Pirmasis pusfinalis nesuintrigavo

2010 04 20 0:00
"Lietuvos rytas" vakar nesunkiai pranoko "Juventus" komandą. Kamuolio siekia vilniečių kapitonas S.Babrauskas.
Nuotrauka: ©"Lietuvos žinios"

Debiutiniame sezone į stipriausių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) klubų ketvertą prasibrovusiai Utenos "Juventus" komandai pirmosiose pusfinalio rungtynėse staigmenos pateikti nepavyko.

Vakar Utenos krepšininkai Vilniuje nusileido LKL čempionui "Lietuvos rytui" 61:108 (17:25, 16:34, 20:22, 8:27). Vilniečiai serijoje iki dviejų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Prieš pusfinalį "Lietuvos rytą" užklupo traumų epidemija. Mače su "Juventus" dėl įvairių sužeidimų negalėjo žaisti net keturi čempionų komandos nariai - Justas Sinica, Artūras Jomantas, Milko Bjelica ir Igoris Miloševičius.

Nepaisant to, šeimininkai užtikrintai pranoko varžovus. Intriga laikėsi tik susitikimo pradžioje, kai per tris minutes "Lietuvos rytas" pelnė vos 2 taškus ir padarė net 5 klaidas. Tačiau treneris Rimas Kurtinaitis paėmė minutės pertraukėlę, sustygavo saviškių veiksmus ir vilniečiai po truputį įsibėgėjo. Iki didžiosios pertraukos jie susikrovė 26 taškų pranašumą (59:33). Antroje rungtynių dalyje skirtumas tik didėjo. Rungtynių pabaigoje "Lietuvos ryto" žaidėjai neleido varžovams laisviems priimti kamuolio ir kibiai gindamiesi susikrovė 47 taškų pranašumą - 108:61.

Nugalėtojai šiame mače pataikė net 59 proc. tritaškių (19 iš 32).

Vilniaus klubui 22 taškus pelnė Kenanas Bajramovičius, po 17 pridėjo Stepas Babrauskas, Martynas Gecevičius ir Donatas Zavackas. "Juventus" rezultatyviausi buvo Darius Pakamanis (18 tšk.) ir Paulius Morkeliūnas (13).

Kitą LKL pusfinalio seriją šiandien Kaune pradeda "Žalgiris" ir "Šiauliai". Šio mačo išvakarėse "Žalgiris" pratęsė kontraktą su komandos kapitonu Dainiumi Šalenga pagal formulę 1+1 (vienam sezonui su galimybe pratęsti sutartį dar metams). 33 metų žalgirietis šį sezoną LKL pirmenybėse vidutiniškai meta po 14,3 taško ir atkovoja 2,7 kamuolio.