Pirmaujančioms ekipoms autsaideriai neįkando

2009 03 19 0:00

Vakar žaistos trejos Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynės, per kurias pergales iškovojo turnyro lentelėje aukščiau esančios ekipos.

Lengviausiai vakar su varžovu susitvarkė LKL nugalėtojo titulą ginantis Kauno "Žalgiris". Be Žygimanto Janavičiaus rungtyniavę kauniečiai Panevėžyje 116:81 sutriuškino "Techasą" ir iškovojo septynioliktą iš eilės pergalę. Panevėžiečiams tai buvo 14 nesėkmė per 18 rungtynių. Žalgiriečiai tašką padėjo dar penktą pirmojo kėlinio minutę, kai įgijo 17 taškų persvarą (22:5). Beje, per tą laiką kauniečiai dvitaškius ir tritaškius metė 100 procentų taiklumu (2-4/4, 3-4/4).

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė Tadas Klimavičius, pelnęs 20 taškų. Po 18 prie pergalės pridėjo Jonas Mačiulis ir Dainius Šalenga. Iš šeimininkų geriausiai sekėsi Pauliui Staškūnui - 16 taškų.

Iš paskutinės vietos bandanti pabėgti Marijampolės "Sūduva" savo arenoje 78:101 pralaimėjo Klaipėdos "Neptūnui". Uostamiesčio ekipa su devyniomis pergalėmis bei tiek pat pralaimėjimų ir toliau lieka penktoje vietoje. "Sūduvos" komandoje dviženklį taškų kraitį surinko Andrius Čižikas (22) ir Vytautas Nedzinskas (15), o svečių ekipai daugiausia taškų pelnė Valdas Vasylius - 22 ir Martynas Mažeika - 19.

Kauno "Aisčiai", neslepiantys ambicijų kovoti dėl šeštosios vietos, savo arenoje su trečiąją vietą užimančiais "Šiauliais" rimčiau kovojo tik iki tryliktos minutės. Tuo metu svečiai pirmavo tik tašku (28:27), tačiau netrukus atkarpą šiauliečiai laimėjo 8:0 ir atitrūko. Šeimininkams taip ir nepavyko pavyti varžovų ir teko pripažinti jų pranašumą 102:89. Svečiams labai sekėsi atakuoti nuo trijų taškų linijos - tikslą pasiekė 15 metimų iš 24 (62,5 proc.). Šiauliečiai, iškovoję tryliktą pergalę, toliau žengia treti, o Kauno ekipa, patyrusi 11 nesėkmę, lieka septinta.

Rezultatyviausiai iš nugalėtojų žaidė visus penkis tritaškius pataikęs Andrius Šležas (27 tšk.) ir visus keturis kartus iš toli neprašovęs Gintaras Kadžiulis (20). "Aisčių" ekipoje geriausias buvo Donatas Motiejūnas - 27 taškai ir 8 atkovoti kamuoliai.

Panevėžio "Techasas" - Kauno "Žalgiris" 81:116 (17:36, 17:22, 20:30, 27:28). P.Staškūnas 16, P,Degenis ir D.Griškėnas (7 atk. kam.) - po 14; T.Klimavičius 20 (2-6/7), J.Mačiulis (6 rez. perd.) ir D.Šalenga (3-4/6) - po 18, Š.Vasiliauskas ir A.Milaknis (3-4/7) - po 14, P.Jankūnas 10.

Marijampolės "Sūduva" - Klaipėdos "Neptūnas" 78:101 (9:17, 21:28, 28:27, 20:29). A.Čižikas 22, V.Nedzinskas 15; V.Vasylius 22, M.Mažeika 19, M.Kasiulevičius 18, P.Morkeliūnas 14 (13 atk. kam.), O.Kurauskas 13.

Kauno "Aisčiai" - "Šiauliai" 89:102 (22:23, 20:30, 20:24, 27:25). D.Motiejūnas 27 (8 atk. kam.), E.Ežerskis 18 (7 rez. perd.), T.Barštys ir G.Kurtinaitis - po 11; A.Šležas 27 (3-5/5), G.Kadžiulis 20 (2-1/7, 3-4/4), G.Vileita 17 (2-4/4, 3-3/4), V.Praškevičius 10 (10 atk. kam.).