs 24 taškus. Po 12 taškų nugalėtojams pelnė Robertas Javtokas ir Vytenis Lipkevičius.

Be pralaimėjimo pirmąjį ratą B grupėje baigė Madrido „Real“ (Ispanija) ekipa, savo žiūrovų akivaizdoje 103:57 (19:13, 28:10, 23:23, 33:11) nugalėjusi Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) komandą. Antrojoje vietoje esantys turkai per penkerias rungtynes laimėjo tris sykius. „Real“ į pergalę vedė Ioannis Bourousis, surinkęs 17 taškų. Iš pralaimėjusiųjų sėkmingiausiai žaidė Scotty's Hopsonas (13 tšk.).

Ketvirtadienį sužaistos rungtynės D grupėje, kurioje rungtyniauja Vilniaus „Lietuvos rytas“. Krasnodaro klubas „Lokomotiv-Kuban“ (Rusija) namie 85:84 (21:13, 19:29, 21:16, 24:26) įveikė Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) ekipą ir iškovojo ketvirtą pergalę. Simas Jasaitis ir Mantas Kalnietis nugalėtojams pelnė po 4 taškus. Ispanijos klubui (2 pergalės/3 pralaimėjimai) atstovaujantis Rimantas Kaukėnas per 7 minutes taškų nepelnė. 23 taškais prie pergalės prisidėjo Derrickas Brownas, 19 surinko pergalingą tritaškį pataikęs Krunoslavas Simonas. Vitorijos ekipoje rezultatyviausias buvo Milko Bjelica (16 tšk.).