Pirmasis kąsnis atiteko vilniečiams

2009 05 07 0:00
Pirmasis "Žalgirio" ir "Lietuvos ryto" LKL superfinalo mačas baigėsi jau tris titulus šiemet susižėrusių vilniečių pergale.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Per Lietuvos krepšinio čempionato superfinalo pirmąsias rungtynes Kauno "Žalgiris" nesugebėjo išnaudoti aikštės pranašumo - Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai svečiuose atsiriekė pirmąjį kąsnį.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo pirmąjį mačą trečiadienį Kaune laimėjo "Lietuvos rytas" 94:84 ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0.

Taip nutrūko "Žalgirio" 28 pergalių serija LKL pirmenybėse - paskutinį kartą kauniečiai pralaimėjo per praėjusių metų šalies čempionato superfinalo pirmąsias rungtynes.

Pirmi du kėliniai nieko bloga titulą ginantiems žalgiriečiams nežadėjo - ilsėtis jie išėjo vilniečiams pirmaujant vos 4 taškais (49:45). Viskas prasidėjo trečiame ketvirtyje, kai Europos taurės laimėtojai per nepilnas tris minutes pirmąkart įgijo dviženklę persvarą - 58:47. O kai per dvi atakas Ch.Eidsonas surinko 6 taškus, 27 minutę svečiai jau pirmavo 66:49. Trečią ketvirtį tritaškiu baigė Milko Bjelica, ir prieš paskutinį kėlinį vilniečiai įgijo 21 taško persvarą (76:55).

O prasidėjus paskutiniam ketvirčiui M.Lukauskis ir Artūras Jomantas taikliomis atakomis kauniečiams sudavė dar du smūgius - 80:55. Galima įsivaizduoti, kaip tuomet jautėsi "Žalgirio" vadovų ložėje pirmąkart sėdintis naujasis komandos savininkas Vladimiras Romanovas. "Jaučiuosi kaip žydas prie vokiečių", - taip jis prisistatė vakar, gerokai prieš rungtynes, tapęs legendinio klubo gelbėtoju.

Tačiau audringai palaikomi savų žiūrovų žalgiriečiai padarė mažą stebuklą - penkias minutes neleido svečiams pelnyti taškų, o patys įmetė 14 ir sumažino skirtumą iki 11 taškų (69:80). Likus žaisti minutę, po D.Šalengos tritaškio komandas skyrė jau tik 8 taškai (82:90), tačiau didelio stebuklo žiūrovai nebesulaukė.

Pasibaigus dvikovai tarp abiejų komandų sirgalių įvyko muštynės. "Žalgirio" aistruoliai metė įvairius daiktus į sostinės komandos aistruolius, o šie irgi neliko skolingi. Į muštynes operatyviai reagavo policijos pareigūnai, tačiau kurį laiką tribūnose dar buvo neramu.

Mintys po rungtynių

"Žalgirio" treneris Gintaras KRAPIKAS:

"Tai mano pirmasis pralaimėjimas LKL čempionate. Kalkite mane prie kryžiaus, bet šiuo metu prieš Eidsoną neturime vaistų. Ir patys sau bėdų prisidarėme - nesugebėdavome atkovoti svarbių kamuolių. Norėčiau, kad kai kurie žaidėjai žaisdami namie kiek kitaip atrodytų. Šiandien pritrūko ir kovingumo."

"Lietuvos ryto" treneris Rimas KURTINAITIS:

"Nelengva žaisti 40 minučių ir išvengti duobės. Abi komandos į ją pateko, tačiau mes susikrovėme didesnį pranašumą. Visos kovos dar tik laukia. Šį kartą kiek pervarginome savo žaidėjus, tačiau mums buvo labai svarbu iškovoti pergalę. Halėje nelengva net ir Eurolygos komandoms."

"Žalgiris" - "Lietuvos rytas" 84:94 (25:28, 20:21, 10:27, 29:18). P.Jankūnas 20 tšk. (2-7/10, 3-1/5, 8 atk. kam.), D.Šalenga 19 (3-4/7), J.Mačiulis 14 (3-1/5), M.Kalnietis 12 (5 rez. perd.); Ch.Eidsonas 30 (2-5/10, 3-3/6, 1-11/13, 6 rez. perd., 5 kld.), M.Petravičius 15, A.Jomantas 14, M.Lukauskis 10, S.Babrauskas 9 (2-3/3, 3-1/1).